Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

София

Вече втори път педиатърката изписва на дъщеря ми Зиртек заради най-обикновена кашлица...  Rolling Eyes И аз за втори път не го купувам, защото се притеснявам, че този медикамент, колкото и изчистен да е, се ползва за подтискане на алергии, а моето дете не е алергично! Не ми се ще да я тъпча със щяло и нещяло...
Правилно ли постъпвам?  Thinking
Цитирай

Лично за мен постъпваш правилно.И на моето дете са изписвали няколко пъти Зиртек.Давах го само веднъж,за атопичния дерматит.Не помогна особено и го спрях.От тогава го изписваха още няколко пъти,но не го давам.При положение,че детето няма алергии,не виждам смисъл от него....
Цитирай

Sofia

Да постъпваш правилно. И аз не бих дала Зиртек при обикновенна кашлица. Какъв е мотива на докторката да пие детето зиртек?
Цитирай

София

Да постъпваш правилно. И аз не бих дала Зиртек при обикновенна кашлица. Какъв е мотива на докторката да пие детето зиртек?
Мотивът е, че през пролетта духа повече вятър, който разнася мръсния въздух и това алергизирало децата...  ooooh!
Цитирай

Здравейте.Когато дете има атопичен дерматит това автоманично значи че детето е предразположено към алергизиране.Организма маже да привикне към Зиртека и тогава при остро заболяване трябва да се дава втори антихистаминов препарат.А иначе Зиртека се използва при отточни лигавици на носа и гърлото.За това са ти го изписали при обиктовенна кашлица и хрема.Трябвало е да го купиш.Детето може да се оправи по-бързо с него.
Цитирай

Забравих да напиша по-горе,че говоря от опит.Моето дете е с атопичен дерматит и пиехме Зиртек почти две години.Иначе не можех да му сложа ваксините.На малкият ми син пък са го изписвали точно за силна хрема,защото оттоците по носа и гърлото могат да доведат до проблеми с ушите.А там е УЖАС.Все пак подкрепям становището че без сериозна причина лекарства не се дават
Цитирай

Sofia

VasTed детето все пак няма хрема доколкото разбрах. Има само кашлица, която не е нищо притеснително както казва майката за какво да го тъпче със зиртек.
jane1 тази докторка значи е убедена , че детето е алергично или просто го изписва за всеки случай както правят много доктори.
Цитирай

София

Права си да се притесняваш от антихистаминов препарат, предписан без основание, като застраховка. Добре си направила, че не си го купила!
Цитирай
Здравей,
Мисля че няма такова нещо като обикновена кашлица. Щом има кашлица има и хрема /ринит/ и не е задължително да се вижда, т.е. да тече през носа. Може да е заден ринит, секрета се стича по фаринкса и дразни, затова детето кашля. Зиртека, първо ще помогне на нослето да се отпуши, т.е. ще се избегне възпалението на ушите и второ ще подсуши секрета. Той е съвременно лекарство и ако не се прекалява с него не е опасно. Обикновено го изписват за около 10-14 дни. Или до седмица след като отшуми хремата, кашлицата. Ако слагаш и капки за нос около 5 дни и още два само вечер преди сън ще мине, няма начин.
Аз съм за навременното лечение. Не ми дава сърце да ми се тормози детето.
Цитирай

Точно това казвам и аз,more123.Много си права.Сблъсквала съм се със задната хрема.Отвратително упорита е.Кашлицата не спира докато не отзвучи тя.Зиртека помага когато е изписан навреме.Когато майката няма доверие на лекаря на детето е по добре да го смени отколкото постоянно да променя лечението по собствено осмотрение.
Цитирай

София

Да, но очевидно детето се е оправяло и двата пъти без Зиртек.
Цитирай

София

Изобщо не става дума за задна хрема или за някаква кашлица, която да не съм овладяла в последствие с Проспан, напр. Просто тази жена изписва Зиртек за втори път, при положение, че й казвам само, че детето "подкашля"!  Shocked
Цитирай

София

Изобщо не става дума за задна хрема или за някаква кашлица, която да не съм овладяла в последствие с Проспан, напр. Просто тази жена изписва Зиртек за втори път, при положение, че й казвам само, че детето "подкашля"!  Shocked
Е, сигурно представителите на UCB S.A. и дават добър процент.
Цитирай

София

А не съм я сменила още само защото никой още не ми е препоръчал надежден педиатър в района. Тази вече я ползвам само за консултации и някоя - друга слушалка.
Цитирай

София

А не съм я сменила още само защото никой още не ми е препоръчал надежден педиатър в района. Тази вече я ползвам само за консултации и някоя - друга слушалка.

Трудно се взема решение за смяна на педиатърът. А теб в кои райони те устройва?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора