Съседи

  • 4 586
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 914
....
и аз искам да знам какво става с Педро Mr. Green Mr. Green


Звезди,не съм Хара ама да докладвам : на наШ Педро май му е припарило под задника след толкова кулинарни експерименти и взел ,4е се изнесъл от хариния блок Twisted Evil
стига деееееееееееее ис ега какво ще правим без педро Crossing Arms Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 241
...
Малко по диагонал са други съседи, които пък следят за внасян алкохол /в нашият щат алкохол не се толерира/. Аз, да си призная, обичам бира и си купувам отвреме-навреме. Много стриктно, обаче я дегизирам, преди да я извадя от багажника на колата. Знам, че съседското око следи Simple Smile

 

Леле, това ми прозвуча ужасно - да ме следи някой какво си купувам, искрено ви съчувствам.
Тук проблемът с алкохола ми е по-скоро обратният - не ме разбират, защо не искам да пия аперитив, 2 вида вино и дижестив като съм на гости. Поне за да не ги тормозя не си искам вино още от началото - за да не излизам варварка Simple Smile
Сега се сетих, че последния път, когато имахме гости, тръгнах да им поднасям кафето с десерта, направо ги сразих. Кафето е след десерта!

А за съседите - живеем в блок и си имаме всякакви общо взето. Познаваме се с възрастната двойка, който са на нашия етаж. Жената е много мила и фина, но в никакъв случай префърцунена. Обича да си хапва, а мъжът и готви супер. Той обаче е малко по-възрастен (към 70) и аз трудно го разбирам, и не си падам по типичното му целуване по бузите всеки път и то 4 пъти:(  Той пък бидейки леко глух - също не ме разбира добре и някакси трудно комуникираме. Имат син, който има някакво психично заболяване, но не живее с тях. Интересното е, че това ни го обясниха още на първата ни среща и то в подробности.
Над нас има някакво ужасно шумно семейство, което никога не спи и или много се обичат или се бият постоянно.
С другите в блока се поздравяваме любезно и си разменяме по някоя дума в асансьора Wink

# 32
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
....
и аз искам да знам какво става с Педро Mr. Green Mr. Green
Звезди,не съм Хара ама да докладвам : на наШ Педро май му е припарило под задника след толкова кулинарни експерименти и взел ,4е се изнесъл от хариния блок Twisted Evil
стига деееееееееееее ис ега какво ще правим без педро Crossing Arms Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Звезди, споко!  Stop В испанско Педровци - дал Господ, този ако не е, друг ще намерим. Ти само имай грижата за бирената бутилка, че тя е по-интересната част от рецептата.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 217
Много са шумни Confused Незнам защо най-гръмогласно разговарят помежду си или в антрето,или в късните часове,когато повечето хора си почиват Confused Confused Поддържаме що-годе добри отношения,защото не обичам да се карам с хората.Затова и да се случи да им направим забележка на другия ден пак се поздравяваме и си говорим.

# 34
  • Мнения: 613
Интересувам се кой е тоя щат, дето не толерират пиенето на биричка! Mr. Green

В Делауер сме, на самото Източно крайбрежие. Наистина са странни по отношение на алкохола. Самото му закупуване също е доста усложнено.
И да добавя, за да не оставя погрешни впечатления, не във всички щати е така.
Съжалявам за офф-а.



# 35
  • Мнения: 7 914
....
и аз искам да знам какво става с Педро Mr. Green Mr. Green
Звезди,не съм Хара ама да докладвам : на наШ Педро май му е припарило под задника след толкова кулинарни експерименти и взел ,4е се изнесъл от хариния блок Twisted Evil
стига деееееееееееее ис ега какво ще правим без педро Crossing Arms Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Звезди, споко!  Stop В испанско Педровци - дал Господ, този ако не е, друг ще намерим. Ти само имай грижата за бирената бутилка, че тя е по-интересната част от рецептата.  Mr. Green
давайте с педро.. бутилката ще я оправим....
може и педровица де ( пуйка де) Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 363
Моите съседи са готини. Тя е затворена улица с нови къщи(15годишни). Всички са млади семейства с деца. Децата играят на улицата както едно време в България. С комшийката от ляво работим на едно място, но не сме близки. Скучни са.  Правим си услуги, при нужда

Комшиите от дясно - и те, идвали са ни на гости, ние на тях, но нямаме много общи неща. Правим си услуги, все до тях прибягвам. 

Комшиите през две къщи са ми любимите. По български им ходя на гости, като ми доскучае. Интересни хора са и имаме много общи интереси и мнения. И децата ни посещават едно и също училище (не кварталното) .

Техните комшии пък са едно възрастно семейство, жената, която винаги спира, като ни види да ни закара до където сме тръгнали.

В началото на улицата, пък имам друг познат, с който винаги се засичаме по клубовете (когато аз изляза) и си делим таксито нагоре. Ходила съм му на гости ( с приятели)  за закриване на вечерта.




# 37
Приятни, дискретни, учтиви, тихи.
Нямаме комшулуци, не си пием ракията заедно.
Разговорите се въртят около градински практики, времето и рецесията.

# 38
  • Мнения: 85
Българи са  Mr. Green По случайност, на етаж сме по два ап. и лятото се нанесоха двойка с едно момче. Сприятелихме се и сега сме си като в БГ - дай ми захар, на ти баница  Laughing
Срещу нас пак има две българки, но са студенокръвни скумрии и на любезното ни Добър ден въсят вежди и бягат през глава. Сигурно сме страшни, знам ли  Simple Smile
Под нас са си белгиици, сдържани, като всички.

Лелее Блонди, откъде ги намерихте българи за съседи?!? 

# 39
  • Мнения: 1 550
В общи линии са ни готини съседите. Поздравяваме се вежливо. Но са и доста любопитни. И питат.
Съседите от дясно имат 3 вече пораснали деца (най- малкия е на около 18 години). Доста често правят купони обаче. Като задължително се гърми като на Нова Година ooooh! Родителите им са събрали ключовете на всички съседи (е, те са си ги дали доброволно де Mr. Green). И ние сме им дали ключ от нашата къща, понеже винаги има някой в тях, а аз вече на два пъти се заключвах от вън Crazy
Съседите от ляво имат момиченце на около 2. До сега само се поздравявахме, но отскоро взе да се самопоканва на кафе Crazy
От отсрещната стана на улицата, срещу нашата къща живее едно семейство с деца, които вече се изнесоха от бащиния дом. А съседа гледа много похотливо когато е без жена си. Имаме и други съседи на улицата, с които само се поздравяваме. Една от съседките, която е стара мома ни помага от време на време с детето. Ние я каним на вечеря и на рождени дни. Нейните съседи са клюкарите на улицата- пенсионери,които нямат с какво друго да се занимават. Като се нанесох при половинката бях руса, след това си промених цвета на косата и те обезпокоени спрели свекито да я питат дали синът и има нова приятелка. Като прилежно я осведомили в кои дни и в колко часа излизам и кога се прибирам Crazy Предполагам колко им е натоварено с мен- половинката пътува по работа доста често и едва ли искат да пропуснат кой влиза в нас и прочие Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3 932
Не познавам съседите си, поздравяваме се с тези до нас, ако се засечем по терасите или из квартала. Познаваме се горе-долу с тези, на които децата играят на площадката до нас, не поддържаме близки отношения, освен с едно семейство българи от съседния вход-там вече нещата са "по нашенски"...

# 41
  • Мнения: 393
От три години живеем в къща. От едната страна имахме ужасни съседи -чернилки (къщата беше под наем). Прескачаха като маймуни през оградата, боклука не го изнасяха с месеци (що оплаквания съм подавала, бедна ви е фантазията). Накрая ги "изнесоха" с полиция. Собствениците продадоха къщата и сега имам разкошна съседка. Щерката си изкарава джобни, като гледа детето и след у-ще и през weekend. От другата страна е един шемет (голям симпатяга). Когато имам проблем за колата (с който не мога сама да се справя), винаги е насреща. Пием си понягога биричката заедно. Като цяло се познаваме с комшиите през няколко къщи, от двете страни на улицата.
Зимата сме особено солидарни за почистването на снега.
Квартала е спокоен. Няма чернилки и мексиканци (както и българи). Обитателите са средна ръка хора. Повечето са с деца и моята банда играе с тях. Единственното, което съм забранила е да канят приятелчетата си през лятото в плувния ни басейн.

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
В долепената къща до нас живее една китайка, много търпеливо същество, щом издържа на нашите купони. Вече съм решила за компенсация да я каня. Много е готина а и като чисти снега чисти и пред нас, а аз и косш тревата. Мъжът ми и оправи улука на гаража, но тя пак го смачка, та вече ми е ясно защо не паркира в гаража. от другата ни страна са под наем, поздравяваме се, но само толкова. Миналато лшто там имаше студенти от Квебек, големи купони спретвахме. Срещу нас са само пенсионери. Тук не си излизат много навън, прекарват си времето в къщи пред телевизора.

# 43
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Ние вече близо 6 години живеем в къща - съседите ни от едната страна са големи симпатяги - за всичко помагат като стане въпрос .... ограда правихме заедно, дърво рязахме и така.....
От другата страна ей сега се нанесоха нови собственици и са много приятни - мъжа вече цял месец работи по двора, чисти, подрязва да не ви разправям....
до тях пък е къщата на майка ми - много ми е добре така - дели не една ограда пък през лятото няма нужда и от телефон - само да викне човек през прозореца... и така  Mr. Green

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние живеем във блок на 5 етажа-до нас съседите на етажа са са семейство литовци с две мимоченца,а срещу нас не живее никой.С другите обитатели на входа само сме се разминавали  .Досега сме нямали проблеми със никой от съседите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт