Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 апр. 2008, 18:55 ч.

Срещу пушенето в заведенията

• 1 193
  • 31
  •   1
Отговори
  • София, Лозенец
От както забременях (преди около година) започнах да търся заведения, в които да има салони за непушачи. По закон би трябвало всичките да имат. Да ама не. Оказа се че такива заведения могат да се преброят на пръсти. Изключвам и тези в които масите за пушачи и непушачи са в една стая.
Сега имам малко дете и не знам в кой ресторант можем да отидем и да не се пуши в него.
Дайте съвети, какво може да се направи срещу това. Нека се преборим срещу това безхаберие. Всеки си прави каквото си иска.

# 1
Виж темата за пушачи дразнители и другата за непушачи дразнители!

# 2
  • Свищов
Първо, не бих искала да оставаш с впечатлението, че пушачите са заформили вселенски заговор срещу непушачите и се стараят всячески да ги отровят. Щом в заведенията е позволено да се пуши, пушачите имат пълното право да запалят. Ако е забранено - няма да се пуши, разбира се...
За да защитите правата си на непушачи, би трябвало да се обърнете към собствениците на заведенията - длъжни са да ви осигуря пространство без цигарен дим, но не виждам пушачите в случая какво са виновни.

# 3
Не мисля, че в България ще стане скоро това при такъв процент на пушачите. Sad
Колкото и да пишем тук по този въпрос едва ли ще има някакво значение. На запад си е регламентирано със закон и се спазва, тук ако приемат такъв ще има бунтове. Лично съм присъсвала на една бензиностанция до нас направиха така - отделен салон за пушачите, но по-малък от останалата част за непушачи. На 20-тина метра от нея има друга с разрешено пушенето, И въпросния ден им се развалила машината за кафе и всичката клиентела се изсипа на тази, в която мястото за пушачите е малко.Един от посетителите по нахален като получи отказ на претенцията си за пепелник /в залата за непушачи/ започна демонстративно да тръска на земята. Персонала само това и чакаше, нали и без друго им е криво, че не им дават да пушат на работа, почнаха пушат и те и всички останали посетители. Е , след този случай вече няма отделни зали във въпросното кафе на бензиностанцията. А това беше регламентирано от няколко години там. За съжаление това е положението. Ти си се замислила от една година, аз не пуша цял живот, но съм го приела, няма начин.

# 4
  • София
Много ми е интерсно, след като има тоооооолкова
много непушачи, сигурно има и ресторантьори сред
тях, нали ? Е как един непушач, собственик на ресторант
или заведение, сам не забрани пушенето - ей така без закон,
просто защото е непушач ??? Явно не им е изгодно  Wink

# 5
Много ми е интерсно, след като има тоооооолкова
много непушачи, сигурно има и ресторантьори сред
тях, нали ? Е как един непушач, собственик на ресторант
или заведение, сам не забрани пушенето - ей така без закон,
просто защото е непушач ??? Явно не им е изгодно  Wink
Ето за това говоря на пусналата темата да се примири.Болшинството винаги печели за добро или зло това е. Да се премести в друга държава най-добре. Аз като не мога да си го позволя си трая, но вкъщи съм забранила, гостите пушачи и те на терасата.Поне едно място където аз да определям правилата. Simple Smile

# 6
Тук можем всичко да си кажем срещу пушенето в заведенията, но едва ли някой ще ни чуе.  Всеки си прави каквото си иска, защо ли има закони в тази държава, след като не се спазват. Аз съм против това да се пуше в заведенията, особено където има деца.  smile3516

# 7
Болшинство били. А ако един ден циганите станат болшинство - ще ли зашльокаме на техния език, м?
Култура си трябва. И закони. Ама в Булгаристан няма, защото е по-лесно.

# 8
Болшинство били. А ако един ден циганите станат болшинство - ще ли зашльокаме на техния език, м?
Култура си трябва. И закони. Ама в Булгаристан няма, защото е по-лесно.
Викай дано не станат, че току виж сме зашльокали на техния език. Laughing

# 9
  • Варна
Максимум до 2 години и тук ще се забрани, както е в Италия, Франция и Англия.
Във Франция през януари, на дъжд и студ, пушачите сядат на мас отвън. А в Италия в ресторантите- излизат, пушат една цигара и пак сяда на масата. Е, дост унизително ми се струва. Казват, че тези мерки са довели до намаляване броя на пушачите в тези страни.

# 10
 Peace /т.е. гласувам "за"/
Да, да, нека се забрани, искам да дишам!
Не че сега няма задължения за обособяване на съответни зони- само дето никой не осъществява нужния контрол.  Sad

# 11
Щом в заведенията е позволено да се пуши, пушачите имат пълното право да запалят. Ако е забранено - няма да се пуши, разбира се...
Права е Нимфетка, на същото мнение съм, макар и непушач. Но и авторката не обвинява пушачите, темата и е за пушенето в заведенията.
Има заведения, в които вентилацията е добра и наистина в салона за непушачи не смърди. Но такива има предимно из центъра на града. Друг въпрос е, че по кварталните сладкарнички се пуши като в долнопробни кръчми и там изобщо не можеш да натикаш дете, дори има и пушачи, които няма да се забият вътре.

# 12
  • София
И аз търся само такива заведения /с отделна зона за непушачи/, но става все по-трудно. Ако поискам от собственика на заведението такава зона, а той не е обособил, сигурно ще ми отговори да не посещавам заведението му.

# 13
  • София
Трябва да има заведения за непушачи, разбира се. Както и за пушачи. Всеки да си има право на избор къде да ходи, според потребностите си. Аз съм била и от двете страни и трябва да ви кажа, че единственото по-гадно нещо от това да духат кълбата дим в лицето на бременна жена, е това вече небременна жена да обърне две уиските и да умира за един фас, ама за целта да трябва да излезне навън на минус десет, че да го дръпне Joy
Няма пълно щастие Sunglasses

# 14
Аз въпреки че съм пушачка също много се дразня, че няма места по заведенията където непушачите да се чувстват добре, защото сега като майка не пуша пред детето си и съответно не мога да отида на никакво заведение с него, а вечно по паркове и градинки не се издържа. Но освен да си се оплакваме една на друга, не знам какво друго можем да направим.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт