Колко ток харчи Лаптоп

  • 14 159
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, моля ако някой е наясно да ми каже каква е консумацията на Лаптоп за 1час пре положение, че е включен в ел.мрежата, а не работи с батерията си. Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 2 591
нищожна!  Wink

би трябвало на него да пише потреблението Peace

# 2
  • Мнения: 2 388
Виж зарядното. Там пише колко вата е и си го сметни. Моят е 65 W. Наитина харчи нищожно. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 36
Благодаря, аз също си мислех че е така, но го имаме от 1 месец и явно трябва да си засека електромера, защото само него сме добавили като нов уред, а консумацията е значително повишена

# 4
  • Мнения: 2 388
Не ми се вярва много да е от него. Много ли е мощен?

# 5
  • Мнения: 36
Ами честно казано не знам колко е мощен, но не ми се вярва и на мен да е от него. Другият вариант е да не са ни отчели правилно.

# 6
  • Мнения: 2 467
И на моя пише 65W. Пък ми е хубав, мощен, здрав, корав пу пу пу.  Не ми се повиши консумацията на ток, след като го придобихме. По цял ден е включен.

# 7
  • Мнения: 2 388
И на моя пише 65W. Пък ми е хубав, мощен, здрав, корав пу пу пу.  Не ми се повиши консумацията на ток, след като го придобихме. По цял ден е включен.

Аз да ти кажа, че бях правила някаква сметка, доколкото си спомням някакви 5-6 лв излизаха.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 107
Благодаря, аз също си мислех че е така, но го имаме от 1 месец и явно трябва да си засека електромера, защото само него сме добавили като нов уред, а консумацията е значително повишена
не е в лаптопа проблема Ви, със сигурност. Проверете електромера....

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Явно имате надписана сметка или нещо подобно. Нашият лаптоп е 90W, двуядрен и прочие мощности..., не го спираме по цял ден и сметката ни за ток не е мръднала, даже напротив - последната е с 8лв. е по-малко спрямо предния месец.

# 10
  • Мнения: 606
защото само него сме добавили като нов уред, а консумацията е значително повишена

  Не ще да е повредата във вашия телевизор... Енергото са обявили война на народа. И никой нищо не може да направи, освен да се помоли в църквата.

# 11
  • Мнения: 5 178
Лаптопа харчи малко, да ако е двуядрен може и около 100 W
T.e за 10ч ти харчи киловат, но това е доста условно, защото това мисля е максимална мощност и трябва бая да го натовариш за да ти харчи толкова

# 12
  • Мнения: 2 467
Moя е двуядрен и е 65W.

# 13
  • Мнения: X
Нищожна,по-малка е от настолен компютър.....при нас не се е усетила разлика в сметката,при все че е почти нон-стоп включен.

# 14
  • Мнения: 647
http://www.electro-sof.com/calculator_detailed.php#
Тук можеш да въведеш киловатите , както и колко време си използвала уреда и да видиш колко ще ти струва електроенергията.
Според калкулатора ако използваш лаптопа (65 W ) цял месец при 12 часа дневна тарифа и 12 часа нощна ще изхарчиш 6.25 лв.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт