Неизхождане при кърмено бебе?!

  • 2 478
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте,

11-дневното ми бебе не е акало от 4 дни. Чета във форумите, че това би могло да означава, че не се храни достатъчно. Кърмя го по 10-11 пъти в денонощието, пишка редовно по 6-7 пъти на 24 часа без да му давам водичка или чай, т.е. пишка само от кърмата. Въпреки това изпитва трудности с изакването, но изглежда не става дума за запек, а просто за трудно изхождане, защото с клизмата, която му направи педиатърката не излезе запечено аки.  Как бих могла да го накарам да се изаква редовно и безпроблемно?
Прочетох и че изхождането на 5-7, че даже и повече дни е нормално за кърмените бебета, но след втория месец. Дали пък проблемът ни не е свързан със започналите вече колики? Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как го е разрешил. Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 256
Почти от самото началото и двете ми бебета се изхождаха на 5-6-7 дена. Бяха само на кърма. Няма място за притеснение.

# 2
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай.Нормално е.И ние сме така.

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте,
при нас подобен проблем се появи към 3-4 месец. Вики също беше изцяло на кърма и за мен наистина беше учудващо, тъй като бях чела, че при кърмените бебета запек не се получава. В случаите, в които се получаваше това изпражненията както и при вас не бяха твърди, а нормални. Нашата педиатърка също се усъмни, че не и стига храната, но тя наддаваше с по килограм на месец.
Моят съвет е първо да следиш какво хапваш ти и евентуално да хапваш неща, които биха регулирали отделителната система на бебо.
Аз лично след като последвах горе написаното и ефект нямаше, започнах вместо клизма, в часовете, в които съм забелязала, че ходи по голяма нужда при смяната на памперса и държах крачетата свитички към стомахчето, в  поза подобна на тази, при която ние ходим до тоалетна, естествено без груб натиск.
Ефекта беше положителен и Вики се изхождаше спокойно. Не знам обаче за толкова малко бебенце това дали е приложимо. Все пак ми се струва по-малко агресивно отколкото клизмата.

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Кърмата се усвоява почти изцяло, така, че понякога кърмените акат по- рядко. Това Не е запек. Запекът е твърди изпражнения. При малкото бебе обикновено няма достатъчно налягане, което да избута акито(ама, че научно го описах:)), защото белтъчините се усвояват в голяма степен, а единственото което бебето освобождава е течностите. Ако се притеняваш обаче не се колебай да се консултираш с лекар- ти най- добре ще усетиш кога е време да го направиш. Наблюдавай бебето, ако е спокойно- изчакай още малко.

# 5
  • Мнения: 941
мисля че е нормално, и ние бяхме така
Ако искаш когато го видиш че се напъва и мислиш че не може да се изходи го сложи по гръбче, махни му памперса и му свий крачетата към коремчето като го държиш за петичките, това помага да се напъне по добре и улеснява изакването,

# 6
  • Мнения: 89
И аз токо се шашках, като не ми акаше по-дълго време. Педито ми каза да му опипвам коремчето - ако не е твърдо и поддуто - няма проблем. Кърмените бебоци усвояват 90% от кърмата и затова понякога се забавят с изхождането. Но недей да наблягаш на клизмите, от тях червата стават лениви и може да доведе до сериозен проблем. На нас ни помогна много масажче на коремчето.Заради коликите му масажирах коремчето с Бебинос -мехлемче за коремче, по 2 пъти на ден. Забелязах, че след масажа почваше да се пънкоти,пръцка и пълнеше пампата.

# 7
  • Мнения: 24
И ние имахме този проблем - скъсвах се от притеснения и то по-скоро от приказките на баби, лели и т.н. че е страшно. В един момент нещата се нормализираха /да чукна на дърво/, но правя редовни масажи на коремчето /при всяка смяна на памперса/.

# 8
  • Мнения: 3 926
Здравей, като цяло това, което са ти казали момичетата е вярно, но тези правила важат след като бебето прескочи първия месец или заветните 40 дни.
Какво имаш предвид под "пишка 6-7 пъти"? Какво количество е това? Колко голямо се роди бебето и на какви килограми го изписаха? Как се държи - ти ли го будиш за ядене или то се буди само? Какви са ви интервалите на будуване и сън? Как усещаш гърдите си след хранене на бебето?
Отгвори ми, за да започнем да установяваме дали има някъде проблемче Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 195

  Здравейте, момичета,

благодаря на всички за отговорите! надявам се да няма повод за притеснение, но все още и днес си нямаме аки. Предложиха ми да правя гимнастика на стомахчето, да видим дали ще има резултат от нея.
Асенцето, благодаря за персоналната заинтересуваност към нашия проблем. Отговорите на въпросите ти са следните:
1. Пишкането като количество е различно всеки път, но средно е може би около 30-40 мл.
2. Килограмите на Гоги при раждането бяха 3,250 кг., а при изписването- 3,020.
3. По принцип е поспалив, затова се налага аз да го будя за папкане
4. Храним се по около 40-45 мин., после спинка около 1 час и 20-30 мин. и после пак го събуждам да яде и така до 2 сутринта, когато е последното му хранене. След това спи до към 7 сутринта, тогава е първото му хранене за деня. Не мога да разчитам на него да се събужда сам за хранене, защото той може да спи непробудно и по 4-5 часа, а така ще гладува.
5. Гърдите си усещам обикновено меки след хранене, но понякога са леко напрегнати.

Надявам се, че отговорих на въпросите ти. Ще се радвам да получа отговор от теб, за да сме полезни не само на мен, но и на някоя друга мама.

Благодаря и хубав ден!  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 926
Зики, имаш ли възможност утре да го претеглиш?
Така, както си описала нещата не би трябвало да имате проблем, но неакането при вас наистина може да се окаже препъникамък.
Моля те претегли го утре и чакам да ми пишеш как стоят нещата. После ще се опитам да съставя някакво първично мнение, което да стои във форума, за да помогне и на други майки, а с теб ще се чуем по телефона Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 195

 Асенцето, ще ми донесат кантар тази вечер, тогава и ще го претегля и ще пиша  тук резултата и на лични телефоните си. Напиши ми и ти на лични твоя телефон, за да се свържа с теб по-късно вечерта.
Много благодаря още веднъж за заангажираността ти!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 521
Zhiki, и при нас стана така, но в по-късен етап/около 4 - я месец/. Тогава братовчедка ми ми каза, че нейното бебе се изаквало, когато тя ядяла коприва, спанак, лапад и т.н. зеленажи. Пробвах и при мен имаше ефект. Когато Ники не акаше по няколко дни, хапвах зелено и резултатът беше пълен памперс Embarassed
Стискам палци нещата при вас да станат ОК  Peace

Общи условия

Активация на акаунт