Бебето ми не пишка часове наред нощем

  • 22 916
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,
аз съм от Варна. Сина ми е на 2,5 месеца и напоследък нощем намирам сух памперс след около 4,5, 6 часа сън. За две седмици ни се случи 7 пъти. Ходихме при доцент Близнакова, която ни лекува с Амикацин 7 дни, защото в урината имаше бактерия псевдомонас аеругинеза. Изчистихме урината, но нощния проблем със сухия памперс си остана, дори се случи веднъж през деня. Или въобще не е пишкал, или има съвсем малко. След изследвания на кръв и урина доцентката каза, че за нея няма проблем. И ехографа /доцент Балев/ показа, че всичко е нормално. Интересува ме някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем и как го разрешихте. Ще бъда много благодарна на всички, които ми отговорят.

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 13:33 от bobydb

# 1
  • Мнения: 1 032
Не съм се сблъсквала с твоя проблем, но знам че сухият памперс може да е показател и за недохранване, т.е. ако детето не поема достатъчно количество кърма/ АМ. Пожелавам ви причината при вас да е съвсем безобидна.

# 2
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
bobydb , попитай в тази тема -   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.0 
Там мамите ще те ориентират какво още може да се провери.
Дано е нещо безобидно.

# 3
  • Мнения: 73
мят син имаше такъв проблем но в много по-късна възраст при него се изразяваше в това,че през деня пишкаше 1 или 2 пъти като поемаше много течности.Моята лекарка каза ,че това е признак на здрави бъбреци.След известно време нещата се нормализираха от самосебе си.Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 613
Голямата ми дъщеря от навършване на 2г.пишка два,най-много три пъти за деня.Нощем пък изобщо!Нито се е напишквала като по-малка,нито сега става за гърне.Правихме й изследвания защото си пие нормално течности,също и се храни добре.Изследванията са добри,педиатърката каза че това,че издържа дълго без да пишка е признак за здрави бъбреци.
Но за такова малко бебе незнам как стоят нещата newsm78Малката ми дъщеря е на 2г.и 1м.и все още мокри памперса през ноща.

# 5
  • Мнения: 822
Обикновено това се получава при недостатъчен прием на течности.

# 6
  • Мнения: 600
и според мен е недостатъчен прием на течности - мляко и вода. а буди ли се за хранене през това време? кърмите или сте на АМ? ако сте на АМ, лесно ще виждаш дали пие достатъчно. на кърма не знам как става newsm78

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Детето с какво се храни? Кърма, АМ?
Ако е на кърма, колко дълга е нощната пауза?
Според мен това също е признак на нестатъчно приемане на течности, а в слуая с бебе - и недохранване.
Моят син се роди с дефект на небцето и много трудно се хранеше от шише, едва 30 г пиеше с много зор, и ако не го дохранвахме със сонда, ефекта беше същия - пишкаше много малко, или направо никак.
Не те съветвам да наливаш бебето с вода, особено подсладена, но те съветвам да го храниш така, че да не образува голяма пауза нощем, не зависимо дали сте на кърма или на АМ. Бебе на 2 месеца си расте много и има нужда от много мляко.

# 8
Здравейте отново и много благодаря на всички, които ми отговориха.
Изцяло на кърма сме. Той поема толкова колкото иска, аз не го прекъсвам, когато се храни. А вода от една седмица не иска да пие въобще, незнам как да го накарам да пие.
Всеки път е различно, понякога са 4 часа, понякога 5 часа или дори 6. През това време не се буди за храна, но не заспива веднага след като е подсушен и нахранен вечерта.

# 9
  • Мнения: 1 032
А как наддава детето? Спокойно ли е? Опитайте да нправите и пробно кърмене, макар че според мен резултатите от него са малко субективни, но все пак биха ти дали някаква насока за количеството, което поема детето.

# 10
  • Мнения: 70
Малкият ми син беше на 3 месеца, когато се появи същия проблем, но тогава беше началото на м. юли, т.е. вече започваше да става доста горещо. Памперсите му бяха сухи през нощта и до някое време сутрин. Съответно, ние стреснати отидохме на преглед, изследвания на кръв и урина и видеозон на бъбреци. Всичко беше наред и заключението е липса на достатъчно течности, особено предвид горещината, когато има загуби на течност и чрез кожата.

Общи условия

Активация на акаунт