Религията е симптом на нелогична вяра и необоснована надежда.

  • 9 347
  • 260
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Религията е симптом на нелогична вяра и необоснована надежда.
Какво мислите за това твърдение/чух го в един филм/? Надеждата Господ да помогне да се осъществят желанията ви обоснована ли е? На какво? Логична ли е вярата ви?
Вярвате ли в Господ?  Ако "да" - до колко позволявате вярата ви в него да ръководи живота ви?
Това прави ли ви безгрешни или след всеки грях, ако се покаете искрено то мислите, че ви е простено и това ви отваря вратите за следващ такъв? Покаянието не е ли свързано предимно с опитите сами да си простим /заради възпитанието което имаме/?
Задавам си и един друг въпрос - защо трябва да се страхувам от Господ?
И колко е далеч той?

Мога и още въпроси да задам  Crazy, но ще спра до тук. Би ми било интересно да си поговорим по тази тема. Лично аз не съм сигурна дали вярвам или не. Казвала съм "Ако даде Господ...", посещавала съм църкви, молила съм се, един път реших да постя, но май беше по-скоро свързано с фигурата ми, от колкото с вярата.

# 1
  • Мнения: 1 424
Аз силно вярвам в Господ, ходя на църква, моля се  Peace
Религията е симптом на нелогична вяра и необоснована надежда.

Не съм съгласна изобщо  Naughty  Вярата в Господ не се обяснява, тя се чувства- или вярваш или не  Peace

# 2
  • Мнения: 3 423
Като няма Църква, има Партия.
Човек все гледа да не е сам и
някой друг да е отговорен за
делата и прегрешенията му.

# 3
  • Мнения: 2 716
Господ дава, ама в кошара не вкарва  Peace
Вярата е хубаво нещо. И хората, които вярват, че не са сами, се справят (вероятно) по-лесно.
Ама прекален светец и богу не е драг  Peace
Тези, които смятат, че Господ им е длъжен щото, видите ли, много му вярват... не са много успешни.
И
Помогни си сам, да ти помогне и Господ  Simple Smile

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 179
Религията е симптом на нелогична вяра и необоснована надежда.

На мен това твърдение ми допада! Предпочитам да трансформирам нелогичната вяра в любов към хората около мен..

# 5
  • Мнения: 25 551
Вяра и логика ми е трудно да ги свържа в едно изречение.  newsm78
Когато свърши логиката, започва вярата.

# 6
  • Мнения: 2 401
На мен твърдението ми звучи логично, ама нека вярващите да кажат.. Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Звучи много логично от гледна точка на възпитания в атеизъм и смешно (в смисъл - като смислена тема за дискусия) от гледна точка на вярващите. Темата е много обширна и едва ли може да се изчерпи тук. Въпрос на възприемане на света...

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какво ще рече "логична/нелогична вяра"? newsm78

# 9
  • Мнения: X
Вяра и логика ми е трудно да ги свържа в едно изречение.  newsm78
Когато свърши логиката, започва вярата.
Peace
Аз имам едно свое лично наблюдение. Сред хората,които познавам, тези,които действат възможно най-логично, мислят най-рационално и мразят лъжата са абсолютни атеисти. И обратно, по-мързеливките, слабите и нерешителните вярват във всякакви сили извън тях самите, като се почне от Бог и се стигне до извънземните.
Съответно вторите са по-склонни да винят останалите,че не вярват в това, в което те сами са повярвали.
Мен ме тормози и един друг въпрос във връзка с вярата. Как така уж сме толкова вярващи,а същевременно и толкова суеверни. Не трябва ли едното да изключва другото?
Някак си започвам да мисля,че като цяло българският народ не е толкова вярващ,колкото набожен. Peace

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Религията е инструмент за подчинение на масите, които винаги имат нужда от вяра и надежда и колкото по-недосегаеми и невидими са те - толкова по-добре за управляващите.

Перфектният бизнес.
Вечен.

# 11
  • Мнения: 2 401
Какво ще рече "логична/нелогична вяра"? newsm78

Е вие пък със Сийка думата вяра само с религия ли я свързвате?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
Мен ме тормози и един друг въпрос във връзка с вярата. Как така уж сме толкова вярващи,а същевременно и толкова суеверни. Не трябва ли едното да изключва другото?

Пресечната точка се нарича НЕВЕЖЕСТВО.

# 13
  • София
  • Мнения: 625
Религията е инструмент за подчинение на масите...

Абсолютно вярно! Вярата няма нищо общо с религията поне за мен!

# 14
  • Мнения: 2 716
Не бих поставила знак на равенство между Вяра и Религия.
Религията е правилник, закон, норма. Вярата е убеденост.

Янита, суеверията допълват празнини. Това, за което не пише в библията, което е дело на дявола.

Общи условия

Активация на акаунт