Дайте съвет анатомична или обикновена ваничка за къпане

  • 5 586
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Анатомична. Гумените "подплънки" са идеални за опора и бебето изобщо не се пързаля. Като порасне го обръщаш в обратната посока и си я ползваш дълго време. Аз още я къпя в него.

Така е. Анатомичната е много по-удобна.

# 16
  • Мнения: 3 926
Аз пък препоръчвам обикновена. В началото я държахме, после вече си сядаше сама, а сега се и къпе сама. Не сме сменили ваната. Само минахме от варианта й със стойка, на този с крачета. Бреви ни е коритото и сме много, много доволни.
ПРедвид, че поради новости в разбиранията ни това бебе, което сега чакаме няма да го къпем ежедневно смятам, че ще съм още по-доволна от направената преди 3 години инвестиция. Ваната със стойката струваше 80 лв.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 883
Асенцето Simple Smile   защо няма да го къпете ежедневно newsm78
Може и на ЛС, да не спамим темата.

# 18
  • Мнения: 3 926
Ще обясня тук, че току-виж и на други им станало интересно.
Първо започнах да се съмнявам в полезността на ежедневната баня след като дъщеря ми направи атопичен дерматит на пет месеца. Тогава спрях да я къпя, защот от водата петната се обостряха зловещо. И разбира се се зачетох...
Мастните и потните жлези на новороденото не функционират (или поне мастните секретират прекалено малко количество естествени мазнини) Дефакто то няма ка кда се изпоти и замърси. Още повече, че и малкото количество естествени мазнини, които е произвело телцето му биват отмивани с ежедневното къпане. После, защото сме отмили естественото го мажем с козметика, в която не винаги сме сигурни какво има. И тъй като съм си патила от козметика с дъщеря ми съм много, много скептична в необходимостта от употребата й.
Друго, което осъзнах в последствие беше, че бебетата не обичат банята. Говоря за новородените бебета. Около третия месец вече започват да се държат и чувстват по различен начин. Масово бебетата не обичат да остават чисто голи. Това ги плаши и те плачат. Още повече вечерната баня (заради това, че по-скоро ги плаши) не ги отпуска, а напротив - тонизира. Много от кърмещите майки се оплакват, че вечер след баня децата много трудно се успокояват и захапват гърдата. Това, освен че има общо с нивата на пролактин, има общо и цялостното тонизиране чрез баня и масаж, което ние извършваме върху бебето.
Още повече, че в чужбинско препоръчват бебето да се къпе около два пъти на седмица. Не съм чуждопоклонничка, но явно хората намират резон. Аз също открих такъв. Това не значи, че няма да мия наакано дупе, или запрашено личице след разходка. Нека никой не ме разбира погрешно. Не съм против личната хигиена Peace но при възрастните. Ние, които се потим се чувстваме добре под душа. С бебетата обаче не е съвсем така. Това, което съм прочела и проблемите, с които съм се сблъсквала са ме довели до тези изводи.
Надявам се само темата да не се превърне в ЗА и ПРОТИВ къпането Peace
Сърдечни поздрави на всички Hug

# 19
  • Мнения: 8 999
Анатомична.
Моята беше такава, с две лайсни за монтаж върху вана - много проста процедура, която ми спестяваше навеждане и наводняване на банята. Единственият й дефект беше, че нямаше каналче за източване и трябваше да я обърна, за да излея водата. Но това се преживяваше, няма чак такъв обем на вместимост, че една жена, родила със секцио, да не може да извърши тази акробатика на първата седмица след раждането.

# 20
  • Мнения: 533
Аз  препоръчвам обикновена варианта със стойка и плот за повиване!И с  каката преди 13 години това ползвах и сега!А по магазините вече има шезлонг за къпане и за седящите се лепят гумени подложки /животинки/да не се пързаля!

# 21
  • Мнения: 1 006
Моята беше анатомична.Много съм доволна

# 22
  • Мнения: 204
Анатомична, много е удобно. И за мама и за бебето.

Общи условия

Активация на акаунт