Риска от НЕ даването на температуро понижавщи до 38,5?!

  • 3 061
  • 33
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Сина ми вдигна Т в събота, но беше 37,2-37,7 за първи път проявих смелост и не му дадох нищо за понижаване на Т. Той по нищо и не показваше, че не му е добре. Реших да не давам нищо до вчера когато вече стигна въпросните 38,5 и дадох Нурофен.
Та чудя се рискувам ли нещо с това, че не дадох нищо или постъпвам правилно, че оставам организма сам да се бори.
Искам да чуя и вашето мнение и За и Против това.

# 1
  • Мнения: 2 865
Мисля че си постъпила правилно, и аз до 38- 38.5 не давам нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
И аз винаги съм слушала педи за това нещо,но винаги съм се чудила дали е правилно, но мн. рядко се изкушавам да дам преди да е стигнала темп. над 38 градуса. Ще ми е интересно някой да каже има ли или не риск от това

# 3
  • Мнения: 164
 Мисля,че си постъпила правилно. Аз също изчаквам преди да дам нещо за понижаване температура.

# 4
  • Мнения: 73
Според мен няма риск.Но аз от собствен опит давам парацетамол още на 37.7 защото после трудно овладявам положението

# 5
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз също не давам лесно Т-понижаващи.
Прочетете полезно инфо за температурата - почти всичко , което трябва да се знае е
написано в тази статия. 
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2145&sectio … 21&id=0001601

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз бих казала, че всичко си зависи от детето.
Аз лично не се притеснявам при Т до 38,5. НО защото си познавам добре децата, знам как реагират на Т, не са правили гърчове, мога да разбера дали им "понася" тази Т и т.н.
По принцип смятам, че Т до 38-38,5 не е страшна... Но пак казвам- зависи от детето.

# 7
  • Мнения: 5 393
Според мен си постъпила правилно. Аз също не давам нищо до 38.5.

# 8
  • Мнения: 780
И аз мисля, че тази температура не е толкова страшна.Но аз давам след 37,5 , защото дъщеря ми вдига много бързо температура и ме е страх.

# 9
  • Мнения: 472
Според мен си постъпила правилно. Аз също не давам нищо до 38.5.
Peace

# 10
  • Мнения: 58
  Температурата е защитна реакция на ораганизма срещу бактериите и вирусите.Когато се стигне до 38,7-39 градуса се дава понижаващо.Поне аз така знам!  bouquetБързо оздравяване!

# 11
  • Мнения: 2 005
Аз също не бързах да давам температуропонижаващи , но преди 2м.  ми направи гърч на 38.5 и сега лекарите ме съветват да не допускам да вдига Т и още на 37  да му давам понижаващи медикаменти , защото гърч  е възможен и при ниска температура  Sad Sad Sad така, че зависи от детето  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3
аз пък давам винаги панадол защото моя син е непоносим когато има дори 37,1 иначе е много весел.Чувала съм че не се дава нищо под т.38,5 но Габчо и дори аз се чустваме по добре с панадол

# 13
  • Мнения: 5 228
Зависи от състоянието на детето. Ако е весело и жизнено, не давам нищо под 38 градуса. Ако обаче видимо не се чувства добре, давам.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не съм рискувала до сега. Мисля и занапред да не рискувам.

Общи условия

Активация на акаунт