За правата на децата ни!-тема 3

  • 62 862
  • 786
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 537
Мерси, Мама Раче!!!  bouquet

# 76
  • Мнения: 3 504
И аз имам такава книжка за междуградски пътувания с влак и автобус, но не съм я ползвала до сега. При първия ТЕЛК като ходихме за социалните помощи ми дадоха тази книжка, подадох отделно и за нея молба. Бият се печати на отиване и връщане от превозвача, билетите се пазят и се осребряват после в социалното.

# 77
  • Мнения: 30
Здравейте Мами, не зная някой гледал ли е сеизмограф тази вечер беше със социалната ни министърка, хванах само края ,но каза че от другата седмица тръгва новата програма за ЛА.

# 78
  • Мнения: 17
Здравейте мами, ПИША ВИ С МОЛБА ЗА СЪВЕТ. На нас ни изтича ТЕЛК на 01,09,2008 г., за подновяване трябва ли отново да минем през всички специалисти  и през лекарската комисия, както се минава когато се подготвят докумунтите за първи път или процедурата е опростена и какво трябва да се направи? Моля ви ако някой знае процедурата каква е да ми пише, защото не съм много наясно дали няма някакви нови разпоредби и какви са стъпките от тук нататък.  newsm78 newsm78 newsm78Имали вероятност да бъдат изплатени сумите със задна дата ако при първото РЕШЕНИЕ НА  ТЕЛК В МОЛБАТА НЕ Е ПОСОЧЕНО ДА БЪДАТ ИЗПЛАТЕНИ ПОМОЩИТЕ ПО ЧЛ. 43 ОТ ДАТАТА НА РАЖДАНЕ. Благодаря ви!  bouquet  bouquet  bouquet

# 79
  • Мнения: 774
dunche ,за съжаление няма нещо опростено в повторното минаване на ТЕЛК.
Подаваш молба за преосвидетелстване и чакаш писмо.В него ще пише датата за явяване пред комисия на ТЕЛК и какви изследвания трябва да направиш.Не лошо да подадеш молбата 1-2 месеца по-рано,че понякога се чака много.
Имали вероятност да бъдат изплатени сумите със задна дата ако при първото РЕШЕНИЕ НА  ТЕЛК В МОЛБАТА НЕ Е ПОСОЧЕНО ДА БЪДАТ ИЗПЛАТЕНИ ПОМОЩИТЕ ПО ЧЛ. 43 ОТ ДАТАТА НА РАЖДАНЕ. Благодаря ви!  bouquet  bouquet  bouquet
Важно е при повторното подаване на молбата ,ако имаш прекъсване да впишеш изплащането със задна дата.

# 80
  • Мнения: 3 504
dunche, Mari^ правилно ти е обяснила за подаването на продължение на ТЕЛК-а т.е. молба за преосвидетелстване трябва да попълниш.
Ако не са ти изплатени парите със задна дата - т.е. от 01.01.2005 г. се изплащат такива суми по влезлия тогава сила закон, ще ти се изплатят с втория ТЕЛК, може още и с първия, трябва да подадеш молба в социалните по чл. 43, в която да уточниш писмено за този период.

Имах такъв случай на една позната, не й беше изтъкъл още първия телк, така, че действай, пак ще помагаме Peace

# 81
  • Мнения: 17
Благодаря Ви Mari^,  Rossoneri, значи е време да подавам молбата преосвидетелстване вече, а за молбата за помощите  по чл. 43  дълбоко се притеснявам че съществува вероятно опасността да ме изгонят от социалните като "мръсно коте" и да ми кажат къде съм била до сега.
Rossoneri да разбирам, че на този етап  въпреки че получавам парите по чл. 43 в момента мога да подам и  молба  да се изплатят сумите със задна дата за периода от 01.01.2005 г. до първото решение ТЕЛК.

# 82
  • Мнения: 495
dunche,ако не са ти казали,че имаш право да получиш пари сьс задна дата,то вината не е твоя и трябва да си тьрсиш правата.Обикновенно социалните "забравят "
да кажат това.Аз разбрах от форума.И на мен никои не ми каза .Та в случая,ако те би трябвало да бьдат изхвьрлени като"мрьсни котета".

# 83
  • Мнения: 3 504
Благодаря Ви Mari^,  Rossoneri, значи е време да подавам молбата преосвидетелстване вече, а за молбата за помощите  по чл. 43  дълбоко се притеснявам че съществува вероятно опасността да ме изгонят от социалните като "мръсно коте" и да ми кажат къде съм била до сега.
Rossoneri да разбирам, че на този етап  въпреки че получавам парите по чл. 43 в момента мога да подам и  молба  да се изплатят сумите със задна дата за периода от 01.01.2005 г. до първото решение ТЕЛК.

Да! Действай!

Социалните мога да ви кажа, че поне преди 2 години, когато започнаха изплащането със задна дата, не бяха много в час, родителите бяха по-информирани и знаещи и озадачаваха социалните служители. На мен първият път ми отказаха, обжалвах и след това ми изплатиха със задна дата!

# 84
  • Мнения: 28
Само да питам Friend какво стана пред НЕЛК? Казаха ли ви какъв ще е резултата? Интересно ми е и следя темета , защото ние също обжалвахме и на 14.05 бяхме пред НЕЛК. Уж казаха , че ще удовлетворят жалбата ни и ще ни пратят решението до месец. Още не е пристигнало де, но утре ще звънна да питам. При вас как мина?

# 85
  • Мнения: 2 242
След като ни повикаха в 9:00, успяхме да влезем в 11. След 10-15 минутен разговор ни изпратиха в още 2 кабинета за консулт. След молби да ни прегледат по-бързо понеже Владко заспа както ядеше кроасан успяхме да излезем в 12:30!!! Сега трябва да им представим ехографиите, които сме правили... преди повече от 2 години и половина. Не знам къде е логиката, след като далеч по-достоверно би било да му направят такава в момента... Едва след като ги получат щели да излязат със становище, което да получим по пощата.
Казано накратко, и там ще определят сегашното състояние на детето по документи издадени преди повече от 2 години. Казвам "и там" понеже при събиране на документи за ДГ се оказа, че това е масова практика. Но това е друга тема и за нея ще пиша по-подробно друг път. "Смешното" е, че при същото законодателство и документи, през 2006 г му определиха 60%, а сега 10. Отговора - "не можем да отговаряме за колегите, които грешно са преценили". А тази, която е преценила - "щом не сте доволни - обжалвайте". Спирам да пиша за да не се ядосвам пак.

# 86
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Разширява се кръгът на децата с трайни увреждания, за които ще се изплаща допълнителна еднократна помощ. Повече четете  http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=10386&catid=1

# 87
  • Мнения: 1 849
Здравейте! Случайно да знаете телефоните на РЕЛК?
Жегата ни мори, а известието което трябваше да получим досега за определена дата не е дошло и ми се щеше да спестя едно ходене с детето до И. Макариополски. А и другата седмица (от 5-ти) сме планирали бленуваната почивка за 1 седмица на море, да не вземе да дойде точно тогава? Thinking
Благодаря предварително!

# 88
  • Мнения: 2 242
"Регионална картотека на медицинските експертизи (РКМЕ)
Адрес: 1202, гр.София, район „ Възраждане”, ул. Иларион Макариополски №10
Тел. 832 71 83
Работно време с граждани и служебни лица
От 8.00 до 12.00
ДИРЕКТОР в. 146
Деловодство в. 134
Главен счетоводител в. 142
Главен юрисконсулт в. 133
Директор дирекция ”Здравни дейности” в. 135
Отдел ”Здравни дейности” в.136: 135
Сектор ”Наркотични вещества” в. 132
Отдел ”Информационни технологии” в. 143
Отдел ”Медицинска статистика” в. 141 "

Взето от http://www.rczsofia.org/Contacts/Default.aspx

# 89
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Днес бях при социалните с една молбичка за да ми поемат здравните осигуровки и не ми се изпада в подробности как ме изнервиха, но в крайна сметка разбрах, че има пак нова програма за Личен Асистент, при която не се взима в предвид дохода. В момента приемали молбите. Пуснах за пореден път молба (защото пуснах и за още една такава програма още преди Нова Година). Не е зле да проверите при вашите социални как стои въпроса. Подробности засега не зная, защото и социалните както винаги нищо не знаят.

Общи условия

Активация на акаунт