Тестове за деца от предучилищна възраст

  • 45 066
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 652
Опитвам се да открия тестове за изследване на интелектуалното развитие на децата от 3 до 7 г. Заради моето дете разбира се. Искам да видя докъде е. Тестове по различните дисциплини, моториката, а защо не и всякакви други тестове- за душевното състояние на децата, за откриване на тревожността и пр и пр ...тестове.. Не открих подобна тема. Ако има моля модовете да затрият моята.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 478
Привет! От този тип тестове са обединени и в сборниците на НУКК (Национален учебен комплекс по култура-Горна баня), които се предлагат в споменатото училище. Разделени са по възрастови групи и в момента се сещам за един от сборниците- с автор Надя Цветкова, озаглавен "Психолого-педагогическо изследване на детето в предучилищна възраст". Един от тези сборници, предназначен за подготовка за кандидатстване в училището в Горна баня (т.к. останалите май бяха закандидатстване в детската градина и са на по- елементарно ниво), е доста полезен не само за подготовка за типовите задачи от диагностичния тест за училищна готовност, но и като предизвикателство и стимул за развитие на  интелекта на децата. Недостатък е цената, която май редовно се актуализира.

# 3
  • Мнения: 1 937
Тук има примерни тестове - входяща диагностика за първи клас.

# 4
# 5
Това дали детето е готово за първи клас не може да се определя от някакви тестове, защото всяко дете е различно и това, че едно дете е по-назад в писането, не означава, че не е много по-напред в разсъждаването например. Освен това, за да си в първи клас не е необходимо да знаеш буквите и да можеш да смяташ до 10. Че какво ще учиш цял първи клас ако знаеш тези неща? То това се учи.

# 6
  • Мнения: 1 652
Благодаря на тези ,които откликнаха.
Арктика нямам за цел да определя готовността за първи клас. Просто тестове за предучилищнат възраст, което включва от първа до четвърта група - и то не само за интелектуалното им развитие- писах по -горе. Покрай тези тестове могат да се окрият и много други интересни неща- за детето - да го опознаем по-добре отвсякъде. Мисля, че лично аз понякога подценявам моето. И така мислейки върху това реших да потръся тези тестове.

# 7
  • Мнения: 1 434
Препоръчвам ти Моливко   от   3-4  Играй и Мисли  до    6-7 год  възраст   Логика  пак Моливко   въобще  цялата серия е   много добра  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 652
Ползвам го Моливкото .Първата ми прифесия е детска учмтелка, но вече не работя отдавна. Нямах това точно впредвид. Прегредах тестовете ,които сте пуснали  тук набързо. Мисля ,че някои от тях стават. Утре ще ги видя на отпочинала глава. А иначе обесних, какво съм имала впредвид.
Прощавайте, уморена съм, може и да не се изразявам достатъчно добре.

# 9
# 10
  • Мнения: 1 434
Тестове за деца   на руски от   3 год  възраст до  7   методиката е една и съща   дори аппкикациите  са  копирани    от  руските   книжки..-  http://www.9954444.ru/forum/viewtopic.php?t=1932

Тази  цялата серия е много  добра    тестове предучилищна   http://www.9954444.ru/forum/viewtopic.php?t=3042

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 15:25 от Bluevelvet

Общи условия

Активация на акаунт