много червени бузки

  • 1 785
  • 18
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
дъщеря ми има много червени бузки от известно време, не постоянно, по-често след обяд.
възможно ли е това да е признак на някакво заболяване, примерно кожно.

# 1
  • Мнения: 8 999
Не искам да те тревожа, но е възможно. Ако освен зачервени, са и сухи, има голяма вероятност за стафилокова инфекция. Не е зле да се консултираш с педиатъра ви, но лошото е, че не всеки педиатър е достатъчно добър диагностик.
Обаче може и да няма никакъв проблем детето.

# 2
  • Мнения: 1 049
А мажеш ли я с нещо? И моята така след като сме били навьн, особено ако е имало вятьр и не сьм й намазала бузките се зачервява. Децата имат много нежна кожа. Има кремове за лошо време, които много ни помагат поне на нас. Ако забравя да я намажа бузките й седят едни червени.  Embarassed но после бьрзо минават. Wink

# 3
  • Мнения: 2 652
хм, да не е от вятъра, напоследък е доста ветровито.

# 4
  • Мнения: 5 940
Вятърът и слънцето са причината, според мен.

# 5
  • Мнения: 1 586
И при нас имаше един период в,който постоянно му се зачервяваха бузките,ама много все едно съм ги боядисала,пуснах и тема даже.Случваше се предимно следобяд но после престана.Скоро не се е случвало.Може да попиташ Педи за компетентно мнение за да си спокойна. Flutter

# 6
  • Мнения: 183
Ако е и загрубяла кожата , значи е от вятъра и трябва да е мажеш със крем. Вземи крем-а на Hipp - много е добър!  Peace
П.П. Егати рекламата дето направих на този продукт! Flutter

# 7
  • Мнения: 14 654
Моето дете имаше червени, направо пламтящи бузи като по-малко. Освен червени, ставаха и горещи, а формата на червенината приличше на опарено с монета. Никой педиатър не смяташе това за нещо, на което си заслужава да се обърне внимание, но като посетихме хомеопат, много време ни разпитва за това. Сега бузите му стават червени само ако е болен. Като вилнее също се позачервяват, но не както преди.

# 8
  • Мнения: 491
Вятърът и слънцето са причината, според мен.
И аз така мисля

# 9
  • Мнения: 6 441
Вятърът и слънцето са причината, според мен.
И аз така мисля
Да,и аз мисля така. Peace Нашите също се зачервяват,ако съм забравила да ги намажа. Peace

# 10
  • Мнения: 54
Ако наистина са вятърът и слънцето и няма друг проблем аз ти препоръчвам детско кремче за лице на Нивеа аз лично съм много доволна,когато има вятър слагам на дъщеря ми защото и нейните бузки загрубябават и почервеняват.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 675
Нив ползваме на Саносан, но аз ако има грапавинка и малко пъпчици мажа с Нахткерцен на др. Тайс.

# 12
  • Мнения: 523
И на  моята малката дъщеря се зачервявят бузките , стават леко грапави и сухи . В началото помислих , че са лишеи и я заведох на кожен лекар , който ми обясни , че просто на някои деца кожата им е много чувствителна и вятърът и слънцето , праха и други подобни са влияещите фактори за подобно зачервяване и изсушаване на бузките . Или трябва детето да се маже с кремче преди разгодка , или след това , като първо лицето му се измие добре с водичка . Така че няма нищо притеснително Peace Peace Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с доктор  Peace

# 14
  • Мнения: 307
Инашите бузки стават червени , но след като стане от сън- така е още от малко бебе и не съм се съветвала с д-р.

Общи условия

Активация на акаунт