Дали пръста ми е счупен?

  • 31 560
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 052
Здравейте, преди около половин час си пресрещнах пръста на ръката със страшен замах. В първия момент ме заболя, но след малко изтръпна и някак си загря. Сега е подут, изтръпнал, боли ме поносимо, горе-долу мога да го движа, да го сгъвам, но не и да го изправя съвсем. Започва и да посинява. Според вас дали е счупен или е просто изкълчен? Трябва ли да го превържа или да го охладя? С детенце съм и не мога да си позволя да вися в Пирогов.
Предварително благодаря!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами слагай лед. Щом го движиш е добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 740
Най-вероятно е само навехнат или изкълчен. Ако е счупен мисля, че няма да можеш да го движиш. Слагай студени компреси.
Не е лошо все пак да те види хирург.

# 3
  • София
  • Мнения: 626
Дано да не е счупен!Слагай го под студена течаща вода,дано да те успокои малко.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 052
Благодаря момичета, ако намеря някой да гледа детето, ще отида да го види лекар.

# 5
  • Мнения: 46 478
Само със снимка може да се каже. Може да се заблуждаваш, че го движиш и да е счупен след мястото, от което мърдаш (не знам дали успях да го обясня  Mr. Green).

Аз 2 пъти си чупя един и същ палец на крака, но не съм ходила за лекар, без гипс минава много бавно обаче, 2-3 месеца Tired

Дано се окаже лека трвама при теб Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 492
Според мен е само навяхнат или изкълчен. Много пъти като дете съм си изкълчвала пръстите играейки на народна топка, точно от пресрещане с топката...превръзки съм правила с бинт - да е стегнато(но не много). Peace  ...бавно минава...

# 7
  • Мнения: 1 942
Ако е счупен е редно да се шинира. Така няма да остане завинаги леко свит примерно. На крака счупените пръсти рядко се гипсират или обездвижват, но на ръката е друга работа. Дано успееш утре да стигнеш но лекар  Peace 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
mimeime какво стана с пръста ти?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 052
mimeime какво стана с пръста ти?

Много благодаря за вниманието   bouquet Hug Ами днес определено е по-добре, все така подут и син, но не ме боли особено много. След обяд бях на консултация с детето, помолих педиатърката да го погледне и тя прецени, че е само изкълчен Laughing, а сестрата направо ми гарантира... Не очаквам да мине за два дни, но се надявам   Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт