Кой разбира от компютри?

  • 804
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 536
Здравейте,който знае да помага,начинаеща съм.
Така,реших и аз да се науча да свалям филми(с торент програма) от интернет и при първия опит-проблем.
Информация не мога да намеря . newsm78 newsm78 newsm78
Свалих филм със субтитри(български),които обаче при мен излизат като някакви странни ,неразбрани знаци.Какво ли не опитах,как ли не се въртях из менюто,не и не.
Филма е изтеглен от замунда а аз не съм в БГ.може ли затова да се получава така?
Някой може ли да ми каже какво да правя,благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 505
С какъв Player го гледаш този филм?

# 2
  • Мнения: 1 536
С windows media съм,имам още една програма(VLC media player) но ми е трудно да я използвам,сложно меню и не разбирам английски.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Отваряш файла със субтитрите в note pad. Ако пак е със странни знаци, затваряш и отваряш с Word - той ще те пита как да разкодаира файла - избираш Cyrilic Windows - тогава ще ти се отвори нормално на български, запазваш файла в Unicode encoding. Има и друг по лесен начин - в регионалните сеттинги слагаш България.

# 4
  • Мнения: 505
Дясно на мишката върху екрана, когато си пуснала Windows Media Player - Captions and Subtitles - Defaults - Captions and Subtitles -Bulgarian

Пробвай така.

# 5
  • Мнения: 1 536
Отваряш файла със субтитрите в note pad. Ако пак е със странни знаци, затваряш и отваряш с Word - той ще те пита как да разкодаира файла - избираш Cyrilic Windows - тогава ще ти се отвори нормално на български, запазваш файла в Unicode encoding. Има и друг по лесен начин - в регионалните сеттинги слагаш България.
Дано не ти прозвуча тъпа,ама компютъра ми е без WORL,windows xp е,но просто няма.Можеш ли да ми кажеш къде ,в кое меню са регионалните настройки?
субтитрите са в торента(каквото и да означава?)

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 179
Отваряш файла със субтитрите в note pad. Ако пак е със странни знаци, затваряш и отваряш с Word - той ще те пита как да разкодаира файла - избираш Cyrilic Windows - тогава ще ти се отвори нормално на български, запазваш файла в Unicode encoding. Има и друг по лесен начин - в регионалните сеттинги слагаш България.
Дано не ти прозвуча тъпа,ама компютъра ми е без WORL,windows xp е,но просто няма.Можеш ли да ми кажеш къде ,в кое меню са регионалните настройки?ще пробвам и това.

Start menu - Settings - Control Panel - Regional and Language Settings

# 7
  • Мнения: 1 536
Дясно на мишката върху екрана, когато си пуснала Windows Media Player - Captions and Subtitles - Defaults - Captions and Subtitles -Bulgarian

Пробвай така.
Пробвах,няма промяна

# 8
  • Мнения: 1 536
май намерих субтитрите в торента но не ми се отварят,пише че е архив NFO и не може да се отвори защото може или да е повреден или непознато издание(в превод от гръцки)

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 179
май намерих субтитрите в торента но не ми се отварят,пише че е архив NFO и не може да се отвори защото може или да е повреден или непознато издание(в превод от гръцки)

NFO разширението няма нищо общо със субтитрите

# 10
  • Мнения: 505
верно ако мислиш NFO то за субтитрти, няма да тръгне. Това, което ДИР ти е казал, също е възможно да е проблем и да го отстраниш оттам - Start menu - Settings - Control Panel - Regional and Language Settings. Файла на субтитрите обикновено завършва на .sub

# 11
  • Мнения: 4 111
сузи, имах същият проблем и го оправих по този начин - http://bghelp.co.uk/forums/showpost.php?p=137886&postcount=55 обърни внимание на точка 6.

Общи условия

Активация на акаунт