Ядете ли ягоди?

  • 2 661
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте мили дами! Знам че децата не трябва да ядат ягоди, питам се дали аз мога да си позволя, тъй като кърмя малкото ? Да не взема да му докарам някоя алергия? 

# 1
  • Мнения: 9 814
Аз ядях по кило ягоди на ден, докато кърмех и нищо и нямаше на малката. Но не гарантирам,че и при вас ще е така.
Но мисля че, от 100-200 гр. нищо няма да стане.

# 2
  • Мнения: 165
Знаеш, че чрез кърмата всичко отива в бебето, така че не рискувай.Аз лично,когато кърмех, винаги съм се съобразявала какво ям.Може би за това и двете ми деца караха много леко коликите, а може би това няма нищо общо - не знам.

# 3
  • Мнения: 9 814
С уточнението: ядях ягоди, но вече кърмех само вечер и малката беше на 8-9 месеца!

И пак повтарям:Не рискувай! Аз само споделих своя опит, не ти давам съвет!

 Peace

# 4
  • Мнения: 1 322
А на какво възраст може да се дават ягоди на детето.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 543
А на какво възраст може да се дават ягоди на детето.

Най-рано след 2 годишна възраст, а съм чувала, че педиатри препоръчват и след три.

# 6
  • Мнения: 498
Моята щерка беше на около 1 г. 5-6 месеца,когато й дадох ягоди за първи път.Нямаше проблем,но тя не е алергично дете.При алергични...мноого по-късно. Peace
Не бързай,има време за всичко. Peace

# 7
  • Мнения: 4 784
Хубаво е ягодите като пресен плод да се въведат в менюто на детето към втората годинка. Чрез кърмата има малък риск, така че по -добре се ограничавай. Хапвай си по-мъничко, но не прекалявай.

# 8
  • Мнения: 101
Аз съм чувала пък, че след годинка може да се дават, но и аз не съм рискувала и не мисля...поне докато не стане на 2. А веднъж докато кърмех, изядох 4 сухи пасти /с шоколад естествено/ и после детето така се беше изринало  ooooh! 2седмици беше с пъпки. По-добре внимавай с ягодите /това важи и за капини,малини и всички от тоя род/.  Peace

# 9
  • Мнения: 3 092
Не , не мисля че ще му докараш някаква алергия .

# 10
  • Мнения: 472
Докато кърмех, педиатърката ми препоръча доста неща, които да не ям. Ягодите също бяха в списъка.
На Маги ягоди и дадох да пробва, чак след като навърши 2г. Виждала съм дете, изринато цялото от ягоди и беше ужас. Идваше ми да разстрелям майката, ама тя си беше хахо. Моето мнение е да не рискуваш  Wink

# 11
  • Мнения: 7 201
Знаеш, че чрез кърмата всичко отива в бебето, така че не рискувай.
PeaceИ аз съм на това мнение.

А на какво възраст може да се дават ягоди на детето.
След 2,6-3 години най-добре.

# 12
  • Мнения: 192
Аз също не бих рискувала с ягоди -  доскоро детето ми беше със жесток обрив и знам, че е било от някаква храна,която съм яла редовно. Минах на драстична диета и се оправи, НО не знам от какво е било....

# 13
  • у нас
  • Мнения: 5 694
Докато кърмех, не съм яла ягоди. Peace

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично си ядох миналата година ягоди и то доста. Но домашни. Нямаме фамилан обремененост с алергии, пък и детето ми не е реагирало никога на това, което аз ям. Все пак хапни си малко и виж дали няма да даде реакция.

# 15
  • Мнения: 3 760
След като малката стана на година и нещо се е случвало да хапна 1-2-3 ягодки. Толкова (и то инцидентно). На нея не съм й давала. Идеално си преживява без ягоди  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 721
Аз лично не съм яла ягоди докато кърмех. Рискът е малък, но го има.

# 17
  • Мнения: 256
Mмм, какво ми трябваше да погледна тук, но добре че отворих темата. Аз без ягоди, череши и шоколад лятото трудно преживявам.  Joy Явно ще трябва да търся заместители... Въпреки, че ако не се прекалява едва ли би било проблем наистина, поне така се успокоявам сега.  Wink

# 18
Аз също кърмя и до скоро си хапвах ягоди. Тези, големите мутирали, от пазара. Но разбирам, че не е било редно. В тази връзка само да споделя и нещо странично. Преди два дни си купих /за първи път тази година/ зелени салатки. Изядох ги наведнъж и чудо! На следващата сутрин се събуждам с обрив по цялото тяло. Все едно съм се търкаляла в коприва. Ужас! Не съм спирала кърменето, но спирам да купувам тези подобия на плодове и зеленчуци преди да им е дошъл сезона.

# 19
  • Мнения: 6 438
Няколко ягоди едва ли ще доведат до обрив при детето.
Ако все пак има обремененост от алергии-по-добре не рискувай!

# 20
  • Мнения: 801
Не ягодите, а семките им предизвикват алергии. След 6 месец може да се дава пюре ягоди, без семките. В пластмасови опаковки 4х 150 мл на  Nestle, бурканче Hipp, и други.

Не съм кърмила.

# 21
  • Мнения: 5 391
Не съм яла нито преди, нито сега.

# 22
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами моят опит - ям ягоди. И кърмя по много. Въпреки, че е на 8 месеца не яде много друга храна.
Но всичко е индивидуално.
И все пак, всичко в разумни количества не вреди . yes

# 23
  • Мнения: 857
Никакъв не е проблема според мен. Аз лично си ям в неограничени количества без да се отрази.

# 24
  • Мнения: 54
А аз сега се замислям за Активия с горски плодове. Аз много я обичам и си хапвам доста често, но там плодовете са точно такива, които предизвикват алергии. Има и ягоди. Какво мислите, дали да спра да ям такава Активия, защото все още си кърмя редовно.  Thinking

# 25
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 556
Абе то и за кивито и грепфрута, както и за фъстиците пише, че са силни алергени, но аз ги ядях още като бременна и то в доста големи количества. Ягоди сега не съм яла още, но като бременна ядох доста. Бях чела някъде, че ако се ядат още от бременността алергени храни, бебето свиква и не би трябвало да развива алертия, но не зная дали е вярно

# 26
  • Мнения: 1 896
Ям и с първото бебе съм яла. Това, че една храна може да предизвиква алергия, не означава че всяко дете ще реагира на нея. Не означава дори че половната деца ще реагират. Специално с плодовете не е чак такъв проблем, по-сериозно е с белтъка на млякото примерно.

# 27
  • Мнения: 511
Хапвам си и няма проблем.

# 28
  • Мнения: 183
Тази пролет ям,миналата- не!

# 29
  • Мнения: 1 691
Аз си ядях - в края на краищата реакция при ягодите има от семките и власинките, а те няма как да преминат в кърмата Simple Smile И тази година пак ще си ям, дори и на малкия ще дам 2 ягоди да опита.

# 30
  • Мнения: 8 917
Аз хапвах, но се ограничавах все пак.

# 31
  • Мнения: 2 019
яла съм

# 32
  • Мнения: 2 825
Аз не посмях да ям. Няколко пъти купувах, изяждах по една ягода и ги изхвърлях. Страшно много ги обичам, докато бях бременна ядях по кило на ден, сигурно, но сега не посмях да рикувам.

# 33
  • Мнения: 1 328
Ям си, но не се сещам да си купувам.

# 34
  • Мнения: 1 428
Няколко ягоди едва ли ще доведат до обрив при детето.
Ако все пак има обремененост от алергии-по-добре не рискувай!

Peace

# 35
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
От раждането насам ям всичко, което ми се яде. Досега реакции от страна на детето не е имало.
Ако се притесняваш, начеши крастата с няколко ягодки и ако няма реакция, след ден-два действай смело в омитането им. Wink

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Няколко ягоди едва ли ще доведат до обрив при детето.Аз съм си хапвала.Казват даже че кърмачка трябва да си вкусва от всичко,ако и се преяде. Peace

# 37
  • Мнения: 864
Кърмим се все още,ядох 1 път точно 10 ягоди,но не повече.
Проблеми не сме имали,но както са ти казали и другите майчета...всичко е индивидуално!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
С каката имах проблем с яденето на ягоди... тя беше на изцедена кърма, но отказа да яде след като бях яла ягоди ... с малката до 1,5г. се пазех, сега вече - не.

# 39
  • Мнения: 96
И аз ям ягоди... защото не съм знаела, но на моя дзвер нищо не е ставало и славва богу.
Хубаво е да си хапнеш от забранените храни поне малко.

Общи условия

Активация на акаунт