Music Idol 2 - 9-та тема

  • 24 456
  • 598
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 8 348
аз бих се включила точно с ПРОТИВ
безразличен ми е Ванката, клони към неприятен
може и да е най-добрият, но не благоволи да го покаже
чух само да го твърди
видях го и да се прави на голяма работа
чух го да пее само на кастинга и то пак с лигавщини

това е формат извеждащ Музикален Идол, а не Шоумен на България
момчето просто е объркало мястото за изява

# 586
  • Мнения: 1 305
Пействам от официалния сайт на айдъл-а,просто защото 100% се покрива с моето мнение,но аз не бих могла да го кажа така стегнато и подредено Sad  Това е само част,пълният текст тук http://forum.musicidol.btv.bg/index.php?s=1f965f982ce377d4cad962 … &#entry154164

Ето го оригиналният линк: http://bg-media-critics.blogspot.com/2008/04/blog-post.html

И на мен много ми хареса това писание. Намирам го справедливо и много точно.

Така такаааа. А сега за всички, които не четат внимателно, да пейстнем и един от коментарите на въпросната статия  Twisted Evil

Хайде стига простотии. Това предавани има правила - кой какво трябва да прави и казва. Тези правила се прилагат задължително по цял свят. Едно от правилата е, журито открито и прямо да изразява възмущението си от участниците или зрителския вот. Има страници в интернет, където са събрани подобни реплики на журито. Вижте част с приблизителен превод на български
I've been known to call someone the worst singer in the world...but you by far are the worst singer in the universe..
(Известен съм с това, че нарекох един най-ужасния певец на света, но ти си най-ужасният във вселената)

Did you really believe you could become the American Idol? Well, then, you're deaf.
(Настина ли мислиш че ставаш за АА? Е, значи си глух)

I don't mean to be rude, but you look like The Incredible Hulk's wife.
(Не искам да съм груб, но приличаш на жената на Incredible Hulk)

If your lifeguard duties were as good as your singing, a lot of people would be drowning.
(Ако изпълняваш задълженията си на спасител на плажа така както пееш, многа хора ще се удавят)

Shave off your beard and wear a dress. You would be a great female impersonator.
(Обръсни си брадата, облечи рокля и ще си велик женски изпълнител)

You sing like Mickey Mouse on helium.
(Пееш като Мики Маус с хелий)

This show is all about finding a star, not feeling sorry for people who aren't very good.
(Това шоу е да се търси звезда, а не да съжаляваме хора, които не са добри)

You take singing lessons? Do you have a lawyer? Get a lawyer and sue your teacher.
(Взимаш уроци? Имаш ли адвокат? Наеми си един и съди учителя си)

Why are you having a normal conversation with him? This is a dairy farmer dressed as a woman.
(Защо разговаряте нормално с него? Той е млекодояч облечен като жена)

You are the worst singer in America.
(Ти си най-ужасния певец в Америка)

You have just invented a new form of torture.
(Ти току що изобрети ново мъчение)

You sung like you were on a dentist's chair.
(Пееш все едно си на зъболекарски стол)

You look like one of those creatures in the jungle with the big eyes....a bush-baby.
(Приличаш на онези животинки в джунглата с големите очи)

Dialogue
Cowell: You sing like the Spice Girls.
Contestant: Thanks.
Cowell: Unfortunately, that wasn't a compliment.
(Диалог
Жури: Пееш като Спайс Гърлс
Участник: Благодаря
Жури: За жалост това не е комплимент) ...

Що се отнася да "гласувайте", при нас тази дума все едно не се чува на фона на Американ Айдъл, където това е всяка втора реплика.
Най емблематичната фигура в Американ Айдъл е членът на журито Саймън. Той е англичанин е непрекъснато плюе по американците (участници и зрители), които скандират да си ходи в Англия.

Така че хайди стига възмущения като на бабичка на пейката пред входа виждаща комшийската щерка да излиза по минижуп


Да изкажа и аз личното си възмущение от тази статия, която струва ми се е писана от агент на Нова и Пей с мен  hahaha. И по-точно да ви питам, Люси и сълзите ли трябваше насила да скрие, за да не се чувствате, драга публико, обидена? Впрочем, на всички очите им бяха зачервени, ако сте гледали внимателно. И смятате ли наистина, че точно Нора и Пламена трябваше да излязат преди Ана или Мария или Стоян, например. Аз също съм изумена от малоумната българска публика и понятия като Абсурдистан са направо меки. Самият факт, че Иван е толкова напред с материала е изумителен. И че има такава подкрепа дори след като не се появи на концерта. И вие мили дами, защо се държите като ощипани ученички, при такива категоризации, при положение, че не гласувате? Тези определения са за гласувалата част от публиката, а не за публиката като цяло. А ми се струва, че средната възраст на гласувалите е може би 15 години. А тези деца има още много хляб да ядат, докато осъзнаят, кое е стойностно в този живот и кое е пълен кич, боза и гола простащина.

Много по-възмутителен е факта, че не всички участници са поставени пред равен старт. Защо толкова много внимание се отделя на Иван? Рейтинг, то се знае. Но ако Иван само излизаше на сцената, изпяваше си песничката, след което журито да му казва кротко, че не се е справил и толкоз - то същия индивид, далеч нямаше да жъне такъв успех.
Просто смятам, че Иван не се бори честно за титлата МА.
Ситуацията с Иван и екипът в МА е хем боли, хем сърби. От една страна, той им се е качил на главите и всичко, което направят срещу него ще е малко, от друга страна не им стиска да го изгонят /както впрочем диктуват правилата в този формат/, за да не си влошат финансовия резултат.

И най-жалкото е, че на фона на цялата тази пародия, няколко пеещи деца остават незабелязани и недооценени. За съжаление обаче в днешно време киното и телевизията отдавна нямат почти нищо общо с изкуството, а са превърнати в машина за пари. А киното и особено телевизията, за мен поне, имат една изключителна отговорна задача - да възпитават добър вкус у хората. Защото те имат изключителна манипулативна сила. Вместо това, отново с цел рейтинг, те се принизяват на нивото на най-най-тъпата част от населението. Вземете за пример рекламите на някои ракии , които в момента вървят по националния ефир - таргет групите им в най-добрия случай биха могли да се нарекат простовати. Ако ме вземат в СЕМ ще наложа такава яка цензура, че такива като Иван биха си останали световно неизвестни до живот. Joy

Съжалявам за чаршафа, но се разпалих.  Rolling Eyes

# 587
  • Мнения: 46

И нека да си говорим реално. Ако на работното ти място имаш колега, който по-цял ден нищо не прави, бърка си в г*за и в пъпа, идва неадекватен на работа и пречи на всички и накрая повишат него вместо теб, сигурно няма да ти е особено приятно, предполагам. Не го приемай лично, просто си излагам гледната точка. Ако се случи нещо такова на коя да е от фенките на Дурачок, форума ще се напълни с "Ох, каква несправедливост" и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire .


Хайде да си поговорим реално. Въртите, сучите и все до Иван опирате. Това, което съм ти подчертала не си го видяла, а си го чула от най-достоверното място - Иван и Андрей!!! Иван уж не е ходил на репетиции, но явно е абсолютно виновен за фалшивото и ужасно пеене на някой. Предполагам, че им пречи и с факта, че отсъства от репетиции. Аз пък мисля, че изречението не трябва да завършва с повишение, а с .... изпява най-добре песента. А кого да повишат Стоян ли? - как цяла България чу фалшивото му пеене, а журито видя пропусната фраза. Аз предпочитам да повишат Иван, пред Стоян, Денислав, Ана/Мария!
Защото разберете, хората го харесват, защото пее, защото завладява с изпълненето си. Не знам, защо гледате на поведението му отделно от цялата картина, която представлява МА - пълна пародия. За мен Иван ги поставя в тотална безизходица- новоизлюпените продуценти са толкова безпомощни, че оставят зрителите днес да решат.

# 588
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
аз бих се включила точно с ПРОТИВ
А, не смяташ ли, че е:
1. Безсмислено;
2. Най- малкото несправедливо, т.е. откъде накъде ще се гласува за това някой да остава, като очевидно мястото му не е там и трябваше да е дисквалифициран до сега.

Чудно ми е просто, ще се наредя обаче с удоволствие тази вечер пред екрана.

# 589
  • София
  • Мнения: 8 348
ми точно, защото не му е мястото там

# 590
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
ми точно, защото не му е мястото там
Това обаче трябваше да е работа на продуцентите, това ми е мнението. Не ми харесва просто това насилствено събиране на парички.  Peace

# 591
  • Мнения: 2 185

И нека да си говорим реално. Ако на работното ти място имаш колега, който по-цял ден нищо не прави, бърка си в г*за и в пъпа, идва неадекватен на работа и пречи на всички и накрая повишат него вместо теб, сигурно няма да ти е особено приятно, предполагам. Не го приемай лично, просто си излагам гледната точка. Ако се случи нещо такова на коя да е от фенките на Дурачок, форума ще се напълни с "Ох, каква несправедливост" и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire .


Хайде да си поговорим реално. Въртите, сучите и все до Иван опирате. Това, което съм ти подчертала не си го видяла, а си го чула от най-достоверното място - Иван и Андрей!!! Иван уж не е ходил на репетиции, но явно е абсолютно виновен за фалшивото и ужасно пеене на някой. Предполагам, че им пречи и с факта, че отсъства от репетиции. Аз пък мисля, че изречението не трябва да завършва с повишение, а с .... изпява най-добре песента. А кого да повишат Стоян ли? - как цяла България чу фалшивото му пеене, а журито видя пропусната фраза. Аз предпочитам да повишат Иван, пред Стоян, Денислав, Ана/Мария!
Защото разберете, хората го харесват, защото пее, защото завладява с изпълненето си. Не знам, защо гледате на поведението му отделно от цялата картина, която представлява МА - пълна пародия. За мен Иван ги поставя в тотална безизходица- новоизлюпените продуценти са толкова безпомощни, че оставят зрителите днес да решат.
Да съжалявам, нямам възможност да следя пряко репетиционния процес, ти явно си непосредствен участник и си по-наясно от мен, аз се изказвам на база на заснетите репетиции, явно ти имаш по-достоверна информация. Така сме ние заблудените от телевизионния екран  newsm78, или може би той е там, но е невидим за окото. Предлагам автоматично да спечели и титлата от предаването "Ясновидци", отговаря на всички условия и най-вече-никога не е участвал в него  Tired . Пак казвам, щом смятате, че той има талант и той трява да е новият МА-подкрепете го, аз нямам нищо напротив, всеки има право да няма вкус. Но после недейте да недоволствате срещу продуценти и сценаристи. И моля те не ми отговаряй, не ми се влиза в безмислени спорове  Peace

# 592
  • Мнения: 1 666
Понеже сме на 30-та страница.... искате ли в новата тема едно гласуване "за" и "против" оставането на Иван??? Не че има някакво значение, ама така и така това ще глудаме довечера.

# 593
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Понеже сме на 30-та страница.... искате ли в новата тема едно гласуване "за" и "против" оставането на Иван??? Не че има някакво значение, ама така и така това ще глудаме довечера.

 Peace Wink

# 594
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
..Много по-възмутителен е факта, че не всички участници са поставени пред равен старт. Защо толкова много внимание се отделя на Иван? Рейтинг, то се знае. Но ако Иван само излизаше на сцената, изпяваше си песничката, след което журито да му казва кротко, че не се е справил и толкоз - то същия индивид, далеч нямаше да жъне такъв успех.
Просто смятам, че Иван не се бори честно за титлата МА.
Ситуацията с Иван и екипът в МА е хем боли, хем сърби. От една страна, той им се е качил на главите и всичко, което направят срещу него ще е малко, от друга страна не им стиска да го изгонят /както впрочем диктуват правилата в този формат/, за да не си влошат финансовия резултат.

И най-жалкото е, че на фона на цялата тази пародия, няколко пеещи деца остават незабелязани и недооценени. .

Споделям напълно.  Peace

# 595
  • Мнения: 1 305
Ами хайде да се намери един добър човечец, да направи новата тема.  Simple Smile

# 596
# 597
  • София
  • Мнения: 8 348
наистина, доста смешни и понякога изнудвачески напъни за събиране на смс-и измислят я продуцентите, я сценаристите
но пък и този формат е предназначен да носи приходи, така че само наша грешка е, ако се връзваме на номерата им

# 598
  • Мнения: 46

Да съжалявам, нямам възможност да следя пряко репетиционния процес, ти явно си непосредствен участник и си по-наясно от мен, аз се изказвам на база на заснетите репетиции, явно ти имаш по-достоверна информация. Така сме ние заблудените от телевизионния екран  newsm78, или може би той е там, но е невидим за окото. Предлагам автоматично да спечели и титлата от предаването "Ясновидци", отговаря на всички условия и най-вече-никога не е участвал в него  Tired . Пак казвам, щом смятате, че той има талант и той трява да е новият МА-подкрепете го, аз нямам нищо напротив, всеки има право да няма вкус. Но после недейте да недоволствате срещу продуценти и сценаристи. И моля те не ми отговаряй, не ми се влиза в безмислени спорове  Peace

Ами, аз пък искам да отговоря. Нямам информация, по различна от тази, която ни се предлага от водещите. Но не мога да си обясня, как хем не ходи на репетиция, хем не е в техния хотел, не идва за уговорени снимки, а в същото време ги дразни и им пречи на останалите.

Общи условия

Активация на акаунт