за цветът на очите

  • 2 983
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 335
Разбира се,4е може PeaceАз сьм сьс сини о4и Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 386
Не се казва човешка генетика, все пак опитите се правеха с дроздофили и зайци, не помните ли?  Laughing
Във връзка с рецисивните и доминантните гени..имах някъде тест за определяне на % вероятност и цвят на очи, ще потърся.
Ето го: http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eyecalculator.html

# 32
  • Мнения: 58
 Аз съм със сини очи(или сиви?).Никой от семейството ми не е с такъв цвят на очите.Но това се отнася конкретно за цвета,иначе светли или тъмни също могат да се наследят не само от мама и тате. Hug

# 33
  • Мнения: 686
Възможно е

# 34
  • София
  • Мнения: 672
И ние сме така-аз и мъжо с кафеви, а малкият със сини!!  #Crazy

# 35
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
Възможно е, въпреки че в % съотношение по-голям шанс имат тъмните очи, но очевидно не винаги по-големият процент е определящ.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 364
Моят мъж е със зелени очи, а майка му и баща му са с кафяви, но дядо му е бил със зелени очи, така че е възможно. Много исках и сина ми да е със зелени, но уви пъстри са като моите.

# 37
  • Мнения: 610
При нас не.Но на моята приятелка и баща и и майка и са с тъмни очи,а те със сестра и и 2те са със сини.Може значи. Peace

# 38
  • Мнения: 523
Разбира се че може! Аз съм с кафяви очи , таткото ни е със сини , но децата са със зелени . Моят баща е със сиво - зелени , а свекрът е със зелени .

# 39
  • София
  • Мнения: 928
Напълно възможно е Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо казано, има вероятност 1/4 да има светли очи, ако и двамата родители са с тъмни. Възможно е също така по-късно да потъмнеят, цветът на очите не е установен / окончателен при раждането.

# 41
  • Мнения: 165
Разбира се, че има такава възможност. Гените са сложно нещо и не се знае как ще се комбинират

# 42
  • софия
  • Мнения: 25 438
Дааааа  Grinning Моята буболинка е така. Аз съм с кафяви, баща й с тъмно кафяви, а тя със сини. При мен по майчина линия са със светли (сини) очи. Освен това е и с руса коса, а ние и двамата сме с тъмно кафяви.
P.S. Гарантирам за бащата  Sunglasses

# 43
  • Мнения: 2 374
да разбира се че може и Мери се роди със сини очи въпреки че ние с баща и сме с по-тъмни или по-точно пъстри сега вече са и зелено-сини и така като гледам май такива ще си останат

# 44
  • Мнения: 1 674
Разбира се,че е възможно Peace

Кой е бягал от часовете по биология,когато се изучаваше човешка генетика, аа Grinning
Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт