Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 апр. 2008, 13:42 ч.

Да попитам за вратата на банята?

• 4 296
  • 42
  •   1
Отговори
Мили дами,мислим да сменяме вратата на банята с ПВЦ,но от фирмата,която ще ни я прави,ни казаха,че е по -добре да сложим алуминиева,а не от пвц.Вие какво мислите?Ако може някоя от вас да даде мнение по въпроса,защото сме в чуденка newsm78.Има ли някакви специални покриятия за тези врати от влагата в банята,или просто са обикновени врати от пвц.Мерси предварително за отговорите. Grinning
П.с.Друго,което ме притеснява е при смяната на вратата,може да разкъртим новите плочки,които сложихме преди това от много акъл и защото нямахме пари в момента и сега се притеснявам да не счупим някоя плочка,при махането на касата.Ако имате идеи за по-безболезнено махане,ще ви smile3501.

# 1
  • София
И на нас ни препоръчаха алуминиеви, а не ПВЦ. На настойчивите ми въпроси, най-накрая отговориха, че алуминиевите са просто по-евтини, иначе нямало никакво значение. За външна врата сложихме от ПВЦ, а тя, както и прозорците, често се мокрят от дъждове, така че няма никаква логика вратата в банята да не е ПВЦ. Особено ако не я облива директно водата от душа.
На всичкото отгоре ПВЦ е по-красиво от алуминия и може да си го направиш в цвета на дограмата на прозорците.

# 2
  • Стара Загора
Ние сменяхме входната врата и касата първо я прерязаха по средата на височината.  Много лесно излезна без да се счупят  плочките на пода. Предполагам че ти имаш и по стените, ако се внимава, само ще се отлепят и после си ги лепите наново Peace

# 3
Моята е алуминиева. За вътрешни врати обикновенно се ползва алуминий, а не ПВЦ.  Разбира се, ако държиш,никоя фирма не може да ти откаже да ти я изработи и от ПВЦ. Алуминия е по лек и може да се боядиса в абсолютно всякакъв цвят, за разлика от ПВЦ-то.

# 4
  • София
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

# 5
  • v. turnovo
Когато поръчвахме нашата врата за банята ,фирмата, която ни я прави ни препоръча да е алуминиева.Такава и избрахме Peace

# 6
  • софия-атина
където вратата непрекъснато се мокри? какво да избера и от къде?
благодаря ви

# 7
Нашата врата също е от ПВЦ. Препоръчват алуминиевите профили за интериорни врати, защото са по-олекотени май... newsm78
А относно махането на касата, нашата старата беше метална  - П-образен профил, пълен с бетон. При все че майсторите се стараха доста да пазят плочките в банята, уви, няколко от горна страна се счупиха... Тъкмо имаме повод да си направим ремонт на банята пак  Grinning

# 8
Алуминиева. Доводи ще дам по-късно. Simple Smile

# 9
  • На село
Нашата е алуминиева отвътре, а отвън (ще е) МДФ с естествен фурнир. Фирмата, от която я поръчах, изобщо не ме попита какво да ми сложи от вътрешната страна. Преди 6-7 год. правихме плочките в банята и тоалетната, старите врати бяха с дървена каса. Нямам пукната плочка, но имах 2-3мм фуга м/у касата и плочките, сигурно тя ги е спасила. Дърводелец ми свали касите, а не фирмата за врати, и си свърши много добре работата.

# 10
  • В детството...
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

Алуминия не ръждясва......

# 11

Алуминия не ръждясва......

thumbsup

# 12
  • Варна
И моята отвътре е алуминиева, а отвън МДФ като всички останали.Ето така изглежда http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5326355  http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5326366                                                             

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 17:08 от rosiel

# 13
  • Някъде на път....
rosiel, много е хубава! а ние още сме в чуденка дали да е ПВЦ, алуминий или дървена......  Thinking

# 14
  • София
Ако имаш душ кабина или нещо като параван на душа или ваната можеш да сложиш врата, каквато ти душа иска. Можеш да сложиш и ламинат и естествен фурнир - наистина всичко.
На кои врати се казва, че са от ПВЦ? Алуминиевите са ми известни, но ПВЦ не знам на кое казват.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт