Да си купим ли машина за хляб?

  • 4 231
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Много е странно, но ето какво забелязах - домашният ни хляб не замирисва на вкиснато на 2-я ден и не мухлясва, не става твърд, а стои мек дори след няколко дни.
Това според мен е достатъчно в полза на машината за домашен хляб  Peace

# 31
  • Мнения: 11 747
За! Фен съм на машината за хляб! Peace

Аз мия на ръка, в указанията на моята пише да не се пуска в съдомиялна, предполагам заради гумичките на контейнера. Въпреки това се мие страшно бързо и лесно, самия материал е такъв, че за 2 минути и е готово.

# 32
  • Мнения: 1 426
не - докато му хвана цаката на хляба две седмици мятах в кофата разни тухли, после две седмици ядохме хляб, и сега имам един паметник, при наличиито на толкова много видове хляб в магазина а и ние не сме големи консуматори няма смисъл.

# 33
  • Мнения: 5 228
Аз си купих преди 1 година и съм много доволна. Първоначално мислех, че ще я ползвам 3 пъти и ще събира прах, обаче не стана така. Яд ме е, че още тогава не си купих Мулинекс, а Фиф, която се развали бързо. Сега ще си купя Мулинекс, по-големия модел.

# 34
  • Мнения: 282
Да, заслужава си.

# 35
  • Мнения: 1 986
Ако знаете каква е хигиената във фурните за хляб и какви хора работят там никога няма да си купите хляб-на мен миналата седмица ми разказаха в подробности как стоят нещата.Сега ми предстои пътуване в чужбина за няколко месеца, но когато се върна непременно ще си купим хлебопекарна Peace.Да не забравяме и набухвателите, с които е наблъскан хляба-надуваш се като плондер  Sick
Искам само да помоля майките ,които имат такъв уред да дадат мнение за някои марки-плюсове и минуси

# 36
  • Мнения: 11 747
Всъщност хигиената не е такава само в хлебозаводите и фурните, а във всички хранително-вкусови комбинати, както и заведения. Би трябвало да спрем да купуваме всякаква храна и да си направим градинка със зарзават + животновъдно отделение - за да сме сигурни за качеството и хигиената, произхода...

Относно набухвателите - няма хляб без набухватели, освен баница. В машината за хляб също ще сложиш набухвател, как очакваш иначе да стане хляба?

За да сме напълно сигурни, ще трябва и пшеница да си засеем и отгледаме, да ожънем, после смелим и пресеем, та да замесим.

Пиша всичко това, защото не смятам, че подобни критерии могат да бъдат водеща причина да си купим машина за хляб.

# 37
  • Мнения: 1 986
Напротив-точно такива биха могли да бъдат напълно основателни критерии за купуването на такъв уред.Съгласна съм, че хигиената навсякъде е занижена, на това е едно от малкото неща, което не е особено проблемни да си помогнем сами.
Майка ми има много чувствителен и проблемен стомах, но откакто яде домашен хляб няма проблеми.От домашния хляб с една филийка се засищаш, докато при купешкия, дори малкия изяжда 2, а 2 човека спокойно могат да изядат сами цял хляб-не мисля, че с домашния е така.
Ако мислиш, че купешкия хляб е по-добър не си купувай машина, аз казвам какви са моите съображения Peace Ако мислиш, че купешките боядисани в жълто козунаци са страхотни-не прави домашни-всичко е въпрос на избор

# 38
  • Мнения: 11 747
Това кой хляб колко ще те засити, според мен си е до въпрос на апетит и настроение.

Аз машина за хляб имам от 1 година.

Домашен небоядисан с жълта боя козунак без набухвател не виждам как ще направиш?!

# 39
  • Мнения: 415
Още един глас "за" машината за хляб.
Нашето семейство не сме големи консуматори на хляб , но през 2-3 дни правя хляб. Наистина не става твърд и не се получава гаден дъх, когато престои два - три дни. Н е мога да преценя дали излиза по - евтино , но  вече не изхвърляме хляб.
А, тази година ще се опитам и козунаци да направя с машината , че иначе е голямо бъхтене.

# 40
  • Мнения: 1 277
Искам само да помоля майките ,които имат такъв уред да дадат мнение за някои марки-плюсове и минуси

И аз се присъединявам към молбата.

# 41
  • Мнения: 415
Искам само да помоля майките ,които имат такъв уред да дадат мнение за някои марки-плюсове и минуси

И аз се присъединявам към молбата.

Моята е Аляска с две бъркалки. Не съм ползвала друга и нямам база за сравнение. Аз лично съм доволна от нея.

# 42
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз съм твърдо ЗА..и хляб правим и теста и разни сладки работи...родихме се с нея..моята е Кенууд ..с 18 програми ,отложен старт..те всички са такива де...
И знам, че не е тук мястото ,но ако може да метнете линк към тия чеснови хлабчета , че се удавих в слюнка  Laughing

# 43
  • Мнения: 19 473
Е точно чесновите хлебчета и козунаците ще провалят и без това напразните ми усилия да се боря с някое и друго килце в повече....И аз хем искам, хем не искам да си купя такава машина. Страх ме е, че ще я ползвам повече, отколкото е редно за доброто и диетичното хранене.

# 44
  • Мнения: 2 113

Котонче,

Моля дай рецептите сега Simple Smile. Моляаааа ногУ!

За авторката на темата -

Купи си ако искаш да мирише на дом, да си помогнете на стомасите и да намалите приемането на разни Е-та.
Може да е и Аласка, имат 2 год. гаранция. Аз съм с такава и правя по 2 хляба на денонощие - ние сме много хора удома.
Откакто (2 год. ) я имам машинката, майка си оправи стомаха - а от дете я помня с мъки, билки, лекарства и постоянни болки сутрин.
Ангажимент си е, но не е кой знае какъв.
Махам перките по време на процеса Simple Smile даже.
Вече не си представвям да сме дом без моя хляб.
На теб УСПЕХ !

П.С. Не се дебелее. От пълнозърнестия не можеш много да изядеш.

Общи условия

Активация на акаунт