Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 417 отговора
Много много ви моля, ако има някой с тая диагноза, който напълно се е излекувал, пишете как! Аз се боря от 1 година с пролетите гадини и всеки път е едно и също- единични трихомони. Изпила съм толкова много лекарства, че ако продължавам в същия дух няма да имам черен дроб! Писна ми!
Моля ви, споделете вашия опит!
Цитирай

София

И при мен бе така,едно 2-3 години,постоянно лечение на мен и мъжа ми.Ужасно упорити гадинки.
Цитирай

Ами има...до следващия път. Mr. Green
Сега сериозно:гинекологът ми ми е казвал,че с/у тая "напаст" имунитет не се създава.Може днес да си се излекувал-и след 5 дни пак да ги имаш. ooooh!
При мен е през 2-3 месеца-и не знам дали някога ще спра да ги развъждам?! Crazy
Цитирай

Ми аз честно да ви кажа, имала съм трихомони, но сега са ми само като спомен...  newsm78

Беше доста отдавна и ги лекувах с нещо като ? трихомонацид ?, май така се казваше. Ама нямам спомен да са се повтаряли или да се е влачело толкова лечението...

Май не помогнах много  Embarassed

Обаче от гъбички какъв опит имам, да не разправям  Sick  Very Happy

Успех!  bouquet
Цитирай
Ох, мислех че само аз нещо не правя както трябва, ама явно си е напаст божия!  Sick
А това за имунитета, знам че не се създава, обаче те се предават по полов път. и ако няма кой да те зарази, няма как да се разболееш. но въпроса е да се изтребят изцяло (предполагам).
Аз пия тинидазол, слагам какви ли не свещички и... течението си е там!  #Cussing out
Цитирай

Не съм имала подобни проблеми, но съм чела че екстракт от алое, приложен локално действа много добре на трихомонис вагиналис
Цитирай

София

Ох, мислех че само аз нещо не правя както трябва, ама явно си е напаст божия!  Sick
А това за имунитета, знам че не се създава, обаче те се предават по полов път. и ако няма кой да те зарази, няма как да се разболееш. но въпроса е да се изтребят изцяло (предполагам).
Аз пия тинидазол, слагам какви ли не свещички и... течението си е там!  #Cussing out
Аз пиех Фасижин по схема и слегах Флагул-вагинални глобули,май са ми предписвали и Флажил на таблетки.Важно е и партньораът да се лекува,иначе си е загуба на време.На него даваха Фасижин по моята схема и естествено и той ходеше на уролог,за да се следи състоянието,защото пи мъжете инфекцията може да отиде дълбоко,във простатата и да ти го предава непрекъснато.Ное,след няколко години и инфекции на всеки 2-3 месеца,успяхме да ги преборим и после не сме имали проблем.
Цитирай
Аз пиех тинидсзол (май другото търговско име е флажинл), в продължение на 10 дни по 2 пъти на ден. и така няколко пъти. партньорът ми също, разбира се. Само че гледах че на листовката пише да се пие еднократно 4 таблетки. и сега, въпреки че лекаря ми каза старата схема, си мисля да пробвам това.
Нещо което ме притесни. на вагиналнитр глобули пише, че метронидазол се прилага НЕ ПОВЕЧЕ от 2-3 пъти годишно. а аз трябва да го слагам всеки месец! това искрено ме притесни и не знам какво да правя.
Цитирай

А това за имунитета, знам че не се създава, обаче те се предават по полов път. и ако няма кой да те зарази, няма как да се разболееш.
Не винаги заразяването е по полов път. Naughty Става и при ползване на обществени тоалетни, бани,басейни...(според лекаря)

Само че гледах че на листовката пише да се пие еднократно 4 таблетки. и сега, въпреки че лекаря ми каза старата схема, си мисля да пробвам това.
На мен всеки път ми го предписват така(4 табл. еднократно)--както и на съпруга ми,естествено.
ПП:А защо трябва да ги пиеш всеки месец?Не се ли изчистваш поне временно? Thinking
Цитирай
Ми... според лекаря все си имам единични трихомони, и всеки път ми предписва лекарства. Според него човек е "клинично здрав" ако има по 1 трихомон на няколко зрителни полета (той ги гледа под микроскоп). И явно при мен са повече. Ма нещо и това не мога да го схвана. Дори и да са само няколко, нали след определено време ще се размножат?!  newsm78
А иначе за имунитета имах предвид че ако няма от къде да се заразиш, няма как да изникнат от само себе си.  т.е. на теория ако спазваш хигиена (точн с тия тоалетни), не ходиш на басейн (което мисля да направя)  и т.н. не би трябвало пак да се появят.
А вече се замислям дали да не се обърна към хомеопатията. Не знам, имам чувството че няма оправия  Sad
Цитирай

София

Така...като го написа това с гледането на микроскоп и ми се изясни картинката.Отиди да ти вземат МИКРОБИОЛОГИЧНО изследване,гледането с микроскоп е отживелица...Там най-ясно ще покаже какво е положнието.
Цитирай

Варна

Не съм имала трихомони, но случайно попаднах на това: "Вагинални промивки могат да се правят и с 4% спиртно-водна емулсия на  прополис. Това разреждане унищожава Трихомонас за 3 - 8 секунди."  / http://abiconic.dir.bg/bees/Apiterpija/trichomonas_vag.htm  /. Аз съм доволна от лечението със захаросан мед срещу течение и гъбички . В сайта пише, че меда става и при трихомони. Дано съм Ви била полезна.
Цитирай

Стара Загора

И аз след раждането ги завъдих гадовете.
Сега започвам втори курс на лечение. Първият месец пих Фасижин и слагах Флажил /10 дена/...сега чакам да ми дойде цикъла и да почвам втори тур. Twisted Evil Моят мъж пие едно кратно 4 таблетки фасижин с мен всеки месец.
Цитирай
Така...като го написа това с гледането на микроскоп и ми се изясни картинката.Отиди да ти вземат МИКРОБИОЛОГИЧНО изследване,гледането с микроскоп е отживелица...Там най-ясно ще покаже какво е положнието.

и аз така си мислех, но се оказа че не е точно така. в лабораторията никога не са ги хващали тия гадини (само веднъж, всъщност). Говоря за цибалаб, лабораторията в шейново и още една. Обаче течение си имам постоянно. и на базата на микробиологията лекарите ми казват "нищо ти няма". а е очевидно че не е така. затова вярвам на микроскопията, поне имам някаква диагноза.

Не съм имала трихомони, но случайно попаднах на това: "Вагинални промивки могат да се правят и с 4% спиртно-водна емулсия на  прополис. Това разреждане унищожава Трихомонас за 3 - 8 секунди."  / http://abiconic.dir.bg/bees/Apiterpija/trichomonas_vag.htm  /. Аз съм доволна от лечението със захаросан мед срещу течение и гъбички . В сайта пише, че меда става и при трихомони. Дано съм Ви била полезна.

някъде из форума също четох това с меда, но не знам дали да рискувам. въпреки че в момента съм на такъв етап, че май всичко бих пробвала.  Sad
Цитирай

София

и аз така си мислех, но се оказа че не е точно така. в лабораторията никога не са ги хващали тия гадини (само веднъж, всъщност). Говоря за цибалаб, лабораторията в шейново и още една. Обаче течение си имам постоянно. и на базата на микробиологията лекарите ми казват "нищо ти няма". а е очевидно че не е така. затова вярвам на микроскопията, поне имам някаква диагноза.

това с меда, но не знам дали да рискувам. въпреки че в момента съм на такъв етап, че май всичко бих пробвала.  Sad
Мен винаги са ми ги хващали с микробиология,а течение си имам и има обяснение за него:хормонални проблеми.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 417 отговора