тютюнопушенето

  • 3 295
  • 66
  •   1
Отговори

Анкета

ПУШИТЕ ЛИ?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 14 апр 2008, 19:10

  • Мнения: 216
Въпросът ми е-как отказахте цигарите за тези които са пушачи.Аз лично съм пушач но много искам да ги откажа,така или иначе пак ще вдигат цените на цигарите и почна вече да ми се свидят парите Thinking

# 1
  • Мнения: 159
  Спирала съм цигарите няколко пъти, но пак започвам. Мисля, че трябва силна воля, за да откажеш цигарите. Ще следя темата!!!

# 2
  • Мнения: 191
Aз лично съм се пробвала няколко пъти-безуспешно,но мъжът ми каза- край и дотам.Въпрос на желание и воля,а може би и мотивация.Сменихме жилището и той реши да пести Mr. Green.

# 3
  • Мнения: 135
не пушех само когато бях бременна и след това 3 месеца докато кърмех.на мен ми е хубаво да се събудя да си направя кафе, kaffeetrmker_2и да си запаля цигара Mr. Green

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пуша само "на маса", не повече от веднъж на 1-2 седмици. От най-леките Карелия, по 5-6 цигарки. Не упях да стана пушач и много хора ми се чудят как мога да пуша само от време на време. Така ми е добре, не мога да си представя да пуша редовно.

# 5
  • Мнения: 135
и моя мъж никога не е пушел и не може да го разбере това с цигарите Crazy   преди 2, 3 години той работеше в ротердам и ме покани на гости милия направо лошо му ставаше като ми купуваше цигари 4.80 еuro  Mr. Green Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато забременях, казах край и наистина това беше края. Не  е трудно, стига да си убеден, че го искаш. Но не мога да отрека, че на мен ми помогна и сутрешното гадене в началото на бременността. Но дори и  да не ми се гадеше, никога нямаше да запаля и една цигара, знаейки, че съм бременна.

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз ги спрях и двата пъти, когато забременях, но след спиране на кърменето отново ги почнах. По едно време за три месеца ги бях спряла с "Табекс", ама като тръгнах на работа, пак пропуших. Лично аз мисля, че не е до воля - по-скоро трябва ти самата дълбоко в себе си да поискаш да ги спреш, и то от сърце да го поискаш, не заради цената им или друго, а заради факта, че ти вредят. Трудно е - знаеш вредата от тях и пак си пушиш. И както е казала една съфорумка и съпушачка по-горе - кеф ми е сутрин, като стана, да си направя кафе и да си го изпия с цигарка... И моят мъж е заклет НЕпушач и често спорим по темата, ама как да му обясня, че работата не е само до зависимост, като цял живот цигара не е слагал в устата си?!

# 8
  • Мнения: 641
Преди 2 год и 1 месец се разболях и спрях цигарите ,защото знаете е гадно да се пуши с болно гърло ,хрема и температура Mr. Green
Мина 1 седмица докато оздравея и си казах, че съм "натрупала" 7 дни и я да опитам колко още ще издържа без цигари. Не бях решила да ги спирам.
Мина още седмица, две, месец и реших че това е доста време и само ,ако много ми се допуши ще запаля.
Времето минаваше и се хвалих на поразия ,че не пуша от 1 месец. После от два и т.н.
Бях много горда от себе си, защото на всяка Нова Година ги "спирах" за 2-3 дни.
После спря да ми се допушва и така до днес.

Много важно уточнение: работя с непушачки и никой не ме е дразнил.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Спрях ги от раз. В момента в който разбрах, че съм бременна. Не съм пушила вече повче от 2 години и смятам, че няма да пропуша отново. За мен това беше достатъчна мотивация и решението ми бе твърдо. От там насетне се иска малко воля.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Пуша,а и за сега не смятам да ги отказвам. Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече има такава тема. Потърсия по-назад по страниците.

# 12
  • Мнения: 281
Пуша,а и за сега не смятам да ги отказвам. Naughty

И аз Blush

# 13
  • Мнения: 871
Отказах ги от раз. Събудих се една сутрин препушила и болна и реших че ги отказвам! Пуших 10 години активно и то от най-силните цигари ooooh! Вече 5 години не пуша, но си признавам, че понякога ми се свива корема като видя как някой пали Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 559
Аз отказах цигарите преди повече от 2 год.и половина.Когато видях двете чертички на теста за бременност Heart Eyes..Чувствам се страхотно Party..ако това ще ти помогне:
1...Вредни са за здравето. Sick
2...Кожата на лицето се сбабичосва ,пожълтява и въобще става ужасно суха,нехидратирана,ако ще ползвай кремове и от 300 лв(до към 30 год.ок  Crazyпушиш,не пушиш си свежар..,ама по нататък е важно да си запазиш блясъка на лицето Wink)
3...Бърка здраво в джоба...,направи си сметка,колко неща допълнително би си купила месечно за себе си,било козметика,дрехи..или посещаване на салони за красота ако щеш Peace


Общи условия

Активация на акаунт