Aромотерапия и бебе

  • 675
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Имам син на годинка, както се вижда и от линийката ми  Laughing, който е голямо шило-здраво, жизнено дете, което не се спира на едно място. Нищо лошо няма в цялата работа, докато не дойде време за син обаче. Защото Марти заспива много трудно и ни е голяма мъка понякога-върти се, шава, играе си с мен и още сто неща, докато заспим направо пощурявам. Та..... Когато аз и съпругът ми не можем да заспим си палим лампата с масло от лавандула, дали мога да го използвам и при малчо? Според педиатрите съм можела да му докарам дихателни проблеми и алергии, вие как мислите? Дали ще му навредя повече, отколкото да му помогна.

Да уточня, че не става дума за системно използване на лавандулата, а само, когато е наистина превъзбуден.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако използвате качествено етерично лавандулово или портокалово масло, а не есенция не бихте могли а му навредите. Системна употреба на лаванудолово масло при момчета  не  е препоръчителна поради естрогеноподобните свойства на лавандулата.

# 2
  • Мнения: 2 616
тОВА  важи ли ако използвам маслото в лампа за аромотерапия?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако не е целодневно и ежедневно, а в определени моменти и при нужда - не. Не важи  и ако е есенция, а не чисто масло. Но добър ефект от което и да е масло можеш да получиш само ако е чисто  и качествено. От шишенцата с ароматизирани масълца в магазинчетата, не очаквай нещо съществено.

# 4
  • Мнения: 2 616
А от къде мога да си взема чисто масло?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако имате магазини на Л`Окситан там има, или питайте в аптека за масла на Примавера или на друга фирма. Във Варна не знам.

# 6
  • Мнения: 2 616
Аз знам къде да намеря маслата на Примавера, това ми е достатъчно. МНого ти благодаря! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт