КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" - 3

  • 49 304
  • 391
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 4 412
Дани, много ми хареса идеята ти за Препоръчано. Хайде сподели, може и на лични. Ако искаш тук кажи, какви допълнителни неща сте  посещавали. То и за всички, водихте ли си децата някъде преди 3 години или после като започнаха в детските градини на някакви допълнителни школи.

Mila mama, и аз като теб мислех първо да подходя комплексно - училище и детска градина. Обаче в Сф почти е сигурно, че в първи клас  ще се сформира нова група деца, та сега гледам само детска, а ако харесам нещо заедно ще е чудесно.
А вие по колко време мислите, че е нормално да пътува детето до детската градина?

# 301
  • Мнения: 119
И аз мисля, че хубавото е субективно за всеки... затова най - добре се избира по лични впечатления, каквото и да се напише тук за различните учлища - не може да е миродавно за всички...
и аз например четох добри отзиви за Петър Берон, но останах разочарована като отидох да го видя... детската градина за мен е доста импровизирана, но може пък да не могат да си правят добра реклама, знам ли...
а за градината и школото на Овъргаз - разчитат прекалено много на новата си сграда, но как ще се организират там и на какво ниво ще тръгнат, може само да се гадае...
ЕСПА са супер амбициозни според мен (кой тук претендираше за мис каприс? Simple Smile, май си има конкуренция), аз и по тая причина св. София не съм и ходила да го гледам... стори ми се че ги учат под военна дисциплина...
и накрая според мен най - добре е да се прецени как ще се чувства детето в дадено училище...
моята дъщеря например не би издържала на големи напрежения и напъвания... и въпреки че имах големи колебания дали правя добре да я запиша там където е, мисля че не съм сгрешила...
така че има много неща, които трябва да се сложат на кантара...
на мен лично ми е много сложно, защото малкия ми е абсолютно различен тип и изборите, които правих за сестра му - не важат за него...
абе, сама си усложнявам живота Simple Smile
приемате ли кукута във форума? Mr. Green

# 302
  • Мнения: 4 877
Alberta, аз съм другата "Мис Каприз"  Laughing, а и ку-ку-та приемаме.
Момичета, абе, някой да ви е споделял как изглеждаме отстрани  Laughing - да не ни шият вече белите ризки с дългите ръкавчета. Laughing

Тинкърбел, много интересно инфо - благодаря.

Танче, преди 3-годишна възраст аз и мъжът ми много се занимавахме с детето, но ходеше и в ЧДГ. Водехме го много на театър. Всяка седмица.
Малко по-късно ще систематизрам и за другите неща от т.н. рубрика "Препоръчано", но аз предлагам да включим и някакви възпитателни методики, и всичко, което смятаме, че е помогнало или помага на децата ни. Много ми хареса на Иса курса, за който спомена.  Simple Smile И много съм любопитна за още неща. Hug

"ПРЕПОРЪЧАНО"
Сега ще препоръчам за по-големи деца над 5 г. този шахматен клуб "Рицар" http://ritzar.com/
В събота има шахматен турнир "РИЦАР 22" за деца до 16г. от 11:00ч. в  96 СОУ "Лев Н.Толстой".

В този клуб играем шах вече 2 години. За събота не съм сигурна дали ще успеем да отидем, че нещо много ни е натоварена програмата тези няколко седмици. Имаме обаче вече 2 златни и 2 бронзови медала. За клуба мога да кажа само най-ласкавите думи.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 16:57 от danybon

# 303
  • София
  • Мнения: 4 412
Дани, много съм впечатлена от сина ти!  bouquet Ще взема да дойда да почерпя опит, как го гледате това момче, че моето не вдява нищо. Можеш частни уроци да даваш Simple Smile

Alberta,добре дошла Hug
моята дъщеря например не би издържала на големи напрежения и напъвания... и въпреки че имах големи колебания дали правя добре да я запиша там където е, мисля че не съм сгрешила...

Аз така съм нарочила и моята. Е, ти къде се ориентира, пиши ми на лични, ако мислиш, че е по-удобно.

# 304
  • Мнения: 4 877
о, той никак не се впряга в нищо. Не знам кога учи, кога пише домашни, В неделя към 6 часа ми ги представя и така. А като гледаш - я с топката, я с легото. Да ти кажа момчетата са така - отмятат задачите по-бързо, че ги чакат по-важни работи - футбол ... Simple Smile

# 305
  • Мнения: 119
Таня, аз съм писала по назад за кое училище става дума, писах ти и на лични...

а в този ред на мисли, знаете ли - на мен ми се струва, че в следващите 3-4 години пазара на частните училища най - после ще се раздвижи и изясни... влизат нови силни (визирам ПЧМГ) училища, ... някои стари, но с нови сгради и нещата доста ще се промянат...
само дето ние, които сега плуваме в избора ще трябва да избираме малко на сляпо Simple Smile
така че - успех на всички... да намерят каквото търсят Simple Smile

# 306
  • Мнения: 4 877
сега се сетих за ЕСПА - нали някой в началото беше обяснил защо нямат след 8 клас
- това си мисля, че наистина пазарът на частните гимназии е най-назад. Всички се силят за Ам. колеж или СМГ и езиковите гимназии. И когато има все пак нещо работещо държавно - частното не е успяло да пробие. Така че ЕСПА май  си действат доста с "мисъл".
Скоро трябва да пускаме нова тема с анкета за частните гимназии - дано тогава ни "просветне"  малко ситуацията.

# 307
  • Мнения: 40
Mila mama , мисля че в момента трябва да търсиш добра ЧДГ, защото нуждите на детето в ДГса
различни от тези в у-ще. Няма гаранция , че към добрите ЧДГ  има добри ЧУ  и обратно.
Имате доста време до училищна възраст и дано дотогава нещата се променят към по- добро.
Още повече ,че ти самата на по-късен етап ще бъдеш наясно с интересите на детето си,неговите силни и слаби страни и ще можеш да направеш по-точен избор на у-ще.
Дори и да продължи там ,където е било на ДГ , няма гаранция ,колко деца също ще продължат. 

# 308
  • София
  • Мнения: 6 999
Току що получих таксите за другата година в "Увекинд".
За градината - 2900 Е за 10 вноски, 2800 Е за 2 вноски и 2 700 Е за една. Това е без транспорт.

Увеличението е малко - май с 200 Е.

# 309
... да направим нещо, да се свържем с БАЧУ, за да изразим подкрепа ... Ако иска и edu_daddy да каже как. ..
В БАЧУ  не членуват всички „лицензирани” ЧУ. Тези, които не членуват не са долюбвани от част от ръководството им – „или с нас, или против нас”.  Десетина от членовете им са готини и общуват с други ЧУ, които са „извън БАЧУ”. Десетина не ги познавам. Така, че не мога да бъда полезен за БАЧУ.
*****
Danybon, Millena,   

Вие така ‘млатите онова ЧУ с такса 6К едро,че ако не ме бяхте наплашили щях да си призная, че ние предлагаме и  по-скъпа услуга.  И не ме е срам.
Пак да кажа... БГ ЧУ не печелят като за световно ! Увеличението за 2008/2009 е м/у 200-600 евро/ зависи каква е услугата/, защото разходите са нараснали с толкова. Ако трябва да публикувам данни от баланс'2007 ?

*****


Цитат на: edu_daddy link=topic=278827.msg6963200#msg6963200
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.msg6963200#msg6963200

От учебната 2009/2010 година ЧУ се надяват да получават държавна издръжка за всеки свой ученик – за София около 1000 лв. Сега, този принцип важи за децата в общински/държавни училища. Това трябва да бъде разписано в новия Закон За Народната Просвета, и да се гласува от Министерския съвет до края на настоящата уч. година . Дали ще стане факт, зависи от БСП и ДПС, защото НДСВ и почти цялата парламентарно представена опозиция + ГЕРБ са „за”. БСП са силно колебливи заради характера на електората си, а ДПС винаги могат да изненадат с позицията си по кой и да е въпрос.  Става въпрос само за 8-9 млн. лв. на година за частните ученици. Бюджета на РБ е 20 млрд. Лв.
 Шансовете, според мен са 60:40  „за”.

# 310
  • Мнения: 3 271
edu_daddy, ние "млатим", но по тази или друга причина увеличението се оказа съобразено с инфлацията, а не 50%, както беше обявено преди седмица. Ти ми говориш за 200-300Е, това би било ОК и разбираемо. Но 50% си е жива спекулация, съгласи се! И да публикуваш баланса, пак няма да повярвам, че разходите са порастнали 2-но за 1 год. Но този разговор вече сме го водити, нали Wink
Може би за твоята услуга бих дала 6К, ако ги имах. Ако е училище с име и доказани резултати. Това е още младо, сега се налага, не смятам, че ако наистина бяха дали цена 6К щеше да е уместно и реално. Добре, че се коригираха. Показва, че четат, следят, мислят. Това ги връща в началото на личната ми класация.

# 311
  • Мнения: 3 271
За Малечко прочетох лоши отзиви newsm78 мисля в темата за частните детски градини newsm78

Така ли? Ще ходя да надникна в темата. Не помня някой да беше писал негативно там  newsm78

# 312
  • Мнения: 3 423
Мерси за съветите  bouquet
Прави сте,че докато стане ученик нещата може да се променят и по скоро да избера детската градина newsm78
За Малечко прочетох лоши отзиви newsm78 мисля в темата за частните детски градини newsm78

Така ли? Ще ходя да надникна в темата. Не помня някой да беше писал негативно там  newsm78
Пишеше ,че децата се хранели във фургон извън основната сграда(доколкото помня newsm78)
Така ли е наистина newsm78
Сайта им изглежда доста зле,което също ме притеснява Rolling Eyes

# 313
  • Мнения: 3 271
Сайта е зле, да.
А столовата не е точно фургон Simple Smile По-скоро е сглобяема къщичка - метална. Далеч е от представите ми за фургон, освен, че и двете са метални Simple Smile
А основни сгради има няколко - за градината, за отделните класове...

# 314
  • Мнения: 4 877
Mila mama, пак приятелски съвет - направо си слагай "Малечко" в short-листа. При мен беше също там. Нормална ДГ. Тези хора къде видяха тези фургони?! Единствено не беше ми харесало. че тенис корта беше изял почти целия двор и малките имаха малко място за игра. Но тогава бяхме на 3 г. Сега може би щях да се кефя на корта.

Миленка, играете ли тенис?

Ей, браво, че са си смъкнали Св. Гоерги таксата. Или не са я дигали чак толкова. Или са "опипвали почвата", ама ние е нашето "млатене"... Grinning


Иса
, благодаря за таксите. А за транспорт колко давате?



Дали да не направим и списък с линкове към сайтовете на училищата newsm78

Танче,
и аз мисля, че е полезно, но нямам нерви да го правя, ако някой му се занимава ... Grinning

Какво стана с обмена на база-данни? Пак само аз съм препочъчала - хм, момичета  Simple Smile


Edu_daddy
, ти като единствен мъж, не знаеш ли нещо за футбола за малчуган?

(да ви открехна - пък Edu_daddy ни изневерява в друга тема Naughty)

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 01:37 от danybon

Общи условия

Активация на акаунт