«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

»скам бебе
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 172 отговора

—тара «агора

ћнени€: 6 680
“ема 1

“ема 2
÷итирай

ћнени€: 35
«дравейте на всички!–еших,че това е моето м€сто да сподел€ прежив€вани€та си...‘еврурари отидох на контролен преглед,имах б€ло течение и исках да се прегледам.¬зеха ми цитонамазка и за мой ужас резултата показа 3а група и наличие на „ѕ¬!!!Ќаправо ми се подкосиха краката,незнам защо,но лекарката ми реши да не ми прави клопскопи€ и биопси€ веднага,а да ми предпише лекарства.“огава реших да се обърна кум друг специалист,за когото б€х чула,че е най-добри€ в —тара «агора.“ой веднага ми направи колпскопи€,вид€ много изменени участъци и следователно ми направи и биопси€та...“олкова се над€вах да се размина само с обгар€не Praynig,но за съжаление резултата беше ÷»Ќ 3-та степен #Crazy.¬сичко беше €сно-конизаци€.јз съм само на 21 години,за мен това беше страшен стрес.ƒокторът ме увери,че конизаци€та ще бъде максимално щад€ща,с оглед на това,че не съм раждала.Ќа 07.04.2008г. постъпих в “оракс в ѕловдив(страхотна е),на същи€ ден ме конизираха,а на други€ се прибрах в —тара «агора.—ега си чакам резултатите,мисл€,че всички,които са минали през това зна€т колко е изнерв€що това чакане.«атова реших да се регистрирам тук,над€вам се,че ще получа подкрепа от хора,които са били в моето положение.ѕредварително благодар€ на всички,които ще имат търпението да изчетат дълги€т ми постинг. Hug.«драве и успехи на всички ни Very Happy
÷итирай

ћнени€: 1 756
«дравей Ќайа,

ќт н€колко дни се чуд€, но тво€ пост ме провокира да сподел€ и аз.
януари тази година, след прежив€н мисед и поредните изследвани€ ( цито, микро и т.н ) се утанови, че групата ми е 3Ѕ.  ¬еднага си записах час за проф.  арагьозов ( ход€ при него за втори път и той познава състо€нието, или поне познаваше...), чаках повече от 2 месеца, за да отида минали€ четвъртък на преглед, и да се окаже, че положението се е влошило и вече имам атипичен участък, съответно след колпоскопи€та, последва биопси€ и сега си чакам резултатите. “ой ме успокои, че нещата не са толкова лоши, просто не тр€бва да чакам повече пусти€ лазер, да бъде доставен и монтиран в “окуда. Ќа 24.04 предполагам, че ще решим как ще действаме по-нататък, над€вам се да не се стигне до конизаци€, но съм готова на всичко, което ще помогне да изл€за от ситуаци€та и да мога да продължа опитите за бебе.

¬ъпреки успокоени€та му, аз си се притесн€вам, но се над€вам всичко скоро да се оправи.

∆ела€ ви много здраве и в никакъв случай не отлагайте лечението на раничка.  bouquet
÷итирай

омикс,от сърце ти пожелавам да се разминеш само с обгар€не.Ќо дори и да се наложи конизаци€(не дай боже Praynig),не е нещо страшно.јз на трети€ ден след мо€та конизаци€ се чувствах отлично,все едно нищо не ми е правено.–азбира се,само си почивам и си сед€ вкъщи в тези топли дни...но здравето е-най важно,нали така?ўе ти стискам палци,успех и горе главата Hug
÷итирай

«дравейте момичета!
ћиналото л€то ми беше направена цитонамазка по повод предсто€що » —» резултата беше ≤≤≤ "а" група с единични атипични клетки. ƒок. не ми предложи никакво лечение а пристъпихме директно към » —» което беше неуспешно. “ова му поведение много ме озадачи, въпреки че е един от хвалените доктори при ј–“ процедурите.¬ъпроса ми е тр€бва ли да направ€ пак цитонамазка или е необходимо да се пристъпи към лечение преди следваща ј–“ процедура. newsm78
÷итирай

«дравей 4oki ki  Wink.–азбира се,че тр€бва да си направиш пак цитонамазка,защото вс€ка жена тр€бва да си прави по една максимум на година,а най-добре да е на 6 месеца.ќще повече,че е била с резултат 3а!!!Ќе искам да те плаша,но това си е притеснителен резултат и как така този твои доктор не ти е направил колпскопи€ и биопси€ #2gunfire.“ичай бързо за нови изследвани€ и ако имаш раничка,задължително € лекувай,виж какво стана с мен!!! Crying or Very sadјко е нужно си смени лекар€,щом този не предприема нищо...”спех мила и дано н€ма повод за притеснение Praynig.ѕиши ни какво е станало Hug
÷итирай

ћнени€: 4
zdraveite,kazavm se Stanislava na 21g. i ot blizo 9meseca,hodq po lekari i v momenta sam v o4akvane na tova da mi pravqt konizaciq na 6iikata v bolnica Tokuda pri prof.Karagiozov.Diagnozata mi e - displaziq na 6iikata na matkata,rezultata ot PAP testa e 2-3a grupa s polujitelen rezultat za HPV virus.Pro4etoh dosta komentari otnosno tova,no nikoi ne spomenava dali e imal bolki prez tova vreme do konizaciqta?!Az li4no polu4ih nqkolko vazpaleniq(1-vo na qi4nizite i posle na trabite),imam bolki pri polov akt i otdelno tova si imam momentni reje6ti bolki,a sa6to taka izpitvam bolka kam anusa.Vsi4ko  e tolkova nepriqtno :cry:Ako i vie ste imali takiva oplakvaniq,kajete mi sled konizaciqta tezi bolki otninavat li?

predvaritelno VI blagodarq
÷итирай

«дравей,—танислава.јко си прочела първи€ ми постинг по темата,знаеш,че съм същи€ случай като теб...дори сме на едни години.Ќо да ти кажа честно,аз не съм имала такива болки,а при полов контакт съм имала по-скоро н€какво напрежение в €йчниците и то при определени пози.Ќе съм експерт,но по път€ на логиката си мисл€,че след конизаци€та всички тези неща ще изчезнат...нали източника се премахва.Ќе се притесн€вай,всичко ще бъде наред,стискам ти палци. онизаци€та е сравнително лека операци€,аз още на трети€ ден се чувствах отлично.”спех,всичко се нареди bouquet.ѕиши как е минало всичко Hug
÷итирай

Zdravei otnovo Naia.blagodarq ti za tezi dumi,naistin imah nujda da go 4uq ot 4ovek,koito e prejivql sa6tite trudnosti.No imam tolkova mnogo vaprosi,kooito ne mi davat mira!Mnogo sam lubopitna tezi doktori pri koito si hodila,kakvi saveti sa ti dali?!A i drugoto,koeto e,dali ima opastnost da se zarazi 4ovek ot tozi virus pri oralen i analen seks?!Ima6 li nakakva informaciq za tova?! #Crazy
Neznam ve4e,kakvo da 4eta i na kakvo da vqrvam!
÷итирай

Zdravei otnovo Naia.blagodarq ti za tezi dumi,naistin imah nujda da go 4uq ot 4ovek,koito e prejivql sa6tite trudnosti.No imam tolkova mnogo vaprosi,kooito ne mi davat mira!Mnogo sam lubopitna tezi doktori pri koito si hodila,kakvi saveti sa ti dali?!A i drugoto,koeto e,dali ima opastnost da se zarazi 4ovek ot tozi virus pri oralen i analen seks?!Ima6 li nakakva informaciq za tova?! #Crazy
Neznam ve4e,kakvo da 4eta i na kakvo da vqrvam!

ѕишете на кирилица, мол€, или използвайте кредор!
÷итирай

«драсти djyjka.Ќе се притесн€вай да питаш,нали за това сме тук-да сподел€ме и обмен€ме опит и не на последно м€сто да си даваме кураж.¬ интернет има адски много информаци€ за „ѕ¬,така че можеш да научиш много с един час ровене...јз намерих това за теб:             <<≈дна от причините „ѕ¬ да е толкова широко разпространен е, че н€ма нужда да си правила орален или вагинален секс, за да се заразиш. ¬ирусът живее върху кожата и затова е напълно достатъчно само да докоснеш интимните си части с тези на инфектиран партньор. “ъй като „ѕ¬ може да вирее върху пубиса на мъжа до теб (част, ко€то не е покрита от презерватива) използването на латексови кондоми не те предпазва на 100%. ¬ъпреки това е доказано, че при жените, които насто€ват на Длюбовната ръкавицаУ случаите са с 70% по-малко, отколкото при предпочитащите еротична фиеста без предпазване.>>ј относно съветите на лекарите,незнам за какво точно питаш  newsm78.«а след конизаци€та ли?ј и пиши кога е тво€та конизаци€,определена ли е дата вече,да мога да ти стискам палци.
÷итирай

ƒа,питам за след конизаци€та.“р€бва да отида на 22.04,а самата операци€ е за 23.04.“олкова се притесн€вам!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 161
djyjka спокойно мила не се притесн€вай.¬сичко ще е наред.ќтиваш на 22 прав€т рутинни изледвани€ мен след това ме пуснаха в къщи да си сп€.Ќа други€т ден рано рано гладна жадна отиваш прав€т конизаци€та с пълна упойка спиш една вечер в болницата и на сутринта ако всичко е наред махат тампонадата и в къщи Smile—лед конизаци€та един месец без секс тампони и др.Ќе ме е бол€ло въобще след конизаци€та само леки придърпвани€.
ќтносно другите болки които описваш аз също ги имах преди да ме конизират при последните цикли.—ега след конизаци€та н€ма болка.Ѕъди спокойна и успех ти жела€
÷итирай

Здравейте,момичета!Искам да се похваля,че днес станаха готови резултатите от хистологията на конуса-всичко ми е изчистено до чисто!Толкова съм щастлива,направо не стъпвам по земята цял ден Very HappyИскам да пожелая на всички само добри резултати и успех Hug
÷итирай

Ѕраво, Ќа€!  bouquet ¬ четвъртък ще си разбера присъдата и вече съм на ръба....уж се опитвам да се държа....ама нещо не ми се получава  Tired
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 172 отговора