Проблем със захранването - иска си млякото !!

  • 1 100
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 227
Вече 3 седмици се захранваме, въведох морковено пюре, после картофено, и сега ги давам заедно. Първоначално много му харесаха, сам си отваря устата, обаче колкото и да изяде изведнъж се сеща, че си иска млякото и ако не му се даде, може да подлуди света. Просто незнам какво да правя, с мнооооого зор изяжда едно бурканче от 135мг - даже не винаги. После обаче пак си иска мляко, и колкото и да му направя, ще си го изяде цялото.
Дайте съвет как сте заместили храненето ! Колко мг. изяждат децата ви без и със мляко после ?

# 1
  • Мнения: 124
Моят бебо още си го иска.Папка зеленчуково/месно пюре по 125гр.на Хип и 90мл АМ.Като си го иска давай му го,няма да му навреди.

# 2
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. Ами в началото и ние бяхме така, много рева за млякото си ... обаче като видя че 2-3 дни имаше само пюре, вече си знае че има или само пюре или пък мляко ... желая ти успех ... иначе ядем по 1 цяло пюре от 190 гр. и накрая реве защото май не му стига, обаче аз не му давам повече ...

# 3
  • Мнения: 4 578
давай му млякото като дохранване , като постепенно увеличаваш грамажа на пюрето и намаляш на млякото докато само не се откаже

# 4
  • Мнения: 1 298
Струва ми се нормално.
И дъщеря ми на тази възраст ядеше пюретата между другото. След тях винаги я кърмех.
Заместването определено стана по-късно.

# 5
  • Мнения: 4 784
И Коко беше така. Даже пюрето си беше мисия невъзможна да го изяде, докато не почнах да го смесвам с мляко и той да го поема през биберона.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Следвай детето! Ако то си иска млякото след пюрето - давай! Нещата ще се случат. Няма здрав човек, дето да си е останал само на мляко. Просто не насилвай нещата, защото насила се получават хранителните разстройства. Peace

Ще мине малко време, детето ще срещне нови вкусове, някога ще му харесват, някога - не. Ти самата също в различните дни ядеш различно количество храна и имаш различни нужди и предпочитания. А млякото е единственото познато нещо за детето, което то приема за храна, което не само го засища, но и го успокоява. Трябва му време, за да открие, че картофът също е манджа.

Аз сега си мисля, че ми е било много лесно и блажено, докато дъщеря ми беше само на мляко. Давам бутилката и съм спокойна. Сега трябва да мисля за вкуса й, за претенциите й, за какво ли не, да измислям меню, да набавям продукти...

# 7
  • Мнения: 227
Благодаря ви момичета  smile3525 дано да успеем както казвате.

Много е трудно с тоя негов инат, но надявам се някога и аз да се похваля че сме заместили изцяло едно хранене  newsm17

Ним - права си, то и това не е лесно, да мислиш и за разнообразието. Абе ни така, ни иначе - просто няма угодия  smile3521

Ще го следвам, пък когато и каквото стане.... но ми прави впечатление че от сега си има вкусови предпочитания, и само като си помисля за пюретата от броколи и карфиол и подобни какъв ужасен вкус имат, става ми ясно че без добавка от мляко няма въобще да го излъжа.
По тоя повод се сетих, в лучай че не му хареса и оризовата безглутенова каша, мога ли да дам примерно бананова ?

# 8
  • Мнения: 483
Много е трудно с тоя негов инат, но надявам се някога и аз да се похваля че сме заместили изцяло едно хранене  newsm17

Моля те не го приемай за заяждане, ама какъв е тоя зор да заместиш ядене. Детето е малко и има нужда от мляко предимно.
Също така, схемите на захранване са примерни ! Не е казано че трябва на деня в който стане на 6 месеца да заместиш хранене. NaughtyТова обикновено е типичната реакция на новите мами.
Води се по детето си.
Моят син е на 1г1м и не иска да погледне лъжица, стана нещо и се отврати от нея, като я види и затваря устата. Аз съм принудена всичко да пасирам и да му давам с шишето. Иначе яде хляб, плодове, каквото и да получи (сухо) си го яде без проблем. Е сега какво да правя newsm78, да се треса от нерви защото в книгите пише че отдавна трябва да яде кокали? Laughing Детето си знае най добре.

Та в резюме:
Детенцето тепърва започва да се запознава с храните. Предлагай му разнообразни пюрета. Не настоявай да яде повече от колкото иска. Един път може да хапне 2 лъжички, друг път да си изяде всичко. Млякото му е все още основната храна, не го лишавай от нея!
Ще видиш че по този начин всички ще сте по-спокойни и доволни.
 Hug

# 9
  • Мнения: 3 376
Съгласна съм с Mama E.
Моя син все още основно яде мляко,а е на 1 г. и 4 месеца.
С лъжица изобщо не мога да го храня,а основното,което яде/освен АМ/ са домати и краставици.

И аз мисля,че не бива да насилваш детето,моето никога не е имало изцяло заместено хранене и щом иска мляко-давам му.
Не се притеснявай-децата знаят най-добре какво им се яде.

# 10
  • Мнения: 227
EASpirit, Mama E - прави сте, когато е готов тогава ще стане. Само да поясня /без заяждания/, не се зоря да заместя хранене още сега, просто е много трудно, защото съм нова мама както казвате и ми се иска всичко да става лесно и бързо....и особено поради това, че той си е инат от първата минута, в която се появи, е още по-трудно !! newsm10 Аз дето съм противник на гледането на дете по книга, нещо взех да превъртам и да гоня графици и схеми  Flushed направо се учудвам на себе си, тъй като знам, че е малък и че не трябва да пришпорвам нещата, просто ми се искаше да знам какво мога да направя и какво мога да очаквам   33uu
Благодаря ви за споделения опит, ще ми бъде от полза !! smile3525

# 11
  • Мнения: 483
Защо е инат?
Може би това не е правилната дума все пак Wink
Най вероятно искаш детето да прави каквото ТИ искаш, без да можеш да усещаш какво ТО иска.
Ако не му се спи а ти искаш то да спи, инат ли е или ти си нетърпелива?
Ако не иска да яде 200гр пюре, инат ли е или ти си мислиш че толкова ТРЯБВА да изяде?
Детето съвсем ясно показва кога какво иска.
Ако яде 100гр и след това не иска, защо настояваш?
Ако е нервно и реве е по-добре да си отделиш вниманието за него (дори да имаш друга работа), гушнете се и точка.
Човек не живее по график и таблици, дори малките деца имат нужда от майка която уважава и разбира исканията им.
Искрено се надявам да съм насочила мислите ти в някаква посока, която да ти помогне по-добре да се "разбираш" с детето си.
Питаш какво можеш да очакваш. Не знам какво  Mr. Green, но НЕ очаквай че детето ти ще има постоянно поведение.
Уважавай факта че в някои дни е супер гладно и спокойно, в други не иска да яде а плаче...

Ще ти разкажа за моите деца малко:
Каката съм я гледала по всички правила на гледане в България
Сок на 3 месеца, спане само в леглото, оставяла съм я да реве (за малко, но тя беше спокойна). На една годинка я отделих в отделна стая. Приспиването беше някакъв ад. Но ас НЕ така трябвало. Детето разви страхова невроза от цялата работа. До сега я е страх да спи сама а е на девет години почти.

Малкият човек се роди по-рано и изискваше малко повече грижи. Опитах се да го сложа да си спи в леглото, но той се будеше през 30мин и аз бях озверяла за сън. На месец и половина реших че го взимам да спи при мен, защото щях да колабирам от хронично недоспиване.
От първият момент с мен отказа яденето през нощта. Заспиваше в 9 и се будеше в 9. Ами това е, детето си е искало близък контакт с мама. Водя се за всичко по него. Смятам че гледам много по-спокойно и уверено дете. Това е само пример с МОИТЕ деца.
Има такива които си спят сами, винаги ядът всичко и т.н.

Така че отвори си очите и сърцето, нека не те е страх да направиш нещо "грешно" Hug

# 12
  • Мнения: 9 973
давай му млякото като дохранване , като постепенно увеличаваш грамажа на пюрето и намаляш на млякото докато само не се откаже
в началото е така Peace

# 13
  • Мнения: 5 178
Давай си АМ, не се притеснявай..
Мишо известно време ядеше по малко пюре и искаше мляко ..
Явно им трябва време да се настроят
Да кажа, че моя маймун сутрин закусва с филия и иска още и АМ  това на 1,5г:)
Или направо ми отсвирва филията и чака АМ

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние не сме стигнали до заместване още, за сега сме на опитване, но мисля че в началото ще е така, беба дори сега си иска понякога първо АМ а после пюрето

# 15
  • Мнения: 1 243
давай му млякото като дохранване , като постепенно увеличаваш грамажа на пюрето и намаляш на млякото докато само не се откаже

 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт