Отговори

Анкета

Кога ще бъде ПЛОВДИВСКАТА среща?

Опции:

# 270
  • София/Търново
  • Мнения: 805
Искам да знам максимума допустим, че като се мъча всеки ден най-много да се повредя.... Аз преди пак си бях на няколко дни без да имам проблеми или лекар да е казвал нещо...

# 271
  • Мнения: 217
Аз съм специалист по запека, то и тук съм писала много, имам цяла тема, защото Денис ни беше побъркал 5 месеца... ходеше само с клизми и свещички... ама това е друга история.... сега всичко е ОК.

Та... нормален максумум е до 72 часа да имаш изхождане.

# 272
  • София
  • Мнения: 368
8Eos8 и според мен веднъж дневно е нормално, но всеки човек е различен!Още повече в нашето състояние е нормално да имами по - забавена перисталтика. Ти защо се тревожиш?
feel_u, много ми хареса предложението ти за името на новата ни тема ОКТОМВРИЙСКА мама хапва таратор, а месото й мирише на обор. Еййййййййййй, голям хит беше таратора по едно време.  Laughing  Laughing  Joy  Joy

# 273
  • Мнения: 14
И аз го имам този проблем с ходенето по голяма нужда .... Питах моята докторка и тя ми каза, 4е мога да пия Дуфалак без проблем, но трябвало да се пие редовно, за да има ефект.. това значи всеки ден... каза ми още, че максималната доза която може да се пие на ден е 3 мерителни чашки... На мен ми се струват много чак три, но.. Освен това знам, че има и някакви свещички, които могат да се ползват и от бременни, но трябва да се поразровя малко повече... Ако някой прояви интерес ще го направя...
До скоро  Grinning

# 274
  • София
  • Мнения: 368
Свещичките, за които говори Nevcheto се казват Ева Кю и могат да се ползват по време на бременност!

# 275
  • Мнения: 14
Свещичките, за които говори Nevcheto се казват Ева Кю и могат да се ползват по време на бременност!

Точно така.... проверих  Simple Smile

# 276
  • Мнения: 817
Сладурки, минавам само за малко да ви навестя. Имам много работа тия дни в офиса, че ще сертифицираме по ISO 9001:2001 и аз трябва да подготвя цяла документация за нашия отдел, пък утре ще ни е и одита и е голям зор. Дано утре да мога да се появя на време да пусна новата тема - на мен много ми харесва тая за таратора  Laughing
Много искам да отговоря на всички, ама трябва да ходя да спя, че утре ще се става рано.

Целувки на всички   bouquet

# 277
  • Мнения: 217
Добро утро на всички и лек ден на учещите и работещите!

# 278
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро и от мен!
Аз сънувах кошмари свързани с бебето и сега ми е малко криво!  Embarassed Явно съм прекалено емоционална, а и чакам днешният ден от дълго време - ще ходя при Марков на обяд за първата ФМ и все си мисля разни глупостил Знам, че не трябва ама ................  Embarassed
Желая ви много приятен и усмихнат ден въпреки мрачното и дъждовно време навън!  Hug

# 279
  • Мнения: 55
Здравейте. Аз снощи бях на поредната консултация - бебето е вече цели 41 милиметра. А пък на монитора изглежда толкова голямо. Махаше с ръце, крака и правеше кълбета - изобщо голямо движение!!! Само в трети месец съм а пък какъв корем имам не е за разправяне.
Искам да ви питам колко пъти през бременността ще правите изследвания - ПКК и урина. Аз защо бях останала с впечатление, че всеки месец ще се правят а пък доки снощи ми каза че около 20- тата седмица може и да пуснем.
Trixy, супер е, че ти е дошъл часа за ФМ. Аз нямам търпение, но трябва да изчакам още 2 седмици.
Хайде до скоро и лек ден.

# 280
  • Мнения: 7
Здравейте раннобудници  Peace,
искам да ви попитам мажете ли се с антицелулитни мазила и може ли това да е вредно за бебо? Някъде четох че може да премине в кръвта и да е вредно но не ми се вярва-вече изхабих 1 тубичка NIVEA, сега съм на AVON

# 281
  • Мнения: 48
Момичета добро утро.Имам едно въпросче в коя г.с влизаме в 4 месец.

# 282
  • София
  • Мнения: 368
Аз лично не съм чувала, че антицелулитните кремове могат да навредят на бебето, аз лично наблягам на мазилата против стрии, а не на антицелулитните / пу пу дано не ми се появи /.  Кожата по време на бременността трябва най - вече да е много добре хидратирана.
В момента се мажа с мехлема с мас и невен, малко гадно, но кожата ми е супер!
Днес чух поредната бабина дивитина, на която много се смях  Joy  Joy  Joy- "Бременната жена не трябва да боядисва яйца за Великден" и без обяснение защо не трябва да го прави! Ох, аман вече! Да видиме кой ще ме спре, така обичам да боядисвам яйца!

# 283
  • Мнения: 217
Момичета добро утро.Имам едно въпросче в коя г.с влизаме в 4 месец.

Нинка, вече си в 4-ти лунарен месец. В 13-та седмица започва вторият триместър. Лунарните месеци са 10 и се броят от първия ден на последната менструация до датата на термина. Лунарен е месецът, който има винаги 4 седмици, т.е. 28 дни. Явно е за някакво улеснение. Ако ти е интересно, изчисли си пак термина с калкулатора на БГ-мамма, там ще ти даде информация и за триместрите.

# 284
  • София
  • Мнения: 183
Добро утро! днес пак станах на сила, за да се оправя за прегледа във Фемина. Едно ми е свито под лъжичката. Гледам и вие сте така, когато предстои важен преглед. Таткото е убеден, че всичко е наред и е много нетърпелив за пръв път "на живо" да си види бебчето. Стискайте ни палци всичко да мине добре.

Относно ходенето по голяма нужда, и преди ходех рядко, но сега перисталтиката ми е още по-зле. Всъщност не е толкова важно на колко дни ходите, колкото да не допуснете да се запечете (съжалявам, че толкова грубо прозвуча), защото не трябва да се напъвате. На мен от това ми се породиха проблемите заради които се наложи да лежа. Изписаха ми само Дуфалак. Отказаха ми свещички. Много плодове, особено киви и много течности. Гледайте храната да не е само суха.

Чувала съм, че кремовете против целулит не се препоръчват за бременни и кърмачки заради не помня точно кои съставки. Снаха ми нямаше търпение да приключи с кърменето, защото не можеше да ги употребява.

Айде аз трябва да изчезвам. Стискайте ми палци. Като се върна ще разказвам.

Общи условия

Активация на акаунт