Кухо яйце за втори път !

  • 22 045
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Бульовче, ще допълня Аманита.
НЯкъде до 45 дни би трябвало да ти дойде. На мен и двата пъти ми дойде на 31-ия ден. Кървенето зависи от това как са те изчистили. Аз кървях един ден, после зацапвах, после спря за 1 ден, после пак цапах до към 12-14 ден. Първия път ми препоръчаха противозачатъчни. Аз го разбрах така - да не стане случайно пак забременяване твърде рано и да се нормализира цикълът веднага.... newsm78

# 76
  • Мнения: 233
мерси, Деси! аз го приемам като цикъл в 4ти ден, например (при менструация от 6-7 дни, както ми е обикновено). само 1 път сменям превръзката през деня. притеснява ме, че преди това не ми беше редовен цикъла. от училище се занимавам със задържани фоликули, кистички, протяжни цикли... за последните 2 години едва ми се събира цяла година с редовно пристигаща менструация (и то 28-31 дни, което е все пак мъничко вариране). дали има нещо като стимулиране под действие на абразиото? т.е. дали пък този път естествено няма да има проблем с фоликулите? не знам вече какво да си мисля, макар че е рано още. дано да минат празниците без изненади.

# 77
  • Мнения: 3 210
desi_jul, имах същия проблем с третата си бременност (след неуспешна втора) - прокървих обилно в 6 г.с.; бях сигурна, че е спонтанен аборт. Оказа се, че има 2 плодни сака, единият от които вече празен  Sad Другият беше отлепен, с опасност от аборт. До края на 5 месец бях на Дуфастон, полежавах повечко, но резулатът е вече налице и бога ми, струваше си  Grinning Виждам, че сме и съгражданки - ако искаш, пиши на лични - ще се радвам да се запознаем  Hug

# 78
  • Мнения: 421
здравейте момичета! в петък ме подложиха на абразио заради кухо яйце. искам да ви попитам няколко неща:
1. кога идва първата нормална менструация след абразио?
2. колко време продължава кървенето след операцията? днес даже ми се засили, но имам и странични ефекти от антибиотика - запек, газове...даже ме наболва корема, но поне не е ниско долу, а стомаха и червата. като колики.
3. чували ли сте и пили ли сте противозачатъчни след абразио?
благодаря предварително!
При мен кървенето спря още на следващата сутрин след абразиото. Изписаха ми противозачатъчни - Линдинет 20 за 3 месеца, но аз ги пих само 1 месец.
Желая ти бързо възстановяване  Hug

# 79
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аманитка, мила, благодаря ти за отговорите! вие колко време решихте да чакате след това, за да почнете отново с опитите?
Ами на 3тия месец док ми каза, че ни дава зелена светлина.Но аз си дадох още 1 месец бонус, да си отпочина и да се възстановя емоционално.Но май месец ми е най-силния и ще действаме.Надявам се да успееме и всичко да е наред този път.
Поздрави

# 80
  • Мнения: 233
благодаря за отговорите, момичета! аз все още си се изчиствам, коремът ми се е продул доста, но нямам температура. кървя си, но болки имам около обяд и предполагам, че са заради затрудненото ми изхождане. ох, не предполагах, че всичко ще е съпроводено с такъв дискомфорт. в болницата имаше една майка, която за 6ти път прави аборт, защото има 2 големи деца. свикнала на упойките и 10мин. след като я върнаха от манипулационната, стана, облече се и замина на работа. странно. много странно.

# 81
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, и с мен имаше една дето 10мин след това стана, облече се и си тръгна.А аз през това време се спуках да рева като осъзнах кво се е случило.Чак анестезиолога му стана гадно и не ми позволи да си тръгна така лесно.Държаха ме доста, за да се възстановя.
На всички им беше много жал за мен....
В началото мислеха, че е по желание, но като разбраха, че е по мед. причини им стана кофти.
Бяха много любезни и мили, за което съм им много благодарна.
Наистина не знам как хора, които не искат забременяват, а ние трябва да чакаме и страдаме Sad

# 82
  • Мнения: 452
Имам колежка който е пробвала всякакви предпазни средства и забременява, а ние се мъчим толкова и пак нищо поне имаме едно съкровище, но тя иска са се грижи за някого скучно и е вече  Sad

# 83
  • Мнения: 18
Момичета, здравейте, аз съм нова тук, та някой вече може и да е коментирал, пък аз да не съм видяла... Предполага съм да съм в 8 седмица, а сърдечни тонове още няма. Днес бях на преглед отново, вижда се плоден сак съвсем добре, но ембрион май не  Sad. Пратиха ме да изследвам b-hCG и резултатът е 42011.8, което отговаряло на 6 - 12 седмица. Преглежда ме д-р Евтимова в Токуда.
Та въпросите ми са няколко:
1. Според вас има ли някаква вероятност да става дума за извънматочна бременност, което не е забелязана?
2. Има ли смисъл да се чака още? Питах докторката и тя нищо конкретно не ми каза, само че била виждала какви ли не чудеса, ама на мен това не ми прозвуча много сериозно...
3. И изобщо за самата д-р Евтимова имате ли някакви отзиви? На мен ми се вижда малко странна, за 3 седмици 4 пъти ходя и тя така и не успя да ме запомни, а днес само за два часа успя да ме забрави. Пък и е една такава... нищо конкректно не казва, една такава нерешителна ми се струва.
4. Мисля да потърся и второ мнение и си запизах час при д-р Хаджиев във Вита - някакви отзиви?

Изобщо каквото можете да ми кажете, ще съм ви благодарна. Най-вече се притеснявам колко трябва да се чака? Да не стане пък късно, ако не дай боже трябва да се прекъсва? Много благодаря!

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
roshlichka здравей. Наистина в 8 седмица трябва да се вижда ембрион и пулс. Но овулацията също е важно кога е била, ти знаеш ли?
отдруга страна резултатът ти е много висок, сигурна ли си че е 42 хиляди и нещо, да не би да е 4 хиляди и нещо. Според мен има два варианта, ако е вярно ЧХГ- то  -  или нещо докторката не вижда и всичко е наред при теб, или по-лош вариант - моларна бременност. Не го казвам, за да те плаша или нещо такова, просто предполагам... макар че все пак ми се струва, че ембрионче трябва да има, няма откъде да дойде този резултат. Повтори го след 48 часа, ако се е удвоил няма какво да се плашиш.
ЗА съжаление на другите ти въпроси не мога да отговоря. Не познавам докторите. УСПЕХ ти желая и дано не ти се налага да пишеш повече в подобни темички.   bouquet

# 85
  • Мнения: 2 768
Не съм изчела цялата тема, но се включвам да ви кажа, че и на мен ми се случи "кухо яйце" 2 пъти!
Без никаква патологична причина (според изследванията). Уж не се повтаряло, както ме успокоиха първия път... ама изглежда се повтаря.

Така. Това е лошата новина.
Добрата е, че имам 2 дъщери, родени след всеки един от "missed abortion".  Grinning
Желая ви най-малко толкова!

# 86
  • Мнения: 265
Roshlichka,подкрепям мнението на desive и задължително отиди на друг лекар,макар,че не мога да ти препоръчам при кой.А за чакането не се притеснявай,на мен ми правиха в третия месец абразио-беше мисед.Успех и стискам палци!

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 10:11 от zuerich

# 87
  • Мнения: 516
Здравейте момичета Hug Вече на 100 % е сигурно, че втория ми плоден сак е кух. Започнал е да се разпада и се е смалил. Добрата новина беше ,че бебо има пулс и отговаря на седмиците си -7мм, 7 гс. Притесняваме зацапването, ту спира ,ту почва. Уж ми казаха,че нищо няма да изхвърлям, щял да се резорбира празния сак. Но на практика нещата не са май така.

# 88
  • Мнения: 452
Здравейте момичета Hug Вече на 100 % е сигурно, че втория ми плоден сак е кух. Започнал е да се разпада и се е смалил. Добрата новина беше ,че бебо има пулс и отговаря на седмиците си -7мм, 7 гс. Притесняваме зацапването, ту спира ,ту почва. Уж ми казаха,че нищо няма да изхвърлям, щял да се резорбира празния сак. Но на практика нещата не са май така.

Много се радвам за хубавата новина!  Hug дано всичко да бъде наред! Praynig На мен след закъснение реално ми тече 1 ден само и сега ми адски лошо и са ми напрегнати гърдите дали има смисъл са си правя отново тест  newsm78 май не що на 4-тия ден сетта беше отрицателен и ми дойде дначи няма да има нищо това ще да е от дуфастона„
извинявайте че си разсъждавам сама ама работата ми е адски напрегната всеки иска да почива по празниците и все бързат .......

# 89
  • Мнения: 265
Desi jul,много се радвам,дано всичко да е на ред,на теб кога ти беше последната менструация,питам защото аз по сметки от обикновен календар трябва да съм в 8г.с.,но има и едни кръгли календари, дето изчисляват седмици ,месеци на бременността и термина,по този календар се движа с 3 дни на зад.Въпроса ми е,по кой календар да се ориентирам,тъй ката док.измери ембриона 7мм.,което отговаря на 7 г.с. и много се притеснявам.Alexandria,много съжалявам,но не се отчайвай,следващия път с нови сили и надежди Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт