Захранване - с кое от трите?

  • 1 412
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 430
За заместване на хранене, около месец след като си захранила.
Имайки предвид, че е добре по 5-6дена да се яде 1нова храна, преди да се премине към следваща.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Разбира се, че cow & gate не са по-добри от Хип  Wink

 Изпробвани са и потвърждавам думите на Блонди. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 104
Аз захраних детето с оризовата каша на Хип.Нямахме никакви проблеми.

# 18
  • Мнения: 11
Прочетох хиляди материали относно захранването, не знам кой да попитам; и така почти на 4 месеца сме ще ги направим на 14 .04 доктора препоръча да почнем захранване с картофено пюре, но повечето мнения в нета са за плодово захранване. В препоръките на СЗО също пише, че е добре да се захрани със зеленчук, но защо почти всички мнения са за плодови сокчета и пюрета при захранване? Помогнете pls

# 19
  • Станимака
  • Мнения: 123
Оризова на Хипп  Peace

# 20
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Прочетох хиляди материали относно захранването, не знам кой да попитам; и така почти на 4 месеца сме ще ги направим на 14 .04 доктора препоръча да почнем захранване с картофено пюре, но повечето мнения в нета са за плодово захранване. В препоръките на СЗО също пише, че е добре да се захрани със зеленчук, но защо почти всички мнения са за плодови сокчета и пюрета при захранване? Помогнете pls
Аз започнах на пет месеца със зеленчук, за сега давам сладък картоф и морков. И двете му харесват без значение дали домашно приготвени или купешки. Даже бързо- бързо заместихме обедното мляко. Само прибавям много малко в самото пюре. Плодово пюре ще дам чак след 6-тия месец , когато вече сме добре със зеленчуците. Тази и ли др.седмица смятам да започна да давам следобяд оризова каша.
Не бързай, изчакай поне още малко. На нас лекарката също каза да отпочнем по-рано, но решението си е мое и тя не го е оспорвала.

# 21
  • Мнения: 142
Здравейте,
Искам да попитам след колко време след като е започнало захранването мога да давам пюрета по два пъти на ден?
Поздрави

# 22
  • Мнения: 22 430
Прочетох хиляди материали относно захранването, не знам кой да попитам; и така почти на 4 месеца сме ще ги направим на 14 .04 доктора препоръча да почнем захранване с картофено пюре, но повечето мнения в нета са за плодово захранване. В препоръките на СЗО също пише, че е добре да се захрани със зеленчук, но защо почти всички мнения са за плодови сокчета и пюрета при захранване? Помогнете pls

аз захраних с оризова каша, яде 4дни от нея и започнахме с пюре от тиква, сега сме на морков и давам също така и каша.
така че ако си решила, давай първо зеленчук, но не и първо картоф, съдържа твърде много скорбяла.

Lina_gg, не е проблем 1седмица след захранването да даваш пюре и на обяд и след обед, стига да имаш време. Просто можеш да разделяш пюрето на 2. Или да даваш на обяд от пюрето, с което е свикнало детето и след обед от новото пюре.

# 23
  • Мнения: 337
Оризова на Хип

# 24
  • Мнения: 11
ala-bala блг
Захранваме се от вчера. Док обясни, че понеже бебчо връща е по добре да е с зеленчук и така сега хапваме картоф с тиквичка за да не се запича и  така 3 дни по лъжичка, след което на всеки 3 дни удвоявам и така 2 седмици. На бебчо много му хареса до сега не е хапвал с такъв апетит. Може би трябва да пусна тема за захранване с картоф а....

# 25
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
ala-bala блг
Захранваме се от вчера. Док обясни, че понеже бебчо връща е по добре да е с зеленчук и така сега хапваме картоф с тиквичка за да не се запича и  така 3 дни по лъжичка, след което на всеки 3 дни удвоявам и така 2 седмици. На бебчо много му хареса до сега не е хапвал с такъв апетит. Може би трябва да пусна тема за захранване с картоф а....

Съвета ми е да прибавяш един по един зеленчуците. Започнете с един 5-6 дни  и после прибавяй следващ. Така ако направи реакция ням да знаеш дали е от картофа или от тиквичката.

# 26
  • Мнения: 11
Моя позната при същия лекар почна само  с картоф, но тя кърми. На 6-7 ден бебето се запече и прибавиха тиквичката.Понеже ние сме на АМ док препоръчва картоф + един разхлабващ зеленчук тиквичка или броколи

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Органична оризова каша на Hipp звучи чудесно и подходящо.
С такава захраних и аз  Peace

# 28
  • Мнения: 200
 Оризова на HIPP  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз захраних с оризова каша и за да не запича слагах вътре по малко разхлабващо пюре от тиква,сливи...Овесена дадох едва в 9 месец.

Общи условия

Активация на акаунт