Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 апр. 2008, 18:49 ч.

Лесно ли се обиждате и засягате?

• 3 530
  • 81
  •   1
Отговори
Известно е , че жените са по-докачливи, обръщат повече внимание на детайлите и дребните неща, които говорят за много неща, по-наблюдателни, по-чувствителни, обидчиви, засягат се лесно, палят се лесно, а мъжете в повечето случаи дори не разбират защо жената се "разлютва"?! Какви сте вие?! Как приемате отношението към вас, ако то според вашите разбирания не е уважително, как реагирате?

# 1
  • София
Не, падам си малко дебил Mr. Green Когато усетя, че някой незначителен е успял да ме засегне, осъзнавам, че нещо не ми е наред в душицата. Когато всичко ми е наред, въобще не ми пука Sunglasses

# 2
Зависи от кого идва "обидата". От близък човек се засягам понякога доста повече, отколкото трябва. От непознати или слабо познати индивиди в повечето случаи не ми пука.

# 3
  • Пловдив
Не, по принцип съм доста търпелив човек в това отношение. Освен това имам чувство за хумор и автоирония.
Човек трябва доста да си е позволил, за да се обидя или да ми е мн., мн. близък.

# 4
  • София
Трудно някой може да ме обиди, а когато успее се старая да не го показвам.

# 5
  • София
 Могат да ме засегнат и обидят думи и поведение само на най-близките ми хора, на тези, които обичам най-много (съпруг, майка, сестра и 3-4 приятели).Извън този списък на никой не се връзвам.

# 6
Могат да ме засегнат и обидят думи и поведение само на най-близките ми хора, на тези, които обичам най-много (съпруг, майка, сестра и 3-4 приятели).Извън този списък на никой не се връзвам.

Чета една книга в момента "Изкуството да не пречим сами на себе си" и в нея много се говори за гнева, който произлиза от нараняване от най-близките и то в ранно детство, което е повод и като възрастни да отключваме гнева си в ситуации, които ни отхлюпват психичната раничка от миналото, и често пъти повода е незначителен, но понеже ни напомня на стара рана и ние реагираме болезнено.
Така пренасяме модела на семейни взаимоотношения и извън семейството, а това не винаги е добро.
Да, и аз не обръщам внимание на хора,които не са ми важни и каквото и да кажат или направят не може да ме засегне, но някой близък да прояви недобро отношение директно или индиректно с поведение или думи или мълчание, могат с дни наред да ме изкарат от равновесие, а реакцията ми понякога е неразбрано силна от тези към които е насочен гневът ми?!

# 7
  • 32° 6′ N, 34° 49′ E
 newsm78 Аз ще съм първата, която си признава без притеснение - да, лесно се обиждам.  Sick

Натъквала съм се на липса на такт, на грубо отношение и преднамерена враждебност от хора, към които моето отношение е било добро; не ги оправдавам, бих ги извинила, но не си кривя душата да отричам, когато нещо ме обижда.

# 8
  • София
Много лесно Crazy,познати,непознати,роднини.....няма значение.
Но пък умея да отвръщам подобаващо Joy newsm48!

# 9
Голямо перде съм.... не е много женствено, но пък си се чувствам супер така

# 10
  • при моите принцеси
Яхвам метлата за секунди.И съм неудържима.на никой не оставам длъжна. Whistling

# 11
  • София
АМи, да, много лесно могат да ме обидят или поласкаят.
Голямо анализиране пада в главицата ми на всяка дума, която чуя, особено от близките ми.

# 12
  • София
Обиждам се сериозно само на най-близките ми хора, но и бързо прощавам. Не съм злопаметна и даже често ми се е случвало да забравя, че се сърдя.  Wink

# 13
  • Stara Zagora

Могат да ме засегнат хора които са ми близки,но от чуждите почти не ми пука за да не  кажа изобщо.

# 14
  • Gorni Bogrov
Яхвам метлата за секунди.И съм неудържима.на никой не оставам длъжна. Whistling
тези 2те ме опреличават най-добре

Могат да ме засегнат хора които са ми близки,но от чуждите почти не ми пука за да не  кажа изобщо.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт