«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора

—офи€-Ћагера

ћнени€: 1 878
Ќ€къде б€х чела ама не знам на кой б€ха. ooooh!
Ќе съм €ла шницели от 100г Mr. Green
÷итирай

Torino,IT

ћнени€: 1 812
≈то една рецепта от форума, аз съм € пробвала и останах много доволна Hug

—очни шницели

500гр. кайма
2 €йца
2 суп. лъж. кис. мл€ко
1/2 ч.л. сода
1 скилидка чесън
сол
чер. пипер
кимион
магданоз
чубрица
(малко настърган кашкавал н€ма да навреди)

за паниране:
галета
2-3 €йца

ќмесвате всички продукти (без €йцата и галетата) и остав€те в хладилника за 2-3 часа. ѕосле оформ€те шницелите и овалвате в €йце, галета, €йце, галета и пържите на слаб огън.
÷итирай
Ќа мен тези Ўницел натюр с лютеница много ми харесаха (предполагам защото обичам лютеница) Smile

ƒруги варианти (май са около 50) има тук : http://www.receptite.com/recepta.php?cat=&tip=&pov=& … amp;action=search
÷итирай

√аброво

ћнени€: 3 036
ƒа не търсиш шницелите на “ина?
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=176633.0
÷итирай

—офи€-Ћагера

ћнени€: 1 878
ѕродукти:

500 г кайма
2 глави кромид лук (настърган)
3 €йца
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. бира
черен пипер
сол

“очно.ћерси много ƒеси Laughing
÷итирай

Stara Zagora

ћнени€: 1 447
ћисл€ да пробвам и двата варианта дано да станат сполучливи,че никога до сега не съм правила
÷итирай

ћнени€: 246
аз си харесах за вечер€ ето тези на gaby_s

Ўницели —ан ƒжакобс-чета

продукти: 1 кг. кайма с подправки по желание/чубрица,€йце,магданоз,чер пипер,сол.../,около 300 гр. кашкавал  и 300 гр.шунка ,брашно,галета и €йце за панировката.

приготовление : ќмесваме каймата с подправките и € раздел€ме на две.¬ тавичка разстиламе едната половина и хубаво притискаме.ќтгоре нареждаме кашкавала,нар€зан на тънки парченца.»два ред на шунката ...и втората половина от каймата.ќтново притискаме хубаво с ръка и режем на квадратни или правоъгълни парченца.¬с€ко от парченцата овалваме в брашно,след това в €йце и накра€ в галета и пьржим  в загр€та но не силна мазнина.

или тези пак на gaby_s:

--------------------------------------------------------------------------------

Ўницели "¬сичко по пет"

ѕродукти: 500 гр. кайма /при мен телешка/,5 €йца,5 с.л. брашно,5 с.л кисело мл€ко с 1/2 ч.л. сода бикарбонат,5 с.л. газирана вода или бира,подправки на вкус-сол,магданоз,чубрица...

ќмесваме всички продукти и с помоща на лъжица вземаме от сместта и пържим шницелите  в загр€та,но не силна мазнина...с лъцичката хубаво се заглаждат,за да не са дебели.

÷итирай

’оланди€/’ага

ћнени€: 1 333
Ќа ћорена шницелите ми харесват и само т€х прав€. — малко кайма, много и вкусни шницели. јко потърсиш с гугъл, ще ги намериш, че ме мързи сега да ров€ Tired.
÷итирай

ћнени€: 6 687
Ќа ћорена шницелите ми харесват и само т€х прав€. — малко кайма, много и вкусни шницели. јко потърсиш с гугъл, ще ги намериш, че ме мързи сега да ров€ Tired.

≈то шницелите на Morena, наистина са много вкусни.
÷итирай

√аброво

ћнени€: 3 036
 labrex ,
»звин€вай тези картофи сурови ли са или сварени?
Ќе разбрах.
»звини ме
÷итирай

ћнени€: 6 687
labrex ,
»звин€вай тези картофи сурови ли са или сварени?
Ќе разбрах.
»звини ме

јз ги стържа на рендето сурови.
÷итирай

Torino,IT

ћнени€: 1 812
Ќаправих за об€д шницелите на ћорена, но н€мах кисело мл€ко, та сложих 2 €йца и четири с.л. брашно, 2 картофа и една глава лук плюс подправките, получиха се доста добри и см€там други€ път да ги направ€ и с киселото мл€ко.
—трахотни chef
÷итирай

јх, морето

ћнени€: 374
јз ли бъркам нещо?  newsm78 Ўницелите не се ли прав€т от месо, начукано по-тънко, а не от кайма?
÷итирай

’оланди€/’ага

ћнени€: 1 333
јз ли бъркам нещо?  newsm78 Ўницелите не се ли прав€т от месо, начукано по-тънко, а не от кайма?

»ма много видове шницели - както от месо, така и от кайма Peace.
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 760

не се бъркаш  Peace, точно това е шницелът Cool

в Ѕг са познати само от кайма, така че не се опитвай да убедиш публиката, че шницелът е от парче панирано месо Wink
преди един колега все викаше: а ще €дем шницел от хлебозавода 35
готвачите слагаха много хл€б в каймата 35

н€кой н€кога се е опитал да докара на вкус шницелът и е използвай кайма. просто това е останало като устойчиво наименование в Ѕг, но н€ма нищо общо със шницелът
Wink

а и все пак кетчупът е резултат от неуспешни€ опит да се направи в ≈вропа соев сос, та да бъдем снизходителни към резултатите от подобни експерименти Flutter
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора