Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 1 771
Имаме парцел в Требич, без сграда или каквото и да било друго на него.
Сега получихме съобщение за данъка и се изумих от на числена такса за битови отпадъци.
Въпроса ми е коректно ли е при положение, че няма сграда и не се живее там да плащаме данък смет? и Къде се дава възражение относно това?
Цитирай

София

Мнения: 71
Доколкото знам трябва да подадете декларация в общината, че там няма сграда и съответно няма откъде да се вземе тази смет. А ако има сграда и никой не живее там, пак може да се подаде декларация. Тепърва едва ли ще ви върнат парите, но поне за догодина да не ви начисляват. Попитайте в общината! Успех!
Цитирай

някъде, там...

Мнения: 224
Възражението се подава в Надежда-2 /кръглия магазин/. Не е редно за парцел да има такса смет  Peace
Цитирай

София

Мнения: 1 771
Много ви благодаря.
Това ще свърша другата седмица и дано оправя нещата, че излишни пари не ми се плащат.
Цитирай

Севлиево

Мнения: 1 649
Много ви благодаря.
Това ще свърша другата седмица и дано оправя нещата, че излишни пари не ми се плащат.

Тази работа е трябвало да я свършиш миналата година, а сега ще трябва да платиш. Ако искаш следващата година да не плащаш такса смет трябва тази година до ноември да подадеш декларация в общината.
Цитирай


Мнения: 2 760
Не е редно за парцел да има такса смет  Peace

Дайте нормативен документ, който дава това право.
Имам същия проблем и подадох възражение, но ми беше отказано, позовавайки се на правото си да решават. Повече не ми се занимаваше и години на ред плащам такса битови отпадъци на празен парцел.
Цитирай

София

Мнения: 2 700
Данък сме се начислява върху парцел, още повече ако е в населено място. Не мога да ти кажа нормативен документ, но съм сигурна, че е така.
Цитирай

Sofia

Мнения: 8 084
И аз имам такъв проблем. След подадено възражение, че няма сграда в парцела данък смет си се начислява. И това е, години наред си плащаме данък смет на празен парцел. Ще следя темата.
Цитирай

София

Мнения: 880
За да не се плаща данък смет на празен парцел се подава декларация по образец в общината. Всяка година. От опит.  bouquet
Цитирай

София

Мнения: 705
Данък сме се начислява върху парцел, още повече ако е в населено място. Не мога да ти кажа нормативен документ, но съм сигурна, че е така.
да и аз така мисля - подавали сме молба...или заявление или...нещо си...с обяснението, че няма сграда, не се ползва, не се живее - отговора на общината беше - района попада в район за сметоизвозване и за товави се начислява данък смет.
Цитирай

някъде, там...

Мнения: 224
Ето какво намерих в наредбата на Столична община:

чл. 27 .....
....
(3) За незастроени нежилищни имоти на гражданите, попадащи извън границите на организираното сметосъбиране и сметоизвозване не се събира такса за битови отпадъци.

4) За имотите по ал. 3 собствениците, респ. ползвателите с  учредено вещно право на ползване следва да подадат декларация  по образец (Декларация № 3) придружена с документи  удостоверяващи правата им в отдел “Местни данъци и такси” на  дирекция “Приходи и администриране на местни данъци и такси”  по местонахождение на имота в срок от 1 ноември до 31 декември  на предходната година.

Така че пуснете си по една декларация и ако трябва им цитирайте собствената им наредба  Peace

Всъщност мисля че има значение също дали парцела е в регулация, може да се поровя да видя.

Цитирай


Мнения: 7 171
За да не се плаща данък смет на празен парцел се подава декларация по образец в общината. Всяка година. От опит.  bouquet

Влез в сайта на съответната община-би трябвало да има качен образец на молбата, който да си принтираш и попълниш /поне в сайта на нашата е така/ Peace
Цитирай

София

Мнения: 1 771
Ето какво намерих в наредбата на Столична община:

чл. 27 .....
....
“Приходи и администриране на местни данъци и такси”  по местонахождение на имота в срок от 1 ноември до 31 декември  на предходната година.

Това ще рече, че всяка година в този период трябва да се пуска декларация.
Поне аз така разбирам това. . .
Цитирай

София

Мнения: 1 771
За да не се плаща данък смет на празен парцел се подава декларация по образец в общината. Всяка година. От опит.  bouquet

Ти в този период ли подаваш декларация.
И предполагам за минало време не става да се коригират нещата
Цитирай

някъде, там...

Мнения: 224
Ми всъщност и аз не мога да разбера точно, има някакво противоречие:

Чл. 71. (Изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) Не се събира такса за:

1. (изм. - ДВ, бр. 103 от 1999 г., в сила от 01.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2004 г.) сметосъбиране и сметоизвозване, когато услугата не се предоставя от общината;

2. поддържане чистотата на териториите за обществено ползване - когато услугата не се предоставя от общината;

3. обезвреждане на битовите отпадъци и поддържане на депа за битови отпадъци и други съоръжения за обезвреждане на битови отпадъци - когато няма такива.


Това е закона за местни данъци и такси. При положение че общината не ви предоставя тези услуги не би трябвало да плащате.
Нека някой адвокат да надникне между редовете и да си каже тежката дума  Thinking

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.