Слуз в изпражненията при голямо дете?

  • 2 530
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Здравейте д-р Слънчева,

може ли да има сериозна причина за появата на слуз в изпражненията при голямо дете. Понякога слузта е по-малко, но понякога е доста обилна.  Последно, сега в неделя и се появи тази слуз, на третия ден от появата й започна и да повръща (3 пъти  в рамките на 8 часа). Личната ни лекарка каза, че най-вероятно е вирус. Но преди година отново й се бе появила слуз, всякакви микробиологични изследвания, които правихме бяха (-). Спряхме млякото, и дали от това незная, но се оправи.  Може двата случая да нямат връзка, но на мен ми е доста притеснено. Записали сме час при детски гастроентеролог, но той е чак за 13 април.

# 1
  • Мнения: 1 089
Д-р Слънчева,

Искам само да допълня, че излязоха и резултатите от микробиология на изпражненията, които пуснахме:
Протозои - (-)
Хелминти - (-)
салмонела, Шигела и Е.е.коли - отр.
Както си и мислех всичко е отр., но ги пуснахме за всеки кслучай, защото ходи на градина.
Страхувам се да не би причината за появата на тази слуз да е нещо сериозно Sad

# 2
  • Мнения: 5 760
Това е възпаление на дебелого черво- колит. Явно се дразни от някаква храна и е добре да се консултирате с гастроентеролог.

# 3
  • Мнения: 1 089
Благодаря Ви за отговора!  bouquet
Задължително ще направим консултация с  гастроентеролог, но за съжаление тук при нас е само един. Дори ако трябва да съм по-точна, дори няма детски такъв, от Варна идва специалистедин път в месеца.  Часът който си записахме за 13 април се отлага за 20. Притеснено ми е да не би да е нещо сериозно. Ако е колит дали се израства с възрастта? 

# 4
  • Мнения: 5 760
Да, с определена диета.

Общи условия

Активация на акаунт