Да можеше тъй на шега, септември да дойде СЕГА!

  • 13 137
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 7 673
взимали са ми само кръв и урина и никакви други изледвания,трябва ли да се притеснявам
А на колко си години?
Аз с първите две деца нищо освен кръв и урина не съм правила като изследване. Бях съответно на 20 и на 32 години. Wink
Оппс, и цитонамазка се прави при всички случаи!
п.с хрумна ми нещо 'Нетърпеливи тати и мама чакат Септемврийска рожба засмяна"...понеже милото ми говореше колко бил нетърпелив да се роди мъничето и ми дойде това на акъла...
Колко мило се е изказал твоето мило Grinning

# 286
  • Мнения: 14
Момичета, аз също нямам картон в себе си. Всичко ми стои при лекаря на ЖК. И всичките ми изследвания са при него. Но аз си правя копия преди да му ги занеса, защото ходя и при друг лекар да мога да му ги показвам. Може би си зависи от практиката на лекаря. НО сега като се замисля е логично картона да си стои в мен по всяко време. Недай боже да се наложи нещо спешно.  Thinking

ninka3103, освен кръв и урина по здравна каса ти се полагат микробиология и цитонамазка в първия триместър. На мен не ми е правена цитонамазка. Лекарят ми обясни, че ще я направим след раждането, защото по време на бременността винаги имало отклонения. Също така по здравна каса ти се полагат само две ехографии, което е повече от смешно. Но в такава държава живеем. А за мамите с отрицателен резус фактор се полагат две безплатни изследвания за антитела и едно допълнително, ако преди това жената е имала проблеми - спонтанни аборти и прочие.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 16:33 от neni78

# 287
  • Мнения: 288
на 28г. съм,незнам момичета кое е редно но като слушам колко изледвания има и на мен никой и дума не ми е обелвал незнам.........

# 288
  • Мнения: 133
ninka3103, добре са ти обяснили момичетата за изследванията по здравна каса. И на мен не ми е правена МБ, цитонамазка, както и МБ на урина и моя лекар все нещо се ослушва  #Cussing out Но в петък като го посетя свалям гащи и докато не вземе цитонамазка няма да мръдна  Crossing Arms
А иначе аз в първи триместър още си пуснах на моя глава трихомони (защото си ги пускам всяка година, заедно с цитонамазката), токсоплазмоза (защото гледам коте) и рубеола (защото като лекарско чадо нямам детски картон - нали децата на обущаря ходят боси  Joy).

# 289
  • Мнения: 3 926
Също така по здравна каса ти се полагат само две ехографии, което е повече от смешно. Но в такава държава живеем.
Тук може леко да поспорим Hug Две ехографии са напълно достатъчни. Всъщност мисля, че са три но все тая. При нормална бременност няма какво да се ръчка и чопли това бебе и само да се наблюдава Peace Колкото и безвреден да е апаратът все пак си има натиск върху матката, майката е легнала по гръб, което не е най-удобното положение за бременна... Изобщо поне това ни е като на всички останали по белия свят. Като прибавиш и това, че си самоходим на ФМ, което както виждате и чужбинските мами правят... ами какво повече Wink Все пак най-голямата атракция е като се роди бебето, не преди това Grinning

И аз пак да подхвана темата за болниците и раждането, че вчера ми се обади една много, много разтроена маминка. Родила е в Окръжна (но не знам дали разбрах правилно) и бебетата не си е виждала 20 дни. Всъщност откакто ги е родила. Естествено заченати близначета, родени близо до термин с тегло по малко над два кг. всяко (което за двойка си е чудесно) Grinning Не й дават да влиза при тях и не ги е виждала изобщо. Не всеки ден са съгласни да й дават инфо по телефона. В момента и двете дечица са с някаква вътреболнична инфекция. Та... Това не го казвам, за да ви плаша или хвърлям в разни черни мисли. А просто - осведомете се какви са правилата в неонатологичните отделения там, където ще раждате. Дори на доносено и нормално родено бебе може да му се наложи да поседи два дни в кувьоз. И си представете два дни да не ви пуснат да го видите Confused или да не ви дават информация. Освен това са й казали да цеди и да хвърля кърма... Добре поне, че за това можах да й помогна. Обаче просто искам да ви обостря вниманието в тази насока Hug Не желая с никоя от нас да се случват такива неща, още по-млако да не й разрешават да вижда бебето си. Cry Тъй че - Питайте. Питайте за всичко предварително Rolling Eyes

# 290
  • София
  • Мнения: 7 673
на 28г. съм,незнам момичета кое е редно но като слушам колко изледвания има и на мен никой и дума не ми е обелвал незнам.........
Не ти е обелвал точно затова, защото си на 28 Hug

# 291
  • Мнения: 934
Иринче, защо не пробваш при д-р Димитрова или Марков за амнио-то? Мисля, че там е с направление и не се плаща допълнително.... Rolling Eyes

# 292
  • Мнения: 14
Да, Асе, 2 ехографии се полагат по Здравна каса при необременена бременост, което ще рече да си нямала предишни аборти, мъртвораждания и прочие. А при обременена бременнст се полага допълнително още една. Има обаче лекари, които на ЖК правят повече ехографии без да искат да им се заплаща допълнително за това. Но има и такива, които си чакат паричките. Не знам, за мен не е нормално да са само две. Точно затова ходим при други лекари и си правим ФМ и така нататък. Аз лично ходя и на друго място, за да се чувствам по-спокойна.
Ninka 3103, забравих да спомена, че по касата се полага и следене на сърдечните тонове, не помня от коя седмица обаче.

# 293
  • Мнения: 288
благодаря ви момичета,Иринче успокои ме Heart Eyes.Иначе всеки път ме гледа на видеозон

# 294
  • Мнения: 571
След като са само две си представете и как траят по 2-3- минутки #Crazyкак да се чувствате спокойни така!!Аз не бих могла!!ако са двечки само и ако се гледа бебето подробно и се получи отговор на въпросите които ни вълнуват ОК така да е!Но ако никой не ти каже нищо и гледа да претупа гледането на ехографа някак си няма как да не искаме да отидем на допълнително място  ThinkingАз лично не съм по здравната каса а съм на абонамент при определен лекар и всеки месец се полагат кръв урина и ехограх +цитологично изследване и микробиология/не са ми правени/но СЪМ СИ ЗАПИСАЛА по мое желание час за ФМ защото на тея ехографи доки гледа колкото за снимката на бебо!!!!Не съм доволна от това и не ми стига/споменах фрапантния случай с плацентата ooooh!/за това най добре да си ида и да ми кажат каквото ме интересува Peace
аз нямам и време да си видя бебето по този начин-Ето го ЩРАК снимка и "айде сега да даваш кръв"

# 295
  • София
  • Мнения: 7 673
И моят гинеколог винаги ме гледа на ехограф и предишната бременност и сега, а съм по ЗК. С първото не помня дали изобщо имаше практика да се гледа с ехограф newsm78

# 296
  • Мнения: 145
Здравейте мили момичета Simple Smile

Много страници сте изписали, но аз съм търпелива и любопитна и ги изчетох всичките  Hug Peace
ninka3103  и аз се  радвам, че в тази хубава темичка има мами от Габрово   bouquet Ти при кой лекар ходиш на консултации? Аз съм при д-р Анчева. Прочетох, че на теб не са ти правили никакви други изследвания досега, освен кръв и урина. Да ти кажа и на мен д-р Анчева не ми е правила дуги - само ми вземаха кръв и урина. Разбрах, че съм 0 отрицателна кръвна група ( която е несъвместима с кръвната група на бащата) , тъй че тя каза, че другата седмица като отида на преглед ще ми пусне кръвни изследвания за антитела.
danip , благодаря ти за информацията във връзка с  ФМ в Пловдив. Другата седмица като отида на доктор ще споделя, че бих искала да си направя такова изследване за мое спокойствие и ще видя какво ще ми каже.
Честито на всички мамчета, които вече знаят пола на бебчетата си  bouquet Аз не зная какво ще е моето, но си мисля, че ще е момиченце Party Praynig

Хайде приятна вечер на всички  bouquet Hug

# 297
# 298
  • Мнения: 145
ninka3103    благодаря ти за ЛС Hug  bouquet

# 299
  • Мнения: 14
След като са само две си представете и как траят по 2-3- минутки #Crazyкак да се чувствате спокойни така!!Аз не бих могла!!ако са двечки само и ако се гледа бебето подробно и се получи отговор на въпросите които ни вълнуват ОК така да е!Но ако никой не ти каже нищо и гледа да претупа гледането на ехографа някак си няма как да не искаме да отидем на допълнително място  Thinking

Mirkata21, напълно съм съгласна с теб .

Общи условия

Активация на акаунт