Могат ли бременни да боядистват яйца?!

  • 17 667
  • 180
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аман от бабашки глупости

# 76
  • София
  • Мнения: 1 522
 Миналата година, докато бях бременна боядисвах яйца за Великден. Не съм чувала такова нещо.





# 77
  • Мнения: 367
Аз също боядисвах яйца, докато бях бременна. Не съм чувала никога, че не трябва?!

# 78
  • Мнения: 3 334
аз също като бременна боядисвах яйца и  не знам да има поверие Rolling Eyes

# 79
  • у нас
  • Мнения: 5 713
И аз за първи път чувам такова нещо. И аз боядисвах по време на първата си бременност.  Peace Peace Peace

# 80
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не съм го чувала,боядисвала съм бременна.Правила съм и куп други 'забранени' за бременни неща.

# 81
  • Мнения: 172
Аз също не съм чувала такова нещо и съм си боядисвала яйца като бременна.

# 82
  • Мнения: 953
Ако проблема е в боята, можеш пак да боядисваш яйца,  като си сложиш  домакински или хирургически  ръкавици.
От друга страна, ако тези приказки те притесняват /както е в случая/ за твое успокоение не боядисвай яйцата, няма да свърши света ако не го направиш. Гледай си твоето спокойствие и комфорт.
Не съм чувала за подобно "поверие " преди това.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 603
Боядисвах яйца, и на фризьор ходих и още куп неща свърших ...
Ако жената спазва всички суеверия, от всички краища на България, малко неща ще и останат разрешени, освен просто да седи и да бременее  Grinning.
м/у др. благодаря на Ra за разяснението.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 735
Миналата годино боядисвах с голямо удоволствие и то за 3 семейства и не разбирам какъв е смисъла да не се прави от бременни. newsm78

# 85
  • Мнения: 742
И аз не съм чувала подобно нещо...аз родих на Велик ден, и освен че боядисвах яйца, свекърва ми ме нацапа с първото червено великденско яйце (както се цапат бузките и челата на децата Laughing ) за здраве!

така, е спокойно си боядисвай-стига да се чувстваш добре Hug

# 86
  • Мнения: 125
м/у др. благодаря на Ra за разяснението.

 Моля  Embarassed Grinning

# 87
  • Мнения: 961
За първи път чувам, че не можело и не разбирам защо.
Според мен е поредното поверие. Ако искаш се съобрази, ако искаш - недей. Не виждам какво толкова може да ти стане, ако боядисаш яйцата.

# 88
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Аз съм боядисвала,даже свекървата ме нацапа за здраве

# 89
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз не съм чувала такова нещо. Миналата година, докато бях бременна боядисвах яйца за Великден.  Peace
И аз Peace

Общи условия

Активация на акаунт