За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 142 159
  • 177
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 328
Препоръчайте ми място и лекар за конизация в София.Колко време предварително трябва да се запиша,ако може дайте ми някакви координати и изобщо опишете ми процедурата.Благодаря ви!

# 76
  • Мнения: 487
Здравейте от известно време следя темата но все не събирах кураж да пиша.та моята история е следната по време на раждането гинеколога ми каза че имам полип от там на колоскоп в раковата на централна гара(окръжната)казаха 4е няма нищо .С моя доктор направихме биопсия за по сигурно и днес взех резултата още не сам ходила да го покажа на доктора,но интересното е че като го пуснах в гугъл има само един резултат на бг една жена е пуснала тема във форума ама не и отговаря никой та искам да питам знае ли някой нещо за "овула Наботи"

ето какво ми отговори жената дето е пуснала темата  Re: (Без заглавие)
--------------------------------------------------------------------------------

От обясненията, които получих не е киста ама нещо подобно. Беше свързано със запушване на някаква наботиева жлеза в резултат, на което се образува съответната овула. При мен я отстраниха чрез електрокоагулация, бърза манипулация нещо като изгаряне. Не се притеснявай, но отиди при гинеколог, на който можеш да разчиташ.                                                 

# 77
  • Мнения: 487
ПП пуснах го тук защото в този форум влизат много жени с гинекологични проблеми а друга информация за това няма на БГ.Може да е полезно на някого.Бързо оздравяване на всички Praynig

# 78
  • Мнения: 6 243
Аз все още кърмя и не знам дали няма да се наложи да отбия детенце заради лечението ...
Моля ви за отговор , защото не мога да се настроя толкова бързо за това отбиване ...  Cry

Преди 1 година ме конизираха заради карцинома ин ситу. Тогава все още кърмех.
По този повод проучвах въпроса, а по моя молба една много компетентна по въпросите на кърменето жена, която тук пише с ник Хедра, прави запитване до водещи специалисти по лактация. Отговорите бяха категорично, че няма медицинска причина за отбиване на детето.

ти споменавашотгвор от някакъв саит - не разбрах какво са ти писали точно?
аз пазех някъде кореспонденцият на Хедра, но вече мина доста време и не зная кйде е - така или иначе, това беше мнението на повече от един от специалистите.

Няма да ходя,имам конизация и ми я прави Пл.Янев.Просто питам за профилактичен преглед.
Не си ли доволна от Янев?

# 79
  • Мнения: 3 988
Ето ме и мен - още едно старо куче  Sunglasses
Suprema, sladka hapka, alpha_beta, козирувам!  Mr. Green

На новите момичета искам да дам кураж и да им кажа, че не е чак толкова страшно. Аз бях с ПАП 4А карцинома ин ситу, ЦИН 3. През март миналата година ме конизираха и сега съм с ПАП 2.

Успех на всички! fingerscrossed



# 80
  • Мнения: 205
Много съм доволна и като отношение към пациента,и като работа.Интересно ми стана за кой лекар ставаше на въпрос.На мен ми го препоръча Ат.Янев.Аз съм от Казанлък и вече си правя намазки на една година и то тук.

# 81
  • Мнения: 141
Здравейте момичета,
не очаквах, че и на мен ще ми се случи, но уви. Направиха ми изследвания за микробиология, хламидии и са отрицателни, но пък резултатите от цитонамазката са PAP3D. Като прочетох това доста се стресирах. Лекарката ми обаче ме успокои и ми каза да не се притеснявам. Назначи ми лечение с Vibramicin, което трябва да започна в началото на менструациятa за 10 дена.Незнам какво да мисля- от вчера съм като реактивен самолет из вкъщи, не мога да се концентрирам и почти не мисля за друго освен за това- как е възможно. Ноември месец ми правиха цитонамазка и резултата беше PAP1, а сега за толкова кратко време PAP3D.
Може ли някой да сподели дали са му предписвали подобно лечение като моето с антибиотик?

# 82
  • Мнения: 151
Здравейте момичета,
не очаквах, че и на мен ще ми се случи, но уви. Направиха ми изследвания за микробиология, хламидии и са отрицателни, но пък резултатите от цитонамазката са PAP3D. Като прочетох това доста се стресирах. Лекарката ми обаче ме успокои и ми каза да не се притеснявам. Назначи ми лечение с Vibramicin, което трябва да започна в началото на менструациятa за 10 дена.Незнам какво да мисля- от вчера съм като реактивен самолет из вкъщи, не мога да се концентрирам и почти не мисля за друго освен за това- как е възможно. Ноември месец ми правиха цитонамазка и резултата беше PAP1, а сега за толкова кратко време PAP3D.
Може ли някой да сподели дали са му предписвали подобно лечение като моето с антибиотик?

Здравей Simple SmileМоя случай е подобен на твоя , 8 месеца преди РАР 3B/ CIN 3 аз бях с РАР 1 Cry. На 28. 05 бях на конизация и сега чакам да дойде време за контролната цитонамазка след операцията. Хистологията на отрязаното парче беше "единични клетки към карцинома ин ситу с гладки резекционни ръбове" ConfusedНе искам да те плаша(май точно това направих току-що , за което съжалявам Cry) , но вземай мерки,защото РАР 3 D НЕ е шега работа! Ако мога да помогна с нещо - можеш да разчиташ на 100% WinkПродължавай с изследвания и моя съвет е - търси още поне едно мнение ! Успех и спокойствие ти желая - не е чак толкова страшно колкото изглежда! Аз бях стигнала почти "до полудяване" , но сега като мина време ,вече гледам по по-различен начин на цялата ситуация и съм ОК!

# 83
  • София
  • Мнения: 725
ох,  за съжаление трябва да се прехвърля във вашата групичка. След 5 години лутане по доктори, 2 инсета ми предстоеше стимулация за инвитро другата седмица, но уви нищо не може при мен да е просто и  не усложнено. При профилактичен преглед от работа ми установиха от цитонамаската  ІІІА с лезии с HPV. Утре съм при дока си за да повторим цитонамската или там каквото той реши.

# 84
  • Мнения: 151
ох,  за съжаление трябва да се прехвърля във вашата групичка. След 5 години лутане по доктори, 2 инсета ми предстоеше стимулация за инвитро другата седмица, но уви нищо не може при мен да е просто и  не усложнено. При профилактичен преглед от работа ми установиха от цитонамаската  ІІІА с лезии с HPV. Утре съм при дока си за да повторим цитонамската или там каквото той реши.
Поискай мнение и от още един доктор Winkи спокойно , горе главата  Winkрезултата ти не е чак толкова лош Wink

# 85
  • Мнения: 3 988
mimzy, декември 2005 отидох на преглед, защото септември бяхме започнали да бебеправим и аз реших, че не искам да чакам много.  Confused Прегледаха ме - ПАП 1. Всичко нормално. Януари 2007 отидох при друг гинеколог - колежка на мъжа ми, която се занимава и със стерилитет. Прегледа ме - ПАП 4А / ЦИН 3 с карцинома ин ситу.
Жената ми каза, че за 1 година и един месец не може да се получи скок от ПАП 1 до ПАП 4А. Не знам може ли или не може, за това не споря. Но все си мисля, че са ми объркали цитонамазката в предната лаборатория, а ако не и самия лекар - много "вятърничав" беше. Гинеколожката потвърди моите съмнения, че е по-вероятно да е грешка. Самата тя ме прати на контролна цитонамазка в Университетските клиники.

Gorska_Kitka, mimzy правилно те е посъветвала да потърсиш поне още едно мнение. Моят пример, както и този на mimzy, показват, че понякога се случват грешки.
sanitamm, отиди и при друг гинеколог - само за една цитонамазка. Не мисля, че ако кажеш истината на твоя лекар, той ще се разсърди, че искаш още едно мнение.

# 86
  • Мнения: 141
cubbit, mimzy, може ли да ме насочите къде другаде бих могла да отида за контролна проверка?
Между впрочем, аз съм на мнението, че всичко това си го докарах от прекалено много стрес- много ги изживявам нещата, както в работата, така и извън. Знам, че е глупаво да се стресирам за такива неща- все пак това не е на живот и смърт, но уви. Сега съм решила да се отдам на много спокойствие, да откажа цигарите, да направя една програма за прочистване на организма и да си засиля имунната система с рационално хранене- повече плодове и зеленчуци, по- качествена храна и естествено моята любима хранителна добавка- Елеутерокок. Може да ви звучи смешно, но този Елеутерокок е голяма работа. Бях си купила преди време, че все се чувствах уморена и докато ги пиех капките, разтворени във вода се чувствах много енергична. Освен това, друго, което ми беше направило впечатление, че оказа влияние и върху тези PAP. Когато почнах да го пия бях PAP2, а на следващата цитонамазка- PAP1. Незнам.... Въпреки всичко си мисля, че всичко идва от "главата" на човек. Човекът е така устроен, че с мислите си както може да се вдигне на крака, така може и да се сломи тотално.

Мисля да говоря с лекарката си и за едни хранителни добавки за укрепване на имунната система от Aqua Source. Една позната за няколко месеца от PAP3D, отиде на PAP2. А пък една моя приятелка пък все ми разправя за някакви продукти на АЛОЕ, та се чудя...Ще видим.. мисля за какви ли не вече неща... Дано лечението да може да се съчетае с имуностимулатори, защото въпреки всичко аз си мисля, че причините за лошото здравословно състояние се дължат на стрес и отслабване на имунната система.

  bouquet за всички вас момичета.

# 87
  • Мнения: 151
cubbit, mimzy, може ли да ме насочите къде другаде бих могла да отида за контролна проверка?
Между впрочем, аз съм на мнението, че всичко това си го докарах от прекалено много стрес- много ги изживявам нещата, както в работата, така и извън. Знам, че е глупаво да се стресирам за такива неща- все пак това не е на живот и смърт, но уви. Сега съм решила да се отдам на много спокойствие, да откажа цигарите, да направя една програма за прочистване на организма и да си засиля имунната система с рационално хранене- повече плодове и зеленчуци, по- качествена храна и естествено моята любима хранителна добавка- Елеутерокок. Може да ви звучи смешно, но този Елеутерокок е голяма работа. Бях си купила преди време, че все се чувствах уморена и докато ги пиех капките, разтворени във вода се чувствах много енергична. Освен това, друго, което ми беше направило впечатление, че оказа влияние и върху тези PAP. Когато почнах да го пия бях PAP2, а на следващата цитонамазка- PAP1. Незнам.... Въпреки всичко си мисля, че всичко идва от "главата" на човек. Човекът е така устроен, че с мислите си както може да се вдигне на крака, така може и да се сломи тотално.

Мисля да говоря с лекарката си и за едни хранителни добавки за укрепване на имунната система от Aqua Source. Една позната за няколко месеца от PAP3D, отиде на PAP2. А пък една моя приятелка пък все ми разправя за някакви продукти на АЛОЕ, та се чудя...Ще видим.. мисля за какви ли не вече неща... Дано лечението да може да се съчетае с имуностимулатори, защото въпреки всичко аз си мисля, че причините за лошото здравословно състояние се дължат на стрес и отслабване на имунната система.

  bouquet за всички вас момичета.
Отиди при доц.Кърлов,той за мен е най-добрия специалист , а вярвай ми - обиколих всичките светила. Именно той ме оперира , защото е ГОЛЯМ специалис и е онколог-гинеколог! Човека е на първо място ЧОВЕК , а това е много важно. Възрастен е и е (или е бил-не разбрах точно) шеф на Гинекологията в Онкологията(Ракова болница-София).Ако искаш ще ти пратя телефона му  WinkИмам му 100% доверие , защото с времето разбрах колко хора е спасил и колко много деца са се родили на негови пациентки ,почти отписани от негови колеги ConfusedРеже точно колкото е необходимо и нито милиметър повече Simple SmileКазвам това,защото двама лекари преди него (големи светила )ми казаха,че може и да се наложи да ми махнат матката Cryа той каза - Не се притеснявай,нищо няма да вадиме WinkМлада си и деца ще искаш да раждаш. Колегите му се презастраховат ,а не им пука ,че вадейки матката на 32-годишна жена БЕЗ ДА Е НАЛОЖИТЕЛНО и съсипват живота Cry Cry CryАко решиш , иди при него за второ мнение.Заслужава си да чуеш и неговото ,пък после сама ще решиш какво да правиш и на кой лекар ще се довериш! А за имунната с-ма имам много лесна и вкусна рецепта и е изпитана. Ще я пусна утре,защото не искам да объркам съставките, а рецептата е в майка ми WinkУспех желая от сърце и , ако с нещо мога да бъда полезна - насреща съм Wink

# 88
  • Мнения: 141
Момичета,
сега пък се главоблъскам за друго. Понеже правим опити за бебе, ако се е получило този месец, незнам дали няма да е зле с този резултат от цитонамазката( ПАП3Д). Аз разбрах за състоянието ми след като ми беше минала овулацията и днес докато си говорихме с една колежка, която определено не знае, че бебеправим ми каза да се пазим докато не ми се подобри резултата.  Rolling Eyes Просто незнам как ще могат да се съвместят една евентуална бременност с ПАП3Д. Ако се окаже, че не съм бременна, ще се пазим докато се излекувам, но ако съм бременна...???
Незнам, каквото има да става ще става.... А междувременно смятам да потърся още едно мнение и сигурно ще се свържа с доц. Кърлов, който го беше препоръчала mimzy.  bouquet

# 89
  • Мнения: 151
Това е рецептата за имунната система. МРАЗЯ мед Confused,но в момента ми се налага (след конизацията) и затова взимам.


0.500 кг.  мед
25 пресни листа индрише - нарязани много ситно
25 сурови бадеми       -  смляни в кафемелачката
5 лимона (със корите) - смляни на машинката за месо
0.10 мл. тинктута  глог (половин шишенце от аптеката)
0.10 мл. тинктура  валерян (половин шишенце от аптеката)


Всияко това се обърква и се взима по една супена лъжица - три пъти на ден , 30 мин. ПРЕДИ хранене.  Всъшност , ядете или не ,трябва да го взимате 3 пъти на ден. Пробвайте го - наистина помага Wink

Общи условия

Активация на акаунт