Отговори
# 105
  • Мнения: 902
А тези предпазни престилки, които слагат на бременните при облъчване от рентген, дали стават и за нискочестотните облъчвания?!? и къде могат да се намерят?

# 106
  • Мнения: 2 480
Не зная какви са тези престилки, но рентгеновите лъчи са нещо много опасно и вредно, за разлика от обикновените НЧ или ВЧ излъчвания.  Това е така, защото тяхната дължина на вълната се доближава до размерите на атомите. Възможно е в тези престилки да се използува олово, тъй като то ги поглъща добре. И платината ще ги погълне добре, защото и тя е с голям атомен номер, но както знаем, тя е много скъпа.

# 107
  • Мнения: 794
Тъй като работя тясно с НЦООЗ,
моля всички невярващи в "безопасността" , да черпят инфо от:

http://www.nchmen.government.bg/ Има публикувани мейли за контакти/ на г-н Израел например/ Извършват проверки при подадени жалби/замервания/ ;

http://www.icnirp.org/;

И не на последно место:

http://www.who.int/peh-emf/en/

# 108
  • Мнения: 2 759
                              Атака срещу GSМ-антените

# 109
  • Мнения: 1 465
Абсолютно са опасни и е доказано!!!! И кой е този мозък дето е измислил да ги монтира там? - явно някой жаден за пари. #2gunfire Както е опасно и да живееш в къща разположена под жици за високо напрежение.

# 110
  • Мнения: 76
За мен това е излишна параноя - лично на мен, при консултация по повод притеснения за поставяне на базова станция на блока, инжинер (един от първите специалисти в БГ в тази област) ми сподели, че базовата станция "вреди на детеродната способност на жените след 70 годишна възраст"
После се опита да ми го докаже научно, но тъй като не съм специалист, не мога да възпроизведа казаното...

# 111
  • Мнения: 2 480
Абсолютно са опасни и е доказано!!!! И кой е този мозък дето е измислил да ги монтира там? - явно някой жаден за пари. #2gunfire Както е опасно и да живееш в къща разположена под жици за високо напрежение.
Не,  не е същото! Далекопровод с вис. напрежение означава силно ел.магнитно поле около него, което е доста вредно, ако сме наблизо продължително време. Моб. телефони работят с вис. честоти, а не с вис. напрежение. Тоест полето е много по-слабо. Освен това излъчването на техните антени не е насочено към сградата, на която са поставени, а е в съвсем друга посока. Може да се говори за някакви вреди, ако застанем на пътя на сигнала, тоест между 2 антени.  Това може да се обясни по-добре, ако се нарисуват диаграмите на излъчване на тези антени.

# 112
Тъй като са безвредни Защо, съгласно Наредба № 9 трябва да бъдат замервани тези базови станции.
Защо хората живеещи на 8-ми етаж непосредствено под "антените" в конкретна жилищна сграда са с прекарани инсулти и др. заболявания и се оплакват, че постоянно се чувстват зле. Защо на тавана на блока не живеят гълъби, а съседните сгради са обитавани от пернатите. Защо обслужващите когато работят по съоръженията ги изключват или са задължени да носят специално предпазно облекло /не за слънчево изгаряне/.
Защо се коментира това и се пораждат съмнения за безвредността, им все пак всички се ползваме от удобствата им   www.vbox7.com/play:416ce1b6 имаше и предаване на Маргарита Михнева по тази тема от началото на 2009 г. можеби е във видео архива на "Канал 3".
Защо в държавите с добре изградена Законова Система се налагат ограничения относно ползването и монтажа на подобни съоръжения.
И много още Защо  Thinking

# 113
  • Мнения: 4 392
pitasht , недей пита ! Тук някои ако ги слушаш, антените са толкова безвредни, че даже са полезни. За да свикваме е добре да си правим даже електромнагнитни бани- всеки ден по половин час голи до кръста пред антената да поседим- ееех, блаженство! Joy

# 114
  • Мнения: 118
Тъй като са безвредни Защо, съгласно Наредба № 9 трябва да бъдат замервани тези базови станции.
Защо хората живеещи на 8-ми етаж непосредствено под "антените" в конкретна жилищна сграда са с прекарани инсулти и др. заболявания и се оплакват, че постоянно се чувстват зле. Защо на тавана на блока не живеят гълъби, а съседните сгради са обитавани от пернатите. Защо обслужващите когато работят по съоръженията ги изключват или са задължени да носят специално предпазно облекло /не за слънчево изгаряне/.
Защо се коментира това и се пораждат съмнения за безвредността, им все пак всички се ползваме от удобствата им   www.vbox7.com/play:416ce1b6 имаше и предаване на Маргарита Михнева по тази тема от началото на 2009 г. можеби е във видео архива на "Канал 3".
Защо в държавите с добре изградена Законова Система се налагат ограничения относно ползването и монтажа на подобни съоръжения.
И много още Защо  Thinking
Бях решил да не пиша повече , но пресилването на нещата ме дразни.

Гълъби, а и други птици гнездят между антените,а на места и върху тях.
Спиране на антените - или секторите се налага и практикува само когато се работи непосредствено на антената.
Защитно облекло няма. Това са легенди.
Замерванията се налагат ,защото все пак полето има определени граници.Колко са точно аз поне не зная.
Що се отнася до инсулти или инфаркти - -това са легенди.
В един град една станция беше изградена , но не беше работила поради липса на пренос 4 месеца.Въпреки това имаше оплаквания , че трима души са получили инсулт в резултат на облъчването.
Няма да пиша повече. Норми трябва да има и трябва да се спазват. Но трябва и да се мисли , а не да се говори  и да се пускат слухове.

# 115
  • Мнения: 1 111
 Не изчетох цялата тема, но се замислих-пред погледа ми, на 50 метра с/у мен е антената на съседния блок, на осмия етаж.Ние сме на седмия.А сега де.

# 116
  • Мнения: 6 417
Не изчетох цялата тема и може би е коментирано, но в София има един блок, в който няколко човека за доста кратко време, след поставяне на такава антена са починали от рак. 

# 117
  • Мнения: 2 759
...в София има един блок, в който няколко човека за доста кратко време, след поставяне на такава антена са починали от рак. 
                          Мани, симуланти. Антената сигурно не е работила  Tired.

# 118
  • Мнения: 2 480
Не изчетох цялата тема, но се замислих-пред погледа ми, на 50 метра с/у мен е антената на съседния блок, на осмия етаж.Ние сме на седмия.А сега де.
50m е доста голямо разстояние. Ако бяха 5м, тогава щеше да има за какво да се безпокоите.

# 119
Тъй като са безвредни Защо, съгласно Наредба № 9 трябва да бъдат замервани тези базови станции.
Защо хората живеещи на 8-ми етаж непосредствено под "антените" в конкретна жилищна сграда са с прекарани инсулти и др. заболявания и се оплакват, че постоянно се чувстват зле. Защо на тавана на блока не живеят гълъби, а съседните сгради са обитавани от пернатите. Защо обслужващите когато работят по съоръженията ги изключват или са задължени да носят специално предпазно облекло /не за слънчево изгаряне/.
Защо се коментира това и се пораждат съмнения за безвредността, им все пак всички се ползваме от удобствата им   www.vbox7.com/play:416ce1b6 имаше и предаване на Маргарита Михнева по тази тема от началото на 2009 г. можеби е във видео архива на "Канал 3".
Защо в държавите с добре изградена Законова Система се налагат ограничения относно ползването и монтажа на подобни съоръжения.
И много още Защо  Thinking
Бях решил да не пиша повече , но пресилването на нещата ме дразни.

Гълъби, а и други птици гнездят между антените,а на места и върху тях.
Спиране на антените - или секторите се налага и практикува само когато се работи непосредствено на антената.
Защитно облекло няма. Това са легенди.
Замерванията се налагат ,защото все пак полето има определени граници.Колко са точно аз поне не зная.
Що се отнася до инсулти или инфаркти - -това са легенди.
В един град една станция беше изградена , но не беше работила поради липса на пренос 4 месеца.Въпреки това имаше оплаквания , че трима души са получили инсулт в резултат на облъчването.
Няма да пиша повече. Норми трябва да има и трябва да се спазват. Но трябва и да се мисли , а не да се говори  и да се пускат слухове.

Не се дразни Ентусиаст, Защо го приемаш така лично.
Ако имаш полза тези базови станции да са точно върху главите на живущите разбирам. Така не се плаща за СОТ, съоръжението на което трябва да се монтират е вече изградено, спазени са изискванията на нормите на ЗУТ и т.н.
Но нищо не пречи тези базови станции да се изградят извън населеното място или квартал където отново ще имат покритие и ще функционират нормално, без да притесняват никого, 100 или 200 метра от живущите, но е значително по-скъпо и неудобно за оператора.
А дали си виждал договор, изготвен от мобилен оператор,  в качеството си на Наемател, когото предлага на така наречените Наемодатели - живущи. В т.н. договор няма параметри, мощност, брой съоръжения, при това договора е безсрочен Това е недопустимо.
Тъй като са полезни или "безвредни", Защо на сайта на независим орган като Световната Здравна Организация е изписано толкова много http://search.who.int/search?access=p&entqr=1&entsp=a&am … 9.253&start=0  Thinking
И повярвай Световната Здравна Организация не е създадена да разпространява "слухове". Пък ако искаш недей, всеки си има свободна воля, право на избор, както и на мнение.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт