захранване, пъпчици???

  • 4 174
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Момичета в момента започнах захранване на бебо и в тази връзка да ви питам, какво представляват пъпчиците, ако дадена храна не му понесе и къде най-често се появяват и по много ли, защото на него му се появиха няколко на брадичката от едната страна и вече доста време не се скриват, но не знам защо си мисля, ч е това по скоро е от стичащата се храна докато се напапка, отколкото да е алергична реакция, а пък и от пюре от круша??? знам ли, какво е вашето мнение? Снощи пък забелязах няколко пъпки и под едната му мишничка, но може пък да е останала влага там........ и друго, как се третират тези пъпки, за да ги махна??
И друго да ви питам, след оризова каша, каква друга мога да давам?

# 1
  • Мнения: 1 062
При всяко дете реакцията може да е различна. Ако имаш съмнения за нещо по-добре изчакай малко и не давай круша, както е в случая. При моето бебе имаше реакция от броколите - няколко пъпчици по бузките. Изчаках седмица и половина и опитах пак с много малко количество и нямаше проблем. Сега изчакай няколко дни и опитай с нещо друго. Ябълка примерно. Аз след оризовата каша започнах да захранвам с картоф. И така започнах да въвеждам зеленчуците. Ти не пишеш какво си въвела до сега. Но щом даваш круша, предполагам, че въвеждаш плодовете - дай ябълка.

# 2
  • София
  • Мнения: 389
ами аз за сега въведох тиква, ябълка, круша и оризова каша. Пъпчиците се появиха някъде в средата между крушата и оризовата каша. От вчера вече спрях крушата, давам само ябълка, дано изчезнат. А третират ли се с нещо?

# 3
  • Мнения: 554
По брадичката може да е от лиги и търкането на някоя играчка, за мишничката незнам, но ако има обрив той е доста видим и не се третира с нищо без консултация с лекар. Когато моята дъщеря се обрина от храна, целият и корем беше в пъпчици, после и гръбчето и лицето.

# 4
  • Мнения: 690
мисля, че ако е алергия, трябва да са повече пъпчици, по лицето и тялото, както и червени петна  Peace и при Жоро излизат чат-пат пъпки, но си изчезват  Peace
ако питаш за каша - можеш да вземеш безмлечна ябълкова на Хумана и да си добавяш от твоето мляко  Peace много я харесват дребусите  Peace

# 5
  • Мнения: 1 062
Не не се третират с нищо, ще минат сами. А не е задължително пъпчиците да са много. Зависи до колко силно реагира организма. Възможно е и да не е това, но според мен нищо не пречи да се презастраховаш и да поизчакаш преди следващия прием на съмнителните храни.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сами ще завехнат и махнат

# 7
  • Мнения: 69
На моето бебе излязоха алергични пъпки от морков. Бяха на лицето и излязоха на третия ден от захранването. Съвсем мъничко връхче със силно зачервено около него- големината на червеното беше колкото нокът. Излизаше по една пъпка всеки ден, докато не спрях моркова.

При всички е различно. Спри крушата, за да видиш дали ще изчезнат.

# 8
  • Мнения: 192
Темпото, с което захранваш 4-месечно бебе е доста сериозно. Моят съвет е да го намалиш малко.
И не бързай с ябълковата каша на Хумана, тя съдържа царевично нишесте, а царевицата е силен алерген.

# 9
  • София
  • Мнения: 389
Темпото, с което захранваш 4-месечно бебе е доста сериозно. Моят съвет е да го намалиш малко.
И не бързай с ябълковата каша на Хумана, тя съдържа царевично нишесте, а царевицата е силен алерген.


Аз самата също не съм привърженик на ранното захранване, НО, тъй като бебко ми наддава бавно, а и стартирахме с тегло 2500, реших да избързам най-вече с кашата и честно казано вече има резултат, наистина наддава добре, а относно пюренцата тях пък решх да ги включа заради трудното му изхождане и също има леко подобрение, така че всичко е индивидуално, ръководи те самото дете!!!

Общи условия

Активация на акаунт