пункция за премахване на ендометриозни кисти

  • 5 236
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте,
искам да проверя дали има момичета с премахнати ендометриозни кисти чрез пункция и какви са резултатите. Знае ли някой в кои случаи се прероръчва пункция вместо операция?

# 1
  • Мнения: 531
Лично аз съм с резерви за този метод на лечение на ендометриозата.
Лапароскопията си е класиката.
Успех в лечението!

# 2
Скъпа Евро, не знам без лапароскопия или операция, как се е установило, че имаш ендометриоза. Ако дадена киста е ендометриозна или т.нар. - шоколадова, тя се отстранява оперативно или при лапароскопия. Зависи от размера. Ако са само огнища, може да се изгорят пак при лапаро. Според д-р Стаменов и новата му книга "Надежда за дете", той не препоръчва да се оперират кисти, по-малки от 4см, дори и ендометриозни. Въпроса е в това, как твоите лекари са решили, че кистата е точно такава. Няма друг достоверен начин за диагностика на ендометриозата, освен лапароскопия. Аз лично 3 месеца лежах в болница - ВМИ в Пловдив, без да види нито един доктор ендометриозата ми, която се оказа е в доста напреднала форма. Накрая, като се стигна до лапароскопия, се наложи отваряне на корема, защото единия яйчник е бил целия "изяден или обвит" от шоколадова ендометриална киста с размер приблизително 9 на 7 см, а друдия също частично засегнат.
А на скоро, при преглед на ултразвук, видяхме нова киста с диаметър 4 см. Доктора препоръча пункция и я направихме. Процедурата е лека, като пункция на фоликули за ин-витро. Издърпва се механично течността от кистата. После е добре да се даде за хистологичен резултат. Той ще даде информация за вида на кистата. В моя пресен случай течността от новата киста беше бистра светложълтенокава (което е напълно нормално, това се доказа и от хистологията).
И така, с две думи, не мисли за ендометриоза, докато не се докаже!!! Успех и горе главата:)

# 3
  • Мнения: 531
Vereti, къде видя че твърдя че имам ендометриоза недоказана лапароскопски?!

Да, аз имам изгорена ендометриоза, установена лапароскопски, за мен това е лечението на тази болест, което твърдях и в първият си пост. Не знам защо си ме разбрала погрешно.

И мило момиче, и моят доктор е Д-р Стаменов!  bouquet

# 4
  • Мнения: 409
VERETI- МИСЛЯ, ЧЕ ВСЪШНОСТ СИ ИСКАЛА ДА СЕ ОБЪРНЕШ КЪМ МЕН, НЕ КЪМ ЕВРО, НО СИ СЕ ОБЪРКАЛА.
АЗ СЪМ С 2 ПЪТИ ДОКАЗАНА ЕНДОМЕТРИОЗА.
НАКРАТКО: КИСТИ-ЛАПАРОСКОПИЯ- ДИАГНОЗА ЕНДОМЕТРИОЗА- 6 МЕСЕЦА НЯМА БРЕМЕННОСТ-ПАК КИСТИ-2 ПУНЦИИ-ДИФЕРЕЛИН - ДИАГНОЗА ЕНДОМЕТРИОЗА 4ТА СТЕПЕН. И СЕГА МЕ ИЗТРЕЛВАТ НА ИНВИТРО.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ИЗКАЗАНИ МНЕНИЯ, НЕЗАВИСИМО ДАЛИ СА ЗА ИЛИ ПРОТИВ ПУНКЦИИТЕ.
  bouquet

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 22:18 от krassina77

# 5
  • Мнения: 531
krassina77, ще си позволя да те посъветвам: започни ин витро процедура на чисто, дори и да се налага следващо лапаро!
От сърце ти желая успех!

п.п. За мен добрата и навременна диагностика е верния път към успеха!

# 6
  • Мнения: 409
оХ, ЕВРО, КАК ДА ВИДЯ ДАЛИ Е 4ИСТО Confused Док. КАЗВА, ЧЕ МНОГО ДОБРЕ Е ПОВЛИЯЛО ЛЕ4ЕНИЕТО АМА..... АЗ С ТОЗИ ГОРЧИВ ПРЕДИШЕН ОПИТ  ooooh!

# 7
  • Мнения: 299
krassina77, кураж Hug. Няма да се оставяме на тази мръсница #2gunfire

 WinkНакратко: кисти, операция 1 - лечение 6 месеца с оргаметрил, пак кисти - лапароскопия, операция2 лечение със Золадекс 6 месеца, киста - пункция,неуспешен опит инвитро, пак пункция - "пародия на инсеминация" ... но резултата е вече на годинка baby_neutral . Една година кърмих, но пак съм с киста Tired.

# 8
  • Мнения: 409
Леле Вили, след всичко това..... да ти е живо и здраво детенцето. При твоите пункциикистите тварди ли бяха или течни?
И доколкото разбирам ти май не си забременяла от тази последна инсеминация...  Thinking . Или греша!
Аз моята история така я изпердаших накратко, защото нямам успех още. А ти я дай малко подробности , че да следваме твоя опит  Wink
При моите пункции махнаха големи твърди кисти. И аз сега не съм сигурна дъли съм достатъчно изчистена за да премина кьм инвитро.
 

# 9
  • Мнения: 299
При твоите пункциикистите тварди ли бяха или течни?
И доколкото разбирам ти май не си забременяла от тази последна инсеминация...  Thinking . Или греша!
Течни, и хистологичния резултат потвърждаваше ендометриозата. Аз мислех за нова операция през септември, защото не можех още веднъж да издържа пунктирането. Просто отивах на контролен преглед и док видя фоликул. Много пъти съм си мислила, че винаги тръгват при мен отзад напред. Първо ме оперираха, после направих хормонални изследвания. Никога не бяхме пробвали инсе, а стреляхме с тежката артилерия...инвитро / аз всъщност не стигнах до трансфер/. И инпулсивно на вратата попитах дали все пак не може да пробваме инсе, нямахме никакво въздържание, материала не беше добър, самата процедура беше в манипулационната и на 15 мин. си тръгнах. Вечерта не се пропуснахме Embarassed . Аз си позволих да отида на семинар със  последващ купон...нооооо сега е бил момента за  baby_neutral.
Така, че само не губи надежда и следвай сърцето си,  и съветите на доктора Hug.

Общи условия

Активация на акаунт