ппроверка на кърмата, къде?

  • 2 773
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, знае ли някой къде може да се изследва кърмата за това дали е хранителна или не.
Моля, ако имате информация кажете!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 690
 Shocked
няма такова животно като нехранителна кърма  Flutter

# 2
  • Мнения: 3 205
Доколкото ми е известно, такова точно изследване не може да се направи. Може да се прави микробиология, но това не е, което те интересува.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 102
Изследвай я тук във форума. Laughing Вероятността да е хранителна е над 98%

А сега сериеозно-според мен няма нехранителна кърма.  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 328
Аз пък съм чувала, че може да се прави изследване за маслеността на кърмата. Една позната каза че е правила, но колко е достоверно не знам..  newsm78

# 5
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ей, всеки ден теми за нехранителна кърма  ooooh!   Tired

# 6
  • Мнения: 1 428
Мамче,такова понятие като нехранителна кърма НЯМА NaughtyНе знам къде си го чула или кой ти го е казал.А и защо мислиш,че кърмата ти е нехранителна newsm78

# 7
  • Мнения: 3 718
Аз пък съм чувала, че може да се прави изследване за маслеността на кърмата. Една позната каза че е правила, но колко е достоверно не знам..  newsm78
При положение, че предното и задното мляко са с различна масленост просто не знам колко реално и полезно би било такова изследване.
guest111 , искаш ли да разкажеш защо смяташ, че има нужда да правиш такова изследване? Какво не е наред? Така можем да ти дадем някои съвети какво да корегираш за да си спокойна, че бебето ти получава най доброто.
А иначе да кажа и аз, няма нехранителна кърма, това е мит.

# 8
  • Мнения: 686
Я,разкажи какъв е проблема,може да се разреши и без да проверяваш дали е хранителна тази кърма.

Ако,се чудиш дали е достатъчна можеш да провериш с пробно кърмене(но пак не е сигурен резултата).

Всяка майка,произвежда кърма според необходимостите на своето бебе.Женската кърма изглежда синкава,но това не значи,че не е хранителна.Колко е голямо бебето(може да е в криза на растежа и да иска да суче по-често)?Колко пъти пиша,а колко пъти ака?Спи ли спокойно?
Отговори и ще можем да ти помогнем!  bouquet
И не си мисли глупости,като това с нехранителната кърма!

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ей, всеки ден теми за нехранителна кърма  ooooh!   Tired
или кисела  ooooh!

# 10
  • Мнения: 100
Такова изследване никъде не се прави, защото няма и не може да  има нехранителна кърма. 

# 11
Здравейте, благодаря на всички които писаха. Не става дума за мен, а за моя приятелка, която роди преди 15 дни. Вчера педиатъра измерил бебето и установил, че е наддала само 100гр. Казал, че това не било нормално и вероятно причината е в кърмата. Тя много се е притеснила, че проблема е в нея  търси съвет /за това вчера пуснах темата, защото знам че сте достатъчно компетентни и информирани/. Аз нямам друг начин да й помогна, защото самата аз все още нямам дете.
Благодаря на всички!  bouquet

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
По-скоро може да се търси причината в техниката на кърмене - дали попставя бебето добре на гърдата, то успява ли да засуче добре? Дали го държи достатъчно дълго на гърда, за да изсуче всичкото мляко, което му трябва? Кърми ли го 8-12 пъти на денонощие така, че то да може да суче често, както е предвидено от природата? Между кърменията получава ли бебето някакви допълнителни течности или биберон-залъгалка?
100 грама са наддадени от рожденото тегло или от най-ниското тегло след раждане? Това има голямо значение - ако едно бебе примерно е родено 3,500, най-ниското му тегло е било 3,250, а на 15 ден е наддало до 3,600, то всъщност е наддало не 100 грама, а 350 грама (от най-ниско тегло след раждане), което не е лошо наддаване.

# 13
  • Мнения: 3 718
Предлагам ти да насочиш твоята приятелка към някой от консултантите по кърмене. Проблема може да е много лесно разрешим, но е добре да се види на живо как засуква бебчето и други неща. Не знам от кой град сте, но виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226759.0
Ако пък може и иска майката може да пише тук или лично на някой от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0 за да получи адекватен съвет как да се справи  Peace

# 14
Здравейте, знае ли някой къде може да се изследва кърмата за това дали е хранителна или не.
Моля, ако имате информация кажете!
Благодаря!
Твоят организъм произвежда кърма, която е най-добра точно за твоето дете. Кърми с кеф и не мисли глупости.

Общи условия

Активация на акаунт