Отговори
# 30
  • Мнения: 643
megi8050 по какво съдиш, че на детето не му стига кърмата. Ако е само по цеденето недей, аз изцеждах не повече от 80 мл, а детето наддаваше по 1 кг и нещо.
 Моя съвет е просто я кърми по начесто, ако имаш такива опасения, а тя кърмата ще ти се увеличи с кърменето. За шишето незнам какво да ти кажа, моето дете се научи да пие от шише на 8 месеца, преди това не пиеше дори вода, ревеше и ставаше целия на петна, та аз така викайки неволята, го кърмех по начесто. Но се получи де.
 

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 52
Добро утро мами!Аз най-после от мноого време се наспах-не знам какво беше това чудо-уморена съм,а спя по 4 часа и после цял ден си ходя по очите Shocked

А дано децата на всички най-после оздравеят Praynig
didi_demi кафето ме впечатли!

Много ми се иска и аз да дойда на някоя среща,ама да видим кога ще успея-май с бебето няма да е веднага Laughing

Дороти добре ли си?Аз малко съм се уплашила-бебо е много едър и не знам как ще се раждаме нормално,а и ми казаха на последния преглед в събота,че ще пренося даже,а пък и секциото не ми допада,все пак си е операция.Най-добре да се ражда вече,ама той не та не Party,добре му е.


Въпрос към мамите с опит-как се ражда бебе 4кг и повече? ShockedОх сигурно съм много досадна,ако е така прескачайте бременните ми приказки,то аз усещам че не съм на себе си Peace

# 32
  • Мнения: 217
Наана, зависи от структурата ти, от еластичността на мускулите ти, от поредността на бременността ти.... Не си е работа да раждаш бебе над 4 кг  Whistling Ама ти сигурна ли си, че ще бъде толкова... то до последно нищо не се знае...

Ако това малко ще те успокои, аз съм слаба, през първата бременност наддадох само 8 кг, а Дени се роди 3, 700, нормално, без нито един шев... А иначе, могат да те цепнат малко, за да излезе, те докторите си знаят работата  Peace Не се страхувай  Hug

Боре, наистина е мъчение да ядеш в това състояние... Дори веднъж на ден да иска, не се притеснявай, използвай момента, когато се чувства добре и я храни през 40-50 минути ако поема по малки количества.

Меги, и аз малко изцеждах, а все пак имах кърма и си кърмих детето почти до 2 години. Не се отказвай, слагай я често на гърдата, през 2 часа, докато усетиш, че си нормализирала положението. Това, че гърдите ти са меки не означава, че нямаш кърма, а това, че беба плаче или се дърпа... може да значи колики, нервен период, виж за всеки случай за гъбички в устата /малки бели точици по езика и лигавица на бузките/. Кърми я и през нощта или поне ранните сутрешни часове...
Стискам палци!

# 33
  • Мнения: 166
Меги аз подкрепям Ар4ела и Фил Ю продължавай да кърмиш.Моя син също имаше един период в които така се дърпаше и си мислех,че ще се отбива ама не просто някакъв кризисен период е имал ама го преодоляхме и го кърмих до 1година и 1 месец.Така,че настоявай трябва да си упорита.

# 34
  • Мнения: 377
Наана- при всеки е различно както е писала фийл -ю .Аз примерно раждах нормално (3,400 бебе) но беше трудно и е трябвало секцио.И за Гого твърдяха , че е голамо бебе около 4 кг , ама не познаха.Зарекла съм се втори път живот и здраве да е секцио.Нормално е да си притеснена.Успех  и стискам парци всичко да бъде както ти искаш.Ще видиш ,че като родиш и си гушнеш бебчето ще забравиш всичко. Peace

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 52
Дадохте ми кураж момичета.Преди месец бяхме 3600(дано са сбъркали),та сега не ми се мисли колко е шишкото,но ми казаха около 4 или повече.Не знам колко са ми еластични тъканите,все пак съм на 30,а ми е първо бебе.Абе ще мине и замине,ама неизвестното плаши Grinning

# 36
  • Мнения: 10
Много нещо сте изписали аз докато се включа  Hug

# 37
  • Мнения: 10
Между другото честит празник на всички лекари !  bouquet

# 38
Благодаря ви момичета.Дадохте ми кураж.Аз и купих нан,но за днес единственото и добро хранене беше на обяд-пюрето.После пак същата песен-рев,рев,рев.Имам тук един чай лактогонен,ще опитам.последното хранене беше от гърдата,толкожа и се ослади.Милото,незнам какжо му е.Много съм се шашнала.ще опитам както казвате,да видим. newsm78

# 39
  • Мнения: 1 095
Добре дошли на новите майчета!!!

Doroty_d, леко раждане и здраво бебче.
ТЕДИ,мерси много !!!!  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 095
Дороти добре ли си?Аз малко съм се уплашила-бебо е много едър и не знам как ще се раждаме нормално,а и ми казаха на последния преглед в събота,че ще пренося даже,а пък и секциото не ми допада,все пак си е операция.Най-добре да се ражда вече,ама той не та не Party,добре му
Нана,аз съм добре мила, надявам се ,че при теб скоро ще има новини и да ти е леко раждането !!!
Моето секцио го планирахме за 17.04 и за сега няма признаци да е по-рано, но ще видим Simple Smile
Целувки !!!

# 41
  • Мнения: 166
Добро утро!
Една закуска от мен

# 42
  • Мнения: 377
Добро утро!
Ани месрси за закуската и кафенцето!
Дороти леко раждане и на теб-извинявай не видях , че и на теб ти остава малко , а мислех ,че имаш още време!Да се похвалиш и ти със здраво и пухкаво бебече.
Гого уж е на оправяне ,но тия зелени сополаци не спират.Д-рката каза , че е нормално и че ги изхвърля през нослето и било добре .Тая седмица определено ще пропусне градината , за другата незнам зависи как ще е .Вчера видях лелята ни от градината и тя каза ,че децата в групата били 9, но не било само при нас така и в другите групи били с доста намален състав-вярно излиза твърдението значи за вирус.
Днес времето е супер , ще има разходки по центрото.Най-сетне хубаво време , то на какво приличаше -февруари пролетно време , а март и април есенно направо.Айде лек и слъчев ден на всички!

# 43
  • Мнения: 217
Аз разбрах, че детското отделение на болницата било пълно. Имало много случаи на вирусни пневмонии... А баща ми, който е военен лекар и има информация и за други болници, вчера ми каза, че така било из цялата страна - и с възрастните... Къде ти чудо пневмония посред април, бре?  newsm78 Луда работа!

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте и от мен.  bouquet
Лека раждане на всички бъдещи майчета, на които им предстои скоро това хубаво събитие !!!

Моят син го задържам тази седмица напълно здрав вкъщи. Не смея да го пусна сред вирусите. Тази зима е отчайващо болна. Cry

Общи условия

Активация на акаунт