Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Интересува ме, пускат ли се тези изследвания, когато детето навърши 2 години, защото нашата педиатърка каза, че не се полагат.
Цитирай

незнам точно и аз

Да  естествено .Ние сега изкарахме за яслата  Peace
Цитирай

Стара Загора

И аз съм правила  Peace
Цитирай

Ние не сме правили на 2 г.,никой не ми е казал,че трябва.Сега сме на 2 г и 4 месеца и си ги изпросих сама от личната.Направихме ги.
Цитирай

там край морето- Варна

Питах нашата лична лекарка преди време и тя ми обясни, че такива изследвания се правят задължително на 6 месеца, 1 година и на 3 години. Ако искаме ние на 2 години и в момента има парички и направления може да ни пусни, но не са задължителни.
Цитирай

Варна

Благодаря ви за отговорите.Исках да разбера, за да знам дали да настоявам да ни пусне тези изследвания профилактично.
Цитирай

Не се полагат изследвания на кръв и урина на 2 годишна възраст.Такива се правят ако тази възраст съвпадне с пускането на детето на ясла.На 3 г.има кръв и урина от здравната каса.
Цитирай

софия

И ние не правихме на 2 год. Правихме като тръгваше на ясла, т.е. на 2,6 г.
Сега, когато направи 3 год., педката каза, че се взема само кръв, но не и урина.
Цитирай

Пловдив

Явно не се полагат, защото и на нас не ни ги дадоха. Аз не съм и настоявала, направихме ги, защото точно по това време я заболя коремчето и аз айде отсреща в лабораторията. Пълна кръвна картина (ПКК) е 4 лв, беше готова след 5 мин.! Дето ще се разкарвам 2 пъти, просто не си струва.
Цитирай

в един друг свят...

На две годинки мисля имаше ваксина и не се правят изследвания.
Цитирай

София

Ние сме на 3г. и сега с много зор си изпросихме, а то ни се полагало newsm78.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.