За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 142 084
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Аз бях с ПАП 3б , ЧПВ, кандида и тн. След лечение на кандидата, преглед при друг лекар, колпоскопия и биопсия резултата беше ПАП 2, без дисплазия. За мое най-голямо учудване. Минах само с лазерно изгаряне на раничката (двете).

Така че, не винаги ПАП 3 е толкова страшен резултат. Винаги е възможна промяна към по-добър. Може би една от причините е и че аз прекалено много вярвах, че няма да ми е нужна конизация и се уверявах, че съм здрава.  Wink

# 136
  • Мнения: 22 776
dobronamerena, честита ти бременност първо!  Hug
Много дълго (от май до сега) си с ПАП 3. Пробвайте консервативно лечение, консултирай се, ако трябва и с други лекари.
На много места съм чела, че оставят жените да си бременеят и след това се лекува високия ПАП.
Пожелавам ти успех. fingerscrossed
Peace Подкрепям,прочети първа тема ЗА ПАП 3б.Тити е бременна в този момент:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0

# 137
  • Мнения: 48
здр,аз съм нов потребител. Както се досещате съм с диагноза ПАП  3а,правиха ми само цито,и ми взеха влагалищен секрет при което се оказа че имам кандида-гъбички и някакви др.бактерии,изписаха ми изоприносин и полижинакс.Много се стреснах,лекарката изобщо не ми обясни какво е Пап 3,разбрах всичко от форума.АЗ живея във В.Търново някой може ли да ми препоръча лекър.И ако на някой са му изписвали тези лекарства да каже дали имат ефект.Благодаря предварително

# 138
  • Мнения: 1 475
здр,аз съм нов потребител. Както се досещате съм с диагноза ПАП  3а,правиха ми само цито,и ми взеха влагалищен секрет при което се оказа че имам кандида-гъбички и някакви др.бактерии,изписаха ми изоприносин и полижинакс.Много се стреснах,лекарката изобщо не ми обясни какво е Пап 3,разбрах всичко от форума.АЗ живея във В.Търново някой може ли да ми препоръча лекър.И ако на някой са му изписвали тези лекарства да каже дали имат ефект.Благодаря предварително

Полижинакса предполагам са ти го изписали за гъбичките, въпреки, че според мен това не е най-точното лекарство за лечение на гъбички, аз доколкото знам се използва предимно за възпаления на шийката на матката и влагалището и бактериални инфекции!Не мисла, че ще ти помогне за гъбичките, почти на 99%съм сигурна!
Изопринозина в момента е един от най-силните имуностимулатори на бълг. пазар- аз лично съм пила, но нещо не ми понесе и го спрях пих вместо него Есберитокс и Цитросепт!!

За групата 3А другите девойки, предполагам ще ти отговорят какво означава, аз не съм компетентна, въпреки, че съм конизирана, бях с нормална 2 -ра група, но с дисплазия Embarassed

# 139
  • Мнения: 1 475
здр,аз съм нов потребител. Както се досещате съм с диагноза ПАП  3а,правиха ми само цито,и ми взеха влагалищен секрет при което се оказа че имам кандида-гъбички и някакви др.бактерии,изписаха ми изоприносин и полижинакс.Много се стреснах,лекарката изобщо не ми обясни какво е Пап 3,разбрах всичко от форума.АЗ живея във В.Търново някой може ли да ми препоръча лекър.И ако на някой са му изписвали тези лекарства да каже дали имат ефект.Благодаря предварително

Полижинакса предполагам са ти го изписали за гъбичките, въпреки, че според мен това не е най-точното лекарство за лечение на гъбички, аз доколкото знам се използва предимно за възпаления на шийката на матката и влагалището и бактериални инфекции!Не мисла, че ще ти помогне за гъбичките, почти на 99%съм сигурна!
Изопринозина в момента е един от най-силните имуностимулатори на бълг. пазар- аз лично съм пила, но нещо не ми понесе и го спрях пих вместо него Есберитокс и Цитросепт!!

За групата 3А другите девойки, предполагам ще ти отговорят какво означава, аз не съм компетентна, въпреки, че съм конизирана, бях с нормална 2 -ра група, но с дисплазия Embarassed

# 140
  • Мнения: 22 776
здр,аз съм нов потребител. Както се досещате съм с диагноза ПАП  3а,правиха ми само цито,и ми взеха влагалищен секрет при което се оказа че имам кандида-гъбички и някакви др.бактерии,изписаха ми изоприносин и полижинакс.Много се стреснах,лекарката изобщо не ми обясни какво е Пап 3,разбрах всичко от форума.АЗ живея във В.Търново някой може ли да ми препоръча лекър.И ако на някой са му изписвали тези лекарства да каже дали имат ефект.Благодаря предварително
Предполагам след лечението на бактериите и гъбичките ще пуснете пак цитонамазка.Искай и колпоскоп да ти направят,за да се види има ли изменения по маточната шийка.3А е неопределен резултат,може да се дължи на възпаление,може да имаш някаква диспазия.Само това ли пише на цито-то?

Искам да кажа за моя статус,сега говорих с лекаря,излязла е цитонамаката:
ПАП 2,единични кандида,единични левкоцити,без клетъчни изменения.След цикъл ще си слагам свещички Гинопаварил/3бр./от 150 мл./без секс 3-4 дни/ и аз ,и мъжа ми ще пием Микомакс ,по една таблетка.След втори цикъл 1 свещичка Ломексин/без секс 1 седмица/ След трети цикъл пак на преглед с колпоскоп и ако ги има двете бели огнища,направо ще ме горят.Туй то,др.Ганчева каза,че няма нищо страшно засега,да дишам спокойно.

# 141
  • Мнения: 27
Благодаря за подкрепата, момичета! Прочетох в темата за Тити и това ми вдъхна надежда. Днес ще се консултирам с Кърлов, а след това мисля да потърся мнение и от Чернев.

# 142
  • Мнения: 22 776
Благодаря за подкрепата, момичета! Прочетох в темата за Тити и това ми вдъхна надежда. Днес ще се консултирам с Кърлов, а след това мисля да потърся мнение и от Чернев.
Чакаме добри новини,успех. Hug

# 143
  • Мнения: 48
благодаря за информацията,да се надяваме че всичко ще бъде ок

# 144
  • Мнения: 819
 Момичета, пуснах този си пост в друга тема, но явно не е за там, така че го копвам тук.

Здравейте момичета.Моля ви се помагайте, че  съм изпаднала в ужасна криза.Отивам миналата седмица, правя си цитонамазка и какъв е резултата.
 Поставени са ми групи по ПАП ІІІа и ІІІб.И отдолу причините за Б-кръв, левкоцити, метапластични клетки.По-надолу в изследването е маркирано поленце  с Високостепенни ПИЛ.В понеделник отивам пак при доктора.Прегледа ме отново, и коментирахме резултатите от цитонамазката.Честно казано, доктора не ме изплаши, но и не ме успокои.Изписа ми противозачатъчни и антибиотици.Започнах противозачатъчните в понеделник.Каза ми на 17-ия ден да му звънна и да ми каже кога да отивам пак в София, защото трябва да ми се прави кюретаж и да ми се вземе биопсия.Четох доста по темата, но нещо пак не съм наясно с нещата, и доктора не ми  внесе  просветление.Ако някоя от вас може да ми разясни какво означава резултата от цитото, и да ми обясни защо    се налагат тия манипулации, ще съм безкрайно благодарна.Хвърлиха ме в някакъв ужас и непрестанни мисли само за това.Усещам как се скапвам.
 Помагайте моля. Sad
П.П.-Забравих да добавя, че ме изпрати да си направя пълна кръвна картина, и изследване за кръвногрупова принадлежност, а това още повече ме стресна.

# 145
  • Мнения: 87
Ей,момичета,къде се изгубихте?Не влизате ли вече в тая тема?

# 146
  • Мнения: 3 988
evita_fr, пишем много активно тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340170.0

# 147
  • Мнения: 87
Благодаря!  Embarassed

# 148
Здравейте момичета,някой знае ли точно в коя болница и как може да се свържем с доц.д-р Кърлов.Ако някой ми отговори много ще съм благодарна.
Приятен и пълен с усмивки ден.  bouquet

# 149
  • Мнения: 3 988
доц. Кърлов, GSM: 0887 782 660

Ако искаш питай в тази тема за повече информация. Мисля, че имаше момичета, които са ходили при него.

Общи условия

Активация на акаунт