За или против спиналната упойка

  • 4 377
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Здравейте майчета, какво Ви е мнението за нормалното раждане със спинална упойка Sad Sad Sad

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Едва ли мястото на питането ти е в готварския форум, попитай в Майки, бъдещи и настоящи  Hug

# 2
  • Мнения: 2 211
Не му е мястото на въпросът ти тук, но ще отговоря.
Мнението ми е, че само в краен случай трябва да се използва тази упойка. Не знам защо, но не успяха за ми поставят катетърът за епидуралната и затова ми сложиха спинална упойка. Главоболието след нея е ужасно, не можех да помръдна глава от възглавницата, изобщо не бях в състояние да стана от леглото. В същото време трябва да се пие много вода, за да се изчистиш от упойката и естествено ти се пишка на често. Не мога да опиша какво ми костваше, всяко ходене до тоалетна. Не стига това, ами получих разтройство и повръщах. Изобщо, тази упойка ми разката фамилията. Една седмица след раждането, все още ми се виеше свят и ми се повръщаше. Другите в стаята се радваха, говореха с близки по телефона, ходеха до кафенето, кърмеха си децата, а аз лежах като труп в леглото - отвратително, само заради упойката.

# 3
  • Мнения: 27 524
Против съм. И от страх, и защото са вредни, и защото вредят на бебето и родовия процес.

# 4
  • Мнения: 852
Мисля, че съм на точното място.За какъв готварски форум говорим.Все пак форума се казва "МАЙКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ".Не ме баламосвайте моля newsm78

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Мисля, че съм на точното място.За какъв готварски форум говорим.Все пак форума се казва "МАЙКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ".Не ме баламосвайте моля newsm78

Да, вече прехвърлена темата, това е работа на модераторите  Peace

# 6
  • Мнения: 14 471
доколкото ми е известно раждането е със епидурална а не със спинална упойка. спиналната се прилага при много по-кратки като време операции и манипулации

# 7
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
против съм

# 8
  • Мнения: 686
Според мен нормалното раждане си е нормално и не би трябвало да му се пречи с каквито и да било упойки

# 9
  • Мнения: 27 524
Не ме баламосвайте моля

Не те баламосваме, темата беше в Готварския, сега е тук преместена. Но няма проблем, не се хващайте за това  Hug

# 10
  • Мнения: 9 814
Против съм. И от страх, и защото са вредни, и защото вредят на бебето и родовия процес.

 Peace

Не е лошо да пуснеш анкета!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не мисля, че е възможно да се проведе вагинално раждане със спинална упойка. Със спинална се прави секцио - разбирай, нямаш АБСОЛЮТНО никакви усещания в долната част от тялото си.

# 12
  • Мнения: 2 211
.. Със спинална се прави секцио - разбирай, нямаш АБСОЛЮТНО никакви усещания в долната част от тялото си.

Да, ама го кажи на прословутата Богословова. Родих естествено, със спинална - много разкъсвания /не без последствия/ + ужасният ефект от упойката, за който писах по - горе.

# 13
  • Мнения: 6 274
Предвиждам буря .  Thinking
Към авторката - против съм .

# 14
  • Мнения: 1 031
Против съм.

Общи условия

Активация на акаунт