Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мили мами,
аз съм от Варна. Сина ми е на 2,5 месеца и напоследък нощем намирам сух памперс след около 4,5, 6 часа сън. За две седмици ни се случи 7 пъти. Ходихме при доцент Близнакова, която ни лекува с Амикацин 7 дни, защото в урината имаше бактерия псевдомонас аеругинеза. Изчистихме урината, но нощния проблем със сухия памперс си остана, дори се случи веднъж през деня. Или въобще не е пишкал, или има съвсем малко. След изследвания на кръв и урина доцентката каза, че за нея няма проблем. И ехографа /доцент Балев/ показа, че всичко е нормално. Интересува ме някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем и как го разрешихте. Ще бъда много благодарна на всички, които ми отговорят.
« Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 13:33 от bobydb »
Цитирай

Бургас

Не съм се сблъсквала с твоя проблем, но знам че сухият памперс може да е показател и за недохранване, т.е. ако детето не поема достатъчно количество кърма/ АМ. Пожелавам ви причината при вас да е съвсем безобидна.
Цитирай

София-Дружба 2

bobydb , попитай в тази тема -   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.0 
Там мамите ще те ориентират какво още може да се провери.
Дано е нещо безобидно.
Цитирай

софия

мят син имаше такъв проблем но в много по-късна възраст при него се изразяваше в това,че през деня пишкаше 1 или 2 пъти като поемаше много течности.Моята лекарка каза ,че това е признак на здрави бъбреци.След известно време нещата се нормализираха от самосебе си.Успех  bouquet
Цитирай

Голямата ми дъщеря от навършване на 2г.пишка два,най-много три пъти за деня.Нощем пък изобщо!Нито се е напишквала като по-малка,нито сега става за гърне.Правихме й изследвания защото си пие нормално течности,също и се храни добре.Изследванията са добри,педиатърката каза че това,че издържа дълго без да пишка е признак за здрави бъбреци.
Но за такова малко бебе незнам как стоят нещата newsm78Малката ми дъщеря е на 2г.и 1м.и все още мокри памперса през ноща.
Цитирай

в един друг свят...

Обикновено това се получава при недостатъчен прием на течности.
Цитирай

Orange County

и според мен е недостатъчен прием на течности - мляко и вода. а буди ли се за хранене през това време? кърмите или сте на АМ? ако сте на АМ, лесно ще виждаш дали пие достатъчно. на кърма не знам как става newsm78
Цитирай

Анкх-Морпорк

Детето с какво се храни? Кърма, АМ?
Ако е на кърма, колко дълга е нощната пауза?
Според мен това също е признак на нестатъчно приемане на течности, а в слуая с бебе - и недохранване.
Моят син се роди с дефект на небцето и много трудно се хранеше от шише, едва 30 г пиеше с много зор, и ако не го дохранвахме със сонда, ефекта беше същия - пишкаше много малко, или направо никак.
Не те съветвам да наливаш бебето с вода, особено подсладена, но те съветвам да го храниш така, че да не образува голяма пауза нощем, не зависимо дали сте на кърма или на АМ. Бебе на 2 месеца си расте много и има нужда от много мляко.
Цитирай
Здравейте отново и много благодаря на всички, които ми отговориха.
Изцяло на кърма сме. Той поема толкова колкото иска, аз не го прекъсвам, когато се храни. А вода от една седмица не иска да пие въобще, незнам как да го накарам да пие.
Всеки път е различно, понякога са 4 часа, понякога 5 часа или дори 6. През това време не се буди за храна, но не заспива веднага след като е подсушен и нахранен вечерта.
Цитирай

Бургас

А как наддава детето? Спокойно ли е? Опитайте да нправите и пробно кърмене, макар че според мен резултатите от него са малко субективни, но все пак биха ти дали някаква насока за количеството, което поема детето.
Цитирай

Малкият ми син беше на 3 месеца, когато се появи същия проблем, но тогава беше началото на м. юли, т.е. вече започваше да става доста горещо. Памперсите му бяха сухи през нощта и до някое време сутрин. Съответно, ние стреснати отидохме на преглед, изследвания на кръв и урина и видеозон на бъбреци. Всичко беше наред и заключението е липса на достатъчно течности, особено предвид горещината, когато има загуби на течност и чрез кожата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.