Взимате ли магнезий по време на бременност?

  • 61 489
  • 140
  •   1
Отговори
Интересно ми е защото аз през пзрвата бременност не взимах магнезии, а сега доктора каза да взимам за да не родя по рано, понеже първото ми детенце е родено 2 седмици преди термина и се роди 2.700.Дали наистина магнезия спомага за навременно раждане, има ли някой опит? Аз го пия от 23 седмица и 6те го пия до края .

# 1
  • Мнения: 728
Да -от 7м. 3Х1 под формата на Магнерич-10дена,после 2Х1 до деня на раждането-само това ,че го приемах ми помагаше срещу контракциите и допринесе детето ми да се роди само 10дена преди термина.

# 2
  • Мнения: 331
Доколкото знам, магнезий се пие за намаляване или предотвратяване на контракциите - и аз пих, докато бях бременна, от 7-мия или 8-мия месец нататък. Всичките ми познати бременни са го пили - профилактично малко или много. Мисля, че напоследък се предписва масово.

# 3
  • Мнения: 5 391
Първият път пих не много редовно, но вторият бях стриктна и нямах крампи и контракции.

# 4
  • Мнения: 491
Да,пиех до 3-4 месец.

# 5
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Пиех го от 2 месец до края на 6 тия  Peace

# 6
  • Мнения: 307
Пиех го през по- големите месеци на втората си бременност - родих 2 седмици преди термина и се радвам ,че не беше по-рано. Но по време на първата си бременност абсолютно нищо не съм пила.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пиех, защото имах крампи.

# 8
  • Мнения: X
Пих и през двете от петия месец до края. Направо съм най-големия спонсор на производителите на Магнерич.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 374
от 5 месец до края пиех Магнерот,понеже имах контракции

# 10
  • Мнения: 9 973
аз пиех магнерич Peace

# 11
  • Мнения: 4 496
По време на първата бременност не са ми предписвали. Но другите два пъти отначало пиех Магнерич, после ми го смениха с  Магнерот.

# 12
  • Мнения: 1 195
магнезий се пие за намаляване или предотвратяване на контракциите - пих от  8-мия месец нататък.

# 13
  • Мнения: 583
От 13 г.с. пих Магне В 6/всеки ден по едно/,после някъде декември изчезна от аптечната мрежа и си взех Магнерич,но нещо си втълпих ,че не ми понася и изпих само две хапчета.Иначе доктора ми го изписа профилактично,за всеки случай ,а и е полезно за сърцето т.к се натоварва ,работейки за двама и може да имаш сърцебиене.

# 14
  • Мнения: 1 197
Пиех почти през цялата си бременост.Лека бременост и леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт