Как свършват коликите?

  • 7 343
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Здравейте момичета !
Дъщеря ми утре става на 3 месеца и вече съм се простила с идеята , че коликите ще свършат до 3 -тия месец . Като че ли вече е по-добре , вчера например цял ден се смяхме , пяхме , играхме , гукахме , спа спокойно , но днес пак се присвива и гърчи . Та въпросът ми  е :как свършват -. постепенно кризите отслабват и се разреждат във дните или изведнъж - днес има , утре няма .
Благодаря предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 742
Свършват както се и появяват...неузнаваемо и необяснимо как Hug

аз съм от щастливите мами - Криската имаше колики само 15 дни Hug
дано вашите свършат от раз! Peace

# 2
  • Мнения: 953
При нас спряха изведнъж някъде около 2м и половина.
Коликите по книгите ги пишат че са до 3м, но то си е индивидуално.

# 3
  • Мнения: 523
При нас имам чувството  , че стана от раз- на 3 месеца и 1 ден вече нямаше свиване и гърчене , нямаше среднощен 5 - часов рев , а си спа за 1 път спокойно цяла нощ .

# 4
  • Мнения: 119
Нашите свършиха към средата на четвъртия месец. Отшумяха малко по малко.  Peace

# 5
  • Мнения: 9 814
Не може да дадеш точна дата. То е като въпросът кога се появяват бръчките. При веси различно. Дано при вас отминат скоро. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 713
При всяко сете е различно!
Нашите бяха почти до 5 ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 674
Баткото имаше колики почти 6 мес.На малката отшумяха към средата на 2 месец.Както идват така и си отиват/ти сама ще резбереш/

# 8
  • Мнения: 1 243
Нашти бяха до към 4 месец.

# 9
  • Мнения: 1 440
И при двете свършиха изведнъж,както се и появиха.

# 10
  • Мнения: 9 973
ние имахме до 5-6м. Close

# 11
  • Мнения: 6 441
Изведнъж-както и са дошли  Peace Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Постепенно. Поне при нас, някъде за около седмица-две намаляха и после просто нямаше.

# 13
  • Мнения: 5 940
Внезапно.

# 14
  • Мнения: 252
 До 3 месец имаше силни колики , след това станаха по- леки и така постепенно до 6 месец отшумяха.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И нашите свършиха още в средата на втория месец.Спря да се гърчи постепенно,разредиха се и изчезнаха.Дано и вашите свършат скоро! Peace

# 16
  • Мнения: 164
изведнъж - към третия месец

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
При нас коликите отшумяха малко по-малко. Няколко дни нямаше, после пак имаше дни с колики и една седмица след като навърши 3 месеца изчезнаха. Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 102
При нас минаха постепенно.Разредиха се и изчезнаха към 4-тия месец.

# 19
  • Мнения: 593
Като навърши три месеца и един слънчев ден просто не се появиха и така......, изведнъж изчезнаха

# 20
  • София
  • Мнения: 1 522
Някакси изведнъж спряха и при нас около третия месец, но при нас като цяло бяха кратко време.





# 21
  • София
  • Мнения: 17 591
Постепенно.

# 22
# 23
  • Мнения: 1 195
Нашите свършиха към средата на четвъртия месец. Отшумяха малко по малко.  Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
Различно. Някои бебета имат, други нямат. Ние борихме коликите с Инфакол и за това не ги усетихме много и така си и изчезнаха, но точно кога, не съм забелязала. Имаше един по-късен етап към 5 - 6 месец май беше, когато пак се появиха за около месец. На моята приятелка момиченцето е с две седмици по-голямо от Калоян и още има колики или поне те така казват...

# 25
  • Мнения: 4 394
като почне да пръцка и край на гадните колики Hug

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Кога ще свършат-зависи от детето  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 415
При нас свършиха постепенно на 4 месеца  Peace

# 28
  • Мнения: 165
При нас свършиха неусетно, дори не съм се замисляла точно кога. Но и двете ми деца имаха леки колики.

# 29
  • Мнения: 22 835
Свършиха от раз,но след като му дадох около 10 дни Инфакол.

# 30
  • Мнения: 3 929
При нас спряха изведнъж някъде около 2м и половина.
Коликите по книгите ги пишат че са до 3м, но то си е индивидуално.

# 31
  • Мнения: 728
Усетх че са свършили когато започнах да се наспивам сутринта..но понякой път се втъщат, тогава разбираш че найстина са били спряли

# 32
  • Мнения: 8 999
Постепенно.

# 33
  • Мнения: 239
Нашите свършиха към средата на четвъртия месец. Отшумяха малко по малко.  Peace

И при нас горе долу така. Постепенно намаляваха към края на третия месец, в четвъртия вече почти ги нямаше, само от време на време по малко - само няколко пъти в началото на четвъртия месец. Стори ми се странно, че като бяха спрели и изведнъж пак в четвъртия се появиха за няколко пъти, питах педиатъра, а той каза, че не спирали от раз в повечето случаи, а постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт