Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 апр. 2008, 19:10 ч.

тютюнопушенето

• 2 981
  • 66
  •   1
Отговори

Анкета

ПУШИТЕ ЛИ?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 14 апр 2008, 19:10

• гр Пловдив
Въпросът ми е-как отказахте цигарите за тези които са пушачи.Аз лично съм пушач но много искам да ги откажа,така или иначе пак ще вдигат цените на цигарите и почна вече да ми се свидят парите Thinking

# 1
  Спирала съм цигарите няколко пъти, но пак започвам. Мисля, че трябва силна воля, за да откажеш цигарите. Ще следя темата!!!

# 2
  • Бургас
Aз лично съм се пробвала няколко пъти-безуспешно,но мъжът ми каза- край и дотам.Въпрос на желание и воля,а може би и мотивация.Сменихме жилището и той реши да пести Mr. Green.

# 3
  • пловдив
не пушех само когато бях бременна и след това 3 месеца докато кърмех.на мен ми е хубаво да се събудя да си направя кафе, kaffeetrmker_2и да си запаля цигара Mr. Green

# 4
  • София - Рим и обратно
Пуша само "на маса", не повече от веднъж на 1-2 седмици. От най-леките Карелия, по 5-6 цигарки. Не упях да стана пушач и много хора ми се чудят как мога да пуша само от време на време. Така ми е добре, не мога да си представя да пуша редовно.

# 5
  • пловдив
и моя мъж никога не е пушел и не може да го разбере това с цигарите Crazy   преди 2, 3 години той работеше в ротердам и ме покани на гости милия направо лошо му ставаше като ми купуваше цигари 4.80 еuro  Mr. Green Blush

# 6
  • София
Когато забременях, казах край и наистина това беше края. Не  е трудно, стига да си убеден, че го искаш. Но не мога да отрека, че на мен ми помогна и сутрешното гадене в началото на бременността. Но дори и  да не ми се гадеше, никога нямаше да запаля и една цигара, знаейки, че съм бременна.

# 7
  • Насред хаоса
Аз ги спрях и двата пъти, когато забременях, но след спиране на кърменето отново ги почнах. По едно време за три месеца ги бях спряла с "Табекс", ама като тръгнах на работа, пак пропуших. Лично аз мисля, че не е до воля - по-скоро трябва ти самата дълбоко в себе си да поискаш да ги спреш, и то от сърце да го поискаш, не заради цената им или друго, а заради факта, че ти вредят. Трудно е - знаеш вредата от тях и пак си пушиш. И както е казала една съфорумка и съпушачка по-горе - кеф ми е сутрин, като стана, да си направя кафе и да си го изпия с цигарка... И моят мъж е заклет НЕпушач и често спорим по темата, ама как да му обясня, че работата не е само до зависимост, като цял живот цигара не е слагал в устата си?!

# 8
Преди 2 год и 1 месец се разболях и спрях цигарите ,защото знаете е гадно да се пуши с болно гърло ,хрема и температура Mr. Green
Мина 1 седмица докато оздравея и си казах, че съм "натрупала" 7 дни и я да опитам колко още ще издържа без цигари. Не бях решила да ги спирам.
Мина още седмица, две, месец и реших че това е доста време и само ,ако много ми се допуши ще запаля.
Времето минаваше и се хвалих на поразия ,че не пуша от 1 месец. После от два и т.н.
Бях много горда от себе си, защото на всяка Нова Година ги "спирах" за 2-3 дни.
После спря да ми се допушва и така до днес.

Много важно уточнение: работя с непушачки и никой не ме е дразнил.

# 9
  • Варна
Спрях ги от раз. В момента в който разбрах, че съм бременна. Не съм пушила вече повче от 2 години и смятам, че няма да пропуша отново. За мен това беше достатъчна мотивация и решението ми бе твърдо. От там насетне се иска малко воля.

# 10
  • софия
Пуша,а и за сега не смятам да ги отказвам. Naughty

# 11
  • София
Вече има такава тема. Потърсия по-назад по страниците.

# 12
  • София
Пуша,а и за сега не смятам да ги отказвам. Naughty

И аз Blush

# 13
Отказах ги от раз. Събудих се една сутрин препушила и болна и реших че ги отказвам! Пуших 10 години активно и то от най-силните цигари ooooh! Вече 5 години не пуша, но си признавам, че понякога ми се свива корема като видя как някой пали Simple Smile

# 14
  • NL
Аз отказах цигарите преди повече от 2 год.и половина.Когато видях двете чертички на теста за бременност Heart Eyes..Чувствам се страхотно Party..ако това ще ти помогне:
1...Вредни са за здравето. Sick
2...Кожата на лицето се сбабичосва ,пожълтява и въобще става ужасно суха,нехидратирана,ако ще ползвай кремове и от 300 лв(до към 30 год.ок  Crazyпушиш,не пушиш си свежар..,ама по нататък е важно да си запазиш блясъка на лицето Wink)
3...Бърка здраво в джоба...,направи си сметка,колко неща допълнително би си купила месечно за себе си,било козметика,дрехи..или посещаване на салони за красота ако щеш Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт