Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да питам аз за този най-ужасен алерген  Wink : предизвиква ли някакви последствия, ако се дава на детенце нещо сготвено с пясно мляко. Давам пример: питката за прощапулника, макарони на фурна със заливка, разни постни мусаки пак със заливка......
Изобщо "опеченото" прясно мляко опасно ли е?
Цитирай

До хладилника, който обичам

Мисля, че след 9-10м термично обработеното прясно мляко (в манджи и прочие) е Ок (колкото по-късно, толкова по-добре, особено за алергични и фамилно обременени деца). Прясно мляко в чист вид след годинката обаче може чак, а за деца с проблеми - по-късно.
Цитирай

Пловдив

Понеже сме на кухня от този месец там правят кремчетата с прясно мляко. Бисерчо много ги харесва. Няма му нищо.
Цитирай

Le 78

Ох, аз пък вчера купих на Яна едни десертчета на Несле с шоколад. EmbarassedАмша като прочетох състава се оказа че и прясно мляко съдържали. Та и ги оставям за рождения ден, макар, че този шоколад??? Та се питах и аз същия въпрос за прясното...Взе ми го от устата Smile
Та, бу, след годинка, значи може да пият прясно мляко? Rolling EyesДай някой линк, ако може... Embarassed
Цитирай

До хладилника, който обичам

На английски:
Може ли без прясно мляко в диетата?
Факти за млякото - трябва ли му мляко на детето?
Безопасно ли е да даваме краве мляко като допълнение на кърменето?
Хранене на деца над годинка (вкл. за кравето мляко)
От колко допълнително мляко се нуждае бебето в периода на отбиването?
Цитирай

Le 78

Мерси, супер си!
Всъщност след като го напсах, малко се засрамих, че не търся сама, но хич ме няма по бързината в интернет, а и беба като ме види на ПС-то и започва да ревнува.
Прочетох статиите и направих ОТКРИТИЕ. От тях следва , че след годинка детето НЯМА нужда от допълнително краве мляко или друго ако е отбито. Аз до сега мислех обратното, нали имаше разни цифри 500 мл на ден и тн, да но там пише черно на бяло , че мялкото не е задътлжително и има други източници на калций. Ние сега сме в процес на отбиване(мнооого бавно и постепенно)-суче само 1 път на ден сутрин и до сега само се шашках да пресмятам колко млечни пшродукти изяжда. А то не било необходимо. ПОРАЗЕНА съм, честно.
Мерси отново.
Цитирай

DE

Прочетох статиите и направих ОТКРИТИЕ. От тях следва , че след годинка детето НЯМА нужда от допълнително краве мляко или друго ако е отбито. Аз до сега мислех обратното, нали имаше разни цифри 500 мл на ден и тн, да но там пише черно на бяло , че мялкото не е задътлжително и има други източници на калций.

Ха, наистина ли така пише ?Ще трябва и аз да седна да попрочета малко от линковете...
Щото и аз бухам ли бухам от тези млечни десертчета с адаптирано и кисели млекца от адаптирано мляко и само пресмятам с тези 2 кърмения колко ли мляко изяжда на ден...
Цитирай

Досега не съм приготвяла нищо с прясно мляко за беба, яла е само няколко хапки.....не сме и на кухня, но питам само за справка.
Не меря колко мляко пие щерката или колко сирене/кашкавал яде.
Чела съм особени статии от сорта "Кравето мляко е за телетата" (който я е чел знае за какво става дума Smile ) и разни други теории за усвояването на калция от млечните продукти и моето виждане е, че не трябва да се залита по голяма консумация на млечни продукти. Но това си е мое мнение....иначе обожавам кисело мляко и извара Smile

Аз пък не четох линковете Confused, че донт спиик инглиш Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.