Застраховка на дете в детската градина! Някакви идеи?

  • 5 953
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
Дребния си пукна ключицата на ръката онзи ден. Паднал е от кревата у дома. Помолих кумата ми, чието дете е в една група с моя син в детската да го отпише за 20 дена, като я попитали какво му е и тя обяснила, те казали - да дойде някой от родителите, детето е застраховано, ще им се изплати обещетение, както и покриване на болничния на родителя, който ще го гледа Rolling Eyes
Оказа се, че сме давали по 2 лв за застраховки в началото, за което аз не знаех Embarassed, а мъжа ми беше забравил. Та ми е интересно, има ли такова нещо и в понеделник да ходя ли въобще. Доколкото аз знам, деца не могат да бъдат застраховани или нещо от този род. Или май само застраховка живот не можеше да им се прави.
Някой да знае повече по въпроса. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 25 568
Иди, би трябвало да получиш нещо от застрахователя. Колкото и да е малко, все е нещо.
Аз също не им вярвах на тези градински и училищни застраховки, но мои познати си получиха обезщетенията без никакви проблеми. 

# 2
  • Мнения: 9 814
Съжалявам за детето, дано всичко да мине бързо, но браво за застраховката. Аз за първи път чувам, но ще питам в нашата градина има ли такова нещо.

# 3
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
Застраховането е пожелание , при нас всяка година го правим. Застраховката е точно за деца в ясли и групи на детската градина. Браво на вашите учителки - свършили са добра работа, човек никога не знае какво може да му се случи .
 Не работя в застрахователно дружество,не ви правя реклама! И сега в началото на всяка учебна година питам в училището на щерките и ги застраховам. Досега не ни се е случвало да се възползвам ( слава богу), но предпочитам да съм се подсигурила.

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И при нас в ДГ към края на септември,началото на октомври се парви застраховка не децата-не е задължителна,по желание е ,но нямам спомени някой родител да е отказвал...

# 5
  • Мнения: 786
Моето детенце миналата пролет беше със счупена ръка и почти месец си стоях в къщи да го гледам, не исках да го пускам да се мъчи в детската, те щом това бяха допуснали да се случи...  #Cussing out Инцидентът стана там. Добре само, че шефовете ми изтърпяха отсъствието ми, не питайте обаче колко болничен взех  #2gunfire
Та ние нямахме застраховка, затова тази година натоварих една мама, която имаше познати застрахователи, да направим. Най-интересното е, че нямаше и 10-тина дечица от цялата градина, а паричките бяха 2 или 3 лева. Да, човек, никога не знае какво може да му се случи и вече всяка година съм решила да правим. Лошото е, че конкретно в нашата детска градина мен никой не ме беше питал до този момент, те и след това не ме питаха де, пак сами. А майката, която организира застраховането, като питала може ли да сложи обявление на таблата, нещо я бяха отрязали, че няма място или от сорта, не си спомням. Ужасни са  #Cussing out
Тъй че съветът ми е, организирайте се сами и застраховайте децата си, септември-октомври се прави най-късно за учебната година.

# 6
  • Мнения: 4 195
Оказа се, че е застрахован, при нас май не е по желание, задължително е
в ХДИ застраховане
подадох документи
след края на лечението, попълнениете заявления и епикриза се носят в ХДИ и се изплаща някакво обещетение
не знам колко е и не ме интересува, но е добре, че децата имат застраховки Peace

# 7
  • Мнения: 786
но е добре, че децата имат застраховки Peace

Задължително  Peace

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В Пловдив "Общинска охрана" сключва договори с детските градини в Пловдив от април 2008г. до април 2009г. Не са ме питали дали искаме, просто ни казаха колко дължим - по 70 стотинки на месец или такса от 8.40лв. за годината. Доста общо бяха описани точките на договора с фирмата, но под номер 1 фигурираше "застраховка злополука с дете или умищество в градината".
Дано не се наложи да я използваме тази застраховка  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 7 673
Моето детенце миналата пролет беше със счупена ръка и почти месец си стоях в къщи да го гледам, не исках да го пускам да се мъчи в детската, те щом това бяха допуснали да се случи...  #Cussing out Инцидентът стана там.
То пази боже  Praynig, но по принцип никой от нас не е застрахован, че такова нещо не може да се случи и в негово присъствие. И на 44 да са ти очите, такива неща се случват. Sad

Относно застраховката - в училището на големия ми има, в детската на малкия - май не newsm78

# 10
  • Мнения: 4 195
и аз не искам такива неща да ми се случват, но факт е, че се случват, и понякога излизат доста скъпо
да си застрахован доскоро беше едва ли не предизвикване на съдбата за българина, а то не е така
аз съм застрахована и съжалявам, че финансово не мога да си позволя да си направя и застраховка живот и застраховка здравна ( имам само злополука)
според мен, тези групови зсатраховки трябва да бъдат задължителни. и дори да вдигнат вноската, защото 2 лв са просто смешни Rolling Eyes
както и да е
предпочитам да дам стотици левове за застраховка и да не я ползвам, отколкото въобще да нямаме
 Tired

# 11
  • Мнения: 4 406
имаме такава застраховка- по 2 лв на дете в началото на учебната година. по желание всеки родител можеше да плати и повече. надявам се да не се възползвам никога.

# 12
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
аз днес питах,но във нашета градина няма и много съжелявам.Спомням си ,че на нас във училище ни правеха

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
cecko05, стига да имате желание, не виждам проблем да не стане. Направете си проучване в градината (дали ще има достатъчно желаещи)  с помощта на директора и потърсете подходяща оферта. От вас и вашето желание зависи.Срокът е обикновено за 1 календарна година.

# 14
  • Мнения: 774
Чут Чут,ако си плащала някакви консумативи или лекарства си запази бележките.
При нас заплатиха и такива разходи.Преди година за пукване на ръката ми изплатиха 50 лв. и мед. разходи на стойност 80 лв.
Това за застраховка от 1 лв.

Общи условия

Активация на акаунт