Опасно ли е да се спи с бебе на 1 месец?

  • 1 912
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Здравейте, кърмещи майчета, преди малко повече от месец и аз станах една от вас:) С Дребосъчка се кърмим много често на поискване. В началото не ми пречеше да ставам нощем, но сега умората се е понатрупала... Преди и през нощта я кърмех седнала, но веднъж пробвах легнала, оказа се много по-лесно и по време на някое от следващите легнали кърмения съм заспала. Така без да искам установих, че нощите могат да минават много по-лесно и бързо, ако спим заедно. Само че ужасно ме е страх да не я задуша, притисна, дали възглавниците не са опасни за нея и т.н. В темите, които намерих тук, не намерих нищо за това как и от кога е безопасно да се спи с бебето. Имате ли някакви практически съвети - според вас от каква възраст мога да я взимам при нас, как и на какво да я слагам да легне? Баща й смята, че не е много добра идеята за спането при нас, защото по принцип двамата спим дълбоко, а аз доста се въртя... Иначе забелязах че на детенцето много му харесва да е при мен... Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 690
Никак не е опасно  Mr. Green я си взимай детето при теб  Peace
ако  мъжо много мрънка, можеш да го пратиш в другата стая  Laughing определено няма да ти липсва, щом бебока е до теб  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 096
щом си открила кърменето легнала ще започнеш да си почиваш докато се занимаваш с непрестанното ядене на бебо първите 3-4м... седнала наистина е мн изтощително.. ще споделя малко личен опит... мен лично ме беше страх поради същите съображения кото си изложила.. отделно че леглото ни е персон и половина... но от умора заспивах докато го кърмя..често съм се събуждала с ръка опряна в гърба на таткото да не го смачка.. един път инстинктивно го и бутнах силно само защото се размърда.. майката кърмачка пази детето си.. дори и на сън.. ако имате възможност и да спите двамата с бебо само, бих ти го препоръчала.. аз за др бебе вече знам.. кошара не ми трябва, ще взема едно единично лего за тати, а ние ще се ширим на спалнята..

# 3
  • София
  • Мнения: 170
Спим заедно откакто се е родил- дори в родилния дом нощем спеше до мен. Много е приятно, по- лесно е като се събуди да се цокнем в полусън и да продължим. Grinning
Не мисля, че ще я затиснете. Аз също доста се въртя и спя дълбоко, но с Никола спим гушнати и усещам всяко негово промърдване. По- скоро таткото трябва да внимава.
 А сега като е по- голям и вече се гушка сам в мен е много приятно.

# 4
  • Мнения: 864
И до момента спим така  Peace
Сега ако огладнее сама си взима манджата  Laughing а мама спинка.

# 5
  • Мнения: 162
И ние спим заедно от първия месец, не мисля, че ще му навредиш.

# 6
  • Мнения: 1 328
З Само че ужасно ме е страх да не я задуша, притисна, дали възглавниците не са опасни за нея и т.н.

Аз само възглавница не му слагам и досега ако спи при мен. Иначе леглото му е долепено до нашето, без решетка и го мятам понякога след кърмене там, да се наобръщам на воля и следващия път не го връщам. Peace

А всъщност възглавница не слагам по друга причина сега, не ми е удобно че много е надигнат за кърмене. В началото четох също че не се препоръчва да не се задуши детето. Но пък те нали уж не се местят много много..

# 7
  • Мнения: 6 438
Ние с Алекс също спим заедно понякога.Когато още се будеше нощем го вземах при мен и така спим и се събуждаме за кърмене.По-лесно е.Винаги има някаква опасност,но мисля,че иснстинктивно ги пазим.Когато стана по-шавлив и аз станах по-предпазлива.Веднъж се събудих,Алекс беше надвиснал над ръба на леглото,а аз му държах краченцата  Hug

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Педиатрите предупреждават, че е опасно. На практика само дрогирана или пияна майка е в състояние да притисне и задуши бебето. И двете ми кърмачета спят с нас, детското легло е залепено за нашето и място има достатъчно. Аз лично се притеснявах от завивките, да не се задуши бебето от тях и реших проблема със спално чувалче.

# 9
  • Мнения: 695
Моят инстинкт също ми казва, че не би трябвало да е опасно. Засега май смятам да си я кърмя в нашето легло, завита с нейното одеалце, по-нататък може и спално чувалче да взема като pepelyashka, а да я връщам ако съм будна и тя не протестира. Вие бебоците между вас и таткото ли ги слагате да спят? Има ли преграда (одеало, възглавница) между таткото и бебчето? Аз не мога да пратя нашия в друга стая както предложи vesela, в гарсониера сме  Rolling Eyes) На какво ниво спрямо вас са бебчетата, когато не ги кърмите?

# 10
  • Мнения: 106
Вие бебоците между вас и таткото ли ги слагате да спят? Има ли преграда (одеало, възглавница) между таткото и бебчето? А На какво ниво спрямо вас са бебчетата, когато не ги кърмите?

Да, нашият синковец спи между нас  Grinning . Няма преграда между него и татко му. Все пак и той внимава да не го затисне, но и аз съм се усещала някой път да го побутвам, ако се приближи много. Беше ме малко страх в началото, но свикнахме.  Когато не го кърмя е на същото ниво - на гърдите ми. Така само се премествам с моята възглавница към него, кърмя го и после се връщам обратно в моята половина Simple Smile , а понякога така си и заспивам и по някое време се будя и се премествам  Mr. Green
Ама и аз едно обяснение дадох.
Успех с кърменето и нощната почивка  Hug

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 084
При нас е стена-детско легло-голямо легло. Малкото спи на детското, до нега аз, следва голямото и таткото, пазещ от падания и отнасящ редовно ритници  Mr. Green от голямото. Нивото...кой както си намери удобна поза, като им се досуче сами припълзяват до "изворчетата"

# 12
  • Мнения: 695
При нас е стена-детско легло-голямо легло. Малкото спи на детското, до нега аз, следва голямото и таткото, пазещ от падания и отнасящ редовно ритници  Mr. Green от голямото.
Ама вие сте страшни, звучи ми доста весел този вариант, с два мушморока при мама и татко. И пак успявате да се наспите явно.Сигурно направо са ти смешни моите въпроси и тревоги, и как не smile3501

# 13
  • Мнения: 728
И аз така ставах като тебе нощем да го кърмя .. докато няколко пъти не заспах с него докато се опитвах да го уригна.. от тогава..бебо спи при мене. Има си една трета от спалнята като е гладен папка, хем по лесно за мене, хем по лесно и спокойно за него. Hug
Не виждам как някоя майка ми легнала върху детето си.. то не е чак толкова малко все пак

# 14
  • Мнения: 2 614
И досега спим тримата. За мен това е най-лесния начин за съжителство с малкото бебче в къщата. Така и ти ще можеш да си почиваш. Аз също спях много "буйно" но сега не е така.... ЧОвек много се променя, когато бебчето е до него....
А така и денем и нощем ще си почивате и ти и бебчето. Защото, като стане топло ще си хапва без да те буди дори  Mr. Green
А и вероятно до към третия месец ще имам моменти, в които ще сте  като скачени съдове. Така няма да ти се натрупва умора, а ще си лежите и почивате и ти и бебчето!
Успешно кърмене ти желая и незабравими моменти с бебчето ти!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт