Сухо мляко в пюрето или дояждане след това?

  • 1 633
  • 10
  •   1
Отговори

Анкета

Как процедирате с пюретата?

Опции:

  • София
  • Мнения: 938
Започнахме пюретата (зеленчукови), но сме още фаза лъжичка-две  LaughingЧудя се като вдигнем количеството как да процедираме - да добавям мляко в пюрето или да й давам пюре колкото поеме  Laughing и после да дохранвам с формула? Бихте ли ме ориентирали и в количествата според вашата практика - ако давам пюри и мляко отделно - по колко, ако слагам формула - пак по колко и дали сухо в-во или разтворено мляко. Благодаря предварително!

Я да ползвам случая да ви питам при въвеждане на ново пюре, във фаза, в която вече се изяжда по бурканче, пак ли по лъжичка-две се почва? А безглутеновите бисквитки/бишкотки Плазмон, дето са на прах, от кога ги почнахте? Те нещо като каша ли се явяват или кво  newsm78 Има ли и други марки освен Плазмон?

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз заместих цялото обедно хранене със зеленчуково пюре преди около 2 седмици. Няколко дни давах само пюре (без мляко в него и без дохранване), около 170 мл. Дени, обаче много бързо огладняваше след това (има-няма 2 часа) и вече слагам по 2 л. мляко, разтворени във 60 мл вода. Разбърквам хубаво с едно бурканче пюре ( дето са от 130 мл на Ам-Ам) и готово. Значи готовото пюре става към 190 мл, които не винаги изяжда. Според мен ако сложиш само сухото мляко пюрето ще стане по-гъстичко, а като си е разтворено във вода млякото, сместа става като  кашичка и по-лесно се приема. Така цялото обедно хранене го давам с лъжичка.  Огладняваме след 4 часа, понякога - 4 часа и половина.
Аз не съм въвеждала пюретата едно по едно. Захраних с картоф+ябълка (ябълката вече беше позната) и след това директно давах цяло бурканче от другите пюрета. Но винаги гледам, ако има нов зеленчук да е само един. В случай на реакция да знам от какво е.
Безглутеновите бишкоти и тях ги давам от около 2 седмици. Прибавям 2 л (тези на млякото) към вечерното мляко (160 мл). Почнах ги главно защото си мислех, че Дени огладнява нощем. И може би е било така, защото вече не се буди през нощта.
Не знам дали има и други марки.
Това е от мен. Дано съм ти била полезна. Laughing

# 2
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
от началото на 3-ти му давам на обяд първо започнахме с бульон и после по-гъстичко като супа.сега ако е буден по времето за обяд му го давам с лъжица, но ако не -пак с биберон.слагам му мляко на прах НАН 1 толкова, колкото отговаря на цялата течност-около140-50 вече си папка.слагам и жълтък-1/4 или сирене като ги редувам през ден.нямам проблеми. бисквити без глутен за мляко на МИЛУПА му давам от края на 3мес. засищат го повече и  не яде вече през нощта.иначе още не може да си изгради постоянен режим. но е по -предвидим от първите месеци.
пюрета давах на малки порции да опитва само като основна група -плодови или зеленчукови,но от какво са -не.като почнахме плодовите си му давам толкова колкото иска- ако е ново ми прави муцунка ,но ако му харесва си продължава.малко ми е капризен и понякога отказва да яде с лъжица.заленцуковите си му ги правя аз -на микровълнова и замразявам за 5-6 дни

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Давам млякото отделно - правя по-малка доза. Ако е изяла 60 мл. пюре правя обичайното мляко минус 60 мл. и давам колкото иска. Ако давам плодово пюре, млякото е преди това, защото плодовото пюре го харесва повече и винаги ще го изяде. Ако давам зеленчуково пюре, млякото е след това. Бебето не пие много вода и си мисля, че ако слагам млякото вътре, няма да си набавя водата. Ако твоето бебе пие вода, може и вътре да го слагаш. Бисквитите Плазмон ги давам отскоро и ги слагам в плодовото пюре, което яде преди обяд. Аз също ги броя за нещо като каша.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Давам първо пюрето , засега изяжда около 100-120 грама и
след това му давам 60 гр. мляко. Гледам общото коли4ество
да е 180-200гр.

# 5
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Отговорих с последния отговор, но ...
Докато ги захранвах и ги учех да ядат с лъжицата, давах първо шишето и после по лъжица, две, три пюре. Когато се научиха да ядат твърда храна и започнаха да я приемат с удоволствие, започнах да давам шишето след пюрето. Ориентирах са за количеството мляко по предния ден, основно за да не изхвърлям.
В един момент и двамата започнаха да предпочитат лъжицата и количеството на зеленчуковото пюре стана равно на количеството на млякото от самостоятелно млечно хранене (около 170-190 мл) тогава започнах да добавям сухо вещество в пюрето. Защото пюретата, дори и зеленчуковите не са достатъчно калорични и децата огладняваха по-бързо, а не можех да давам шишето с мляко, защото преяждаха или направо го отказваха.
Аз винаги съм слагала 2-3 мер.л. сухо вещество, неразтворено във вода, но пюретата ми бяха домашни и по-редки, а и децата пиеха достатъчно вода и сокове.
Бисквити Плазмон дадох към 4, 5 месец, във вечерното мляко, с цел засищане. Може да ги замениш с 1, 2 ч.л. безмлечна, безглутенова каша.
Успех в избора  Simple Smile.

# 6
  • София
  • Мнения: 938
бисквити без глутен за мляко на МИЛУПА му давам от края на 3мес.

Откъде ги купуваш бисквитите за мляко на Милупа? Не съм виждала по магазините.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Няма как да отговоря на анкетата.Давах мляко и пюре около 10-ина дни.След това заместих изцяло обяда с пюре,като никога не съм добавяла мляко.Ако пюрето беше гъсто(Хип),разреждах с 2-3 лъжички на "Ам-ам.
А когато захранвах ако давах 30гр. пюре,то добавях мляко не колкото иска,ами +милилитрите за да се събере общото количество което ядеше в моменка,около 160мл.

# 8
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
бисквити без глутен за мляко на МИЛУПА му давам от края на 3мес.

Откъде ги купуваш бисквитите за мляко на Милупа? Не съм виждала по магазините.

не живея в България и нямам още идея за предлаганите неща.знам че има храна на Милупа, но не знам защо ги няма тия бисквити. иначе на други фирми трябва да има такивар които могат да се разтварят в мляко и да се дават с биберон.дори и да са с един месец напред от вашата възраст според мен няма проблемр ако са безглутенови и ако нямате алергии.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 217
Аз слагам направо 3м.л. в 130гр ам-ам и това ми е обедното хранене.

# 10
  • Мнения: 394
Приготвям отделно пюрето и отделно половин доза адаптирано мляко с вода и след това ги смесвам, за да се получи млечно-зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт